Logitech F710, FIFA 20'de çalışmıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Orijinal FIFA 20'ye sahibim. Joystick takıp oyuna giriyorum fakat algılamıyor. Sorun joystickte değil. Aynı joystickle başka oyunları sorunsuz oynayabiliyorum. Aynı şekilde FIFA 19'da da sıkıntım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal FIFA 20'ye sahibim. Joystick takıp oyuna giriyorum fakat algılamıyor. Sorun joystickte değil. Aynı joystickle başka oyunları sorunsuz oynayabiliyorum. Aynı şekilde FIFA 19'da da sıkıntım var.

Fotoğraftaki ortada duran tuşu D yazan yere çek. Sorunun çözülecektir.
shopping.png

Son düzenleme:
İki yöntem önerebilirim umarım çalışır.

İlk Yöntem:

İlk olarak oyunu Steam kütüphanesine ekle.

Steam'i sağ üstteki butondan geniş ekranda çalıştır ve oradan oyuna girip dene.

Eğer olmazsa kütüphanede ve ayarlar kısmında kontrolcü ayarları var. İkisini de kurcala.

İkinci yöntem:

Şu linkten x360ce yazılımını indir.

Oyun kaç bit ise o dosyayı oyunun klasörüne at. (exe klasörü bin içinde falansa oraya at.)

Yönetici olarak çalıştır ve çıkan hatada create seçeneğine tıkla.

Sol alttan auto butonuna tıkla.

Game Settings kısmına oyunu ekle.

Game Settings kısmından , PIDVID, STOP, LL, WT ve tüm 64 bit seçeneklerini işaretle. (Oyun 32 bit ise 32 bit seç)

Daha sonra Save butonuna basıp oyuna girmeyi dene.

İki yöntem önerebilirim umarım çalışır.

İlk Yöntem:

İlk olarak oyunu Steam kütüphanesine ekle.

Steam'i sağ üstteki butondan geniş ekranda çalıştır ve oradan oyuna girip dene.

Eğer olmazsa kütüphanede ve ayarlar kısmında kontrolcü ayarları var. İkisini de kurcala.

İkinci yöntem:

Şu linkten x360ce yazılımını indir.

Oyun kaç bit ise o dosyayı oyunun klasörüne at. (exe klasörü bin içinde falansa oraya at.)

Yönetici olarak çalıştır ve çıkan hatada create seçeneğine tıkla.

Sol alttan auto butonuna tıkla.

Game Settings kısmına oyunu ekle.

Game Settings kısmından , PIDVID, STOP, LL, WT ve tüm 64 bit seçeneklerini işaretle. (Oyun 32 bit ise 32 bit seç)

Daha sonra Save butonuna basıp oyuna girmeyi dene.
Cevabın için teşekkür ederim. İlk olarak oyun Origin'de bulunuyor. İkinci yöntemde ise programı indirdiğimde ve create'e bastığımda auto seçeneği gelmiyor baktığım her video'da herkeste gözükürken bende gözükmüyor nedense.

Cevabın için teşekkür ederim. İlk olarak oyun Origin'de bulunuyor. İkinci yöntemde ise programı indirdiğimde ve create'e bastığımda auto seçeneği gelmiyor baktığım her video'da herkeste gözükürken bende gözükmüyor nedense.

Origin'de oyun direkt exe dosyasıyla çalışıyor muydu hatırlamıyorum ama ben Epic'te bulunan Control'ü bu şekilde oynamıştım.

Steam'de sol altta oyun ekle ve orada oyun kısayolu ekleye bas.

Göz at kısmından oyunu ekle.

Oyun bu şekilde çalışıyorsa Steam geniş ekran ile dene.

X360ce ilk açılırken "Search automatically for settings" seçeneği çıkıyor onu seçmen gerekiyordu.

Seçmediysen x360ce.ini ve xinput1_3.dll dosyasını silip tekrardan X360ce'yi aç.

Sol üstte Controller 1 kısmında yeşil ışık yanması gerekiyor.

Game Settings kısmında oyunu ekleyip Name ve Disable hariç her şeyi işaretlediğinden emin ol.

Daha sonra tekrar Controller 1 menüsüne gelip save yapıp uygulayamayı kapat.

Eğer bu ekranda kolu algılamıyorsa kolun arkasındaki tuştan diğer seçeneği seçip tekrar dene. (xinput ve dinput)

Yeni konular

Geri
Yukarı