Logitech G PRO X kulaklık inceleme

venfegul3454

Hectopat
Yer
S
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. HyperX Cloud 2 kullanıyorum 1 senedir? Ekipman hastalığı var bende biraz. Logitech G PRO X alayım dedim. Yorumları okudum. Mikrofonun çok güzel olduğu, Sorun yasayanlar da sesin yüksek çıkmaması, kimi onlara cevap verdi gayet güzel yüksek diye, kulaklık VS konularında genelde Pro X i önerdiler. Bu sebep ile aldım.

1. Bu kulaklık kadar kötü bir kulaklık kullanmadım hayatımda. Rampage, Gamepower Medusa'lar bundan daha iyidir. Cloud 2 de %60 Warzone Ses kısmında %45 ayarı, Logitech Pro X %100+Warzone %100 ses yüksekliğine eşittir. Fazla sesli dinlemiyorum zaten ses düşük yazanlar yorumlarını gördükçe tam bana göre demiştim. Almamda bir etken de bu olmuştu. Durum böyledir.

2. Sesler müzikte gayet net(ses yüksekliği olarak beni dünyadan koparsın değil), DTS açılırsa basslı vs. ama oyunlarda garip bir şekilde bu net ses kayboluyor. Oyunlarda aşırı derece boğuk bir ses var ve hem baş ağrıtıyor, hem de ses net kasılmıyor. DTS açıldığında ise ÖN 6 sağ sol 9 çaprazları 11 ayarları şeklinde. Aşırı derece basslı bu sefer hiç ses kasılmıyor. DTS bass kısmını 0 cektigim halde o bogukluklarla beraber gelen bass vurması ayak sesi hariç her sesi alıyor ve mahvediyor. DTS açık veya kapalı fark etmeksizin silahların sesi de değişik geliyor. AK-47 sesine AK-47 bu demeye bin şahit lazım. Kıcasa oyunlarda bu kulaklık çöp. Technopat bu sorunu yaşayanlardan bir konu Almadan önce bunları da görmüştüm ama sorun onlardadır. Ben bir şekilde hallederim diye düşünmüştüm (olumlu yorumlara nazaran)

3. Mikrofonu. Sabahtan beri her türlü ayarı denedim. Forumlarda yorumlarda verilen ayarları dahi. Toplulukdan bazıları indirildi diyor ama inmiyor. İnenler arasında da dahil denedim. Mikrofon o YouTube testlerinde ki gibi çok güzella denilecek cinsten değil. Şöyle değil, Her sesi alıyor. Koltugumun gıcırdamasını, sokaktan kusların cıvıldamasını, Taa evin oradaki kavsakta çalınan kornaları bile alıyor. Ezan okunuyor arkadaşlar Caminin minaresinde kamp mı kurdun diye dalga geçtiler :D. Pasif gürültü engelleme denilen şey çöp. Masanın kenarına tırnagını cok hafif tık tık yap onu bile alıyor. Ayarlarla gürültü engellemeyle ilgili yapılabilecek her şeyi yaptım. Artık sesiniz robotlasıyor kötüleşiyor olduğu halde yine de ses alıyor.

Genel Olarak; Cloud 2'deki gibi ses net ve temiz değil. Yüksek ses sevenler için yüksek değil. Mikrofonu berbat. O olumlu yorum yazanlar birilerine sebep olmasın diye açtım bu konuyu. Yarın Vatan'dan iade edeceğim. Müşteri temsilcisi bana hijyen vs. bahaneler üretiyor. Bozuklan bu kulaklık, böyle kulaklık mı olur? Bu kulaklığın üretimi hata bir kere. Kabul etmesinler, tüketici heyeti vs. uğraşacağım. Olumlu yorum yazanlar sadece YouTube sponsorlu test videoları ile, İnternet üzerinden karşılaştırgı ve birbirlerinin olumlu yorumlarını görerek aklında kurguladıklarını almak isteyenlere önerenlerdir. Kullanıpta önerenler hakkındaki düşüncem, ya hayatlarında kulaklık kullanmamışlar, ya Çin malı otobüs kulaklıkları olurya ondan geçmişler, ya da (genelde bunlardan çok var) o kadar para vermişim enayi hissetmim kendini avutma şekline bürünmüşlerdir, kulaklığın iyi olduguna artık dinine inandıgından fazla inanmaya baslamalarıdır.

HyperX Cloud 2'ye gelecek olursam. Sesi çok yüksek. Tertemiz. Gayet net. Cloud 2 son seste kullanan varsa Kulak zarları mucizevi sağlam yaratılmış desem mübağala olmaz. 7.1'i asla oyunlarda kullanılmaz. Müzik vs. dinlerken açılabilir. Cloud 2'nin Mikrofonu çoğunlukla beğenilmiyor ama emin olun Blueymiş vs. Pro Xden gayet daha iyi. Gürültü engelleme olmasa Cloud 2 de herkes tarafından Mic ses kalitesi olarak beğenilirdi. Ama ben beğeniyorum. Daha doğal, robotlaşmamış, klavye ve mouse seslerini almayan, alsada(cok az) siz konusmadıgınız sürece almıyor. Birçok yayıncı, vs. Sponsorda olsa G PRO X kullanmıyor. Tanıtma amaçlı kullanıp kenara sallamışlardır. Sorun olarak bazen son ses denemek için müzik açarım. Böyle çıtırdanmalar olur son ses müzikte. USB çıkar takta düzelir. Son seste ayriyeten boşta değil de ses geldiği zaman, örneğin Windows sesi hışırdanma oluyor, ama çok belli olmuyor.

Son olarak normal G PRO olanı bilmiyorum. Ben G PRO X modelini inceledim. Resmen gömme konusu olmuş diye düşünenler olabilir. Ben bir markaya, sevmedim diye bir ekipmanı kötülemem. Yaşananları aynen anlattim. Ekipman markalarım, K7 TUF Gaming KLAVYE( Bunu alacak varsa sonradan keşfettim ilk mekanik klavyem oldugu için herhalde hepsi böyle diyordum. Mekanik sesi kadar yay sesi var. Önermem), Zowie EC2B Divina+Razer Viper Ultimate Wireless Mause, Logitech F710 Gamepad, hep farklı farklı markaları kullanırım anlayacagınız. Düşünenler varsa G PRO X kesinlikle önermiyorum.

Dosya Ekleri

• cloud2prox.jpeg
    cloud2prox.jpeg
    62 KB · Görüntüleme: 162
Bu kulaklıklar şans işi. Ben aylardır kulaklık arayışındaydım. G230 kullanıyorum yıllardır. Corsair Void Elite aldım, denedim. Leş gibiydi ses kalitesi. Seslerin yönü falan anlaşılmıyordu, cızırtı vardı. İade ettim bozuk diye. Ardından Razer Blackshark V2 aldım. Çok olumlu yorum vardı bu kulaklık hakkında. Bu da aynı diğeri gibi çok kötü ses kalitesi verdi. Seslerin yönü bunda da anlaşılmıyordu. Bana gelenler böyle ama insanlar bu kulaklıklardan memnunlar. Kesinlikle aralarında çok bozuk ürün var.

Vatan iade gerçekleştirdi, 1 gün sonra da para hesabıma yattı. Eğer bu tür ürünler alırsanız vatan webden sipariş verin, akşamına ürün geliyor, hem de iade süreciniz kolaylasıyor. Mağazadan aldığınız zaman hiçbir şekilde hiç bir üründe iade gerçekleştirmiyorlar. Haberiniz olsun.

Geri
Yukarı