Logitech G PRO X superlight corepads vs stock skatez

Herkese selamlar, öncelikle bu incelemede tamamen kendi objektif görüşümü sizlerle paylaşacağım. Türkçe incelemesi pek olmayan bir konu, yabancı incelemelerde genelde sadece kayganlık olarak ele alıyorlar. Ben Superlight'a geçmeden önce yine hafif bir mouse olan Glorious Model D minus (61gr) modelini stock ""g-skates" ile QCK model mouse pad ile kullanmaktaydım. Şu an yaklaşık 10 gündür longteng hyoun Special mouse pad kullanıyorum. Onun da incelemesini yapmayı planlıyorum.
Gelelim skatez değerlendirmesine ilk olarak Superlight'a geçtiğimde Superlight'ın stok skatezleri Glorious'un skatezlerinden daha kaygan gelmişti bana açıkçası, alışmam 2-3 gün sürdü. Ama sürtünmesinden hiç memnun değildim, verdiği hissiyatı beğenmiyordum. Zaten çok ince bir ptfe kullanılmış altına da siyah bir katman kullanmışlar. Mouse Pad'e temas eden kısım ptfe ama çok ince bir ptfe bütçeden kısmak için 2 kat kullanmışlar skatezin altında siyah bir katman bulunuyor. Bu da bana fareyi oyunlarda bana flick atarken sanki mouse, mouse pad ile temas ediyormuş gibi garip bir sürtünme hissi verdi.

12.jpg

Yuvarlak olan kısmında siyah katmanı çıkardım diğerlerinde ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama bahsettiğim 2. katman olan siyah bant gibi bir katman gözüküyor. Bu fotoğrafta stock stakezleri görmektesiniz. Ben memnun kalamadım sanki Mouse'yi durdurmakta sıkıntı çekiyor gibiydim. Durdurma hissiyatı oldukça düşük geldi bana.

14.jpg

13.jpg

Burada da görmüş olduğunuz skatezler corepad model skatezler. Stock skatezleri söküp bunları taktığımda bunlar çok daha hızlıydı. Ama Reddit'e okuduğuma göre 2-3 gün kullanmak gerekiyormuş skatezlerin oturması için. Şu an 4 gündür kullanıyorum. Alışmışta olabilirim. Eskisi kadar hızlı gelmiyor. Dediğim gibi alışmışta olabilirim. Stock'a göre yine daha hızlı ve aşırı güzel pürüzsüz bir kayma hissiyatı veriyor. En önemlisi Mouse'yi durdurma hissiyatı çok daha iyi.

Sonuç olarak:
Corepad skatezlerin daha kaygan, çok daha pürüzsüz ve durdurma hissiyatının çok daha kuvvetli olduğunu söylemek mümkün. Arada aşırı bir kalite farkı olduğunu da gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Stock skatezler açıkçası Mouse'nin fiyatına göre oldukça ucuz durduğunu söylemem yalan olmayacaktır. Ben ağırlıklı olarak FPS oyunları oynayan biriyim. İlk defa "aftermarket" bir skatez kullanıyorum. Memnun kaldım ama 4 gündür kullanıyorum. Ve çok ağır bir kullanım yapmadım. Valorant'ta devam eden emea turnuvasını takip ettim. Eğer görüşümde bir farklılık olursa zaten zaman içerisinde bu konuyu güncellerim. İlk izlenimlerime bakarak oldukça memnun kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim Bende 1 hatalı olur neysede 3 üde aynı hata olmaz kesinlikle Türkiye kalitesinden kaynaklanan bir durum para için işte Bende 2'si arasında kaldım en iyi kayma ve hissiyatı olan Tiger ice demiştiler yabancılardan araştırdım ve konuşma yaptığımda tiger ice aldım gayet memnunum.
O zaman burada not olsun skatez alacak arkadaşlara, Wraith skatezi 3 kere satın almış arkadaş, 3’ünde de aynı sorunları yaşamış. En azından Superlight için almaktan kaçının.

O zaman burada not olsun skatez alacak arkadaşlara, Wraith skatezi 3 kere satın almış arkadaş, 3’ünde de aynı sorunları yaşamış. En azından Superlight için almaktan kaçının.
Merhabalar hocam sizinle nasıl iletişime geçebilirim? Profilinizi görüntüleyemiyorum. Ben Murat. Geçen yaz az çok Valorant atmışlığımız var. Numaram kayıtlıysa ordan iletişime geçebilir misiniz?

Oğuz hocam olurda iletişime geçerseniz discord nickim Aeron2492. Umarım mesajımı es geçmezsiniz. Hadi iyi günler.

Son düzenleme:
Sanırım konuyu hortlatmış olacağım ama yardıma ihtiyacım var. Corepad mi yoksa Tiger ice mı?
Tiger Ice. Satın almayı mı düşünüyorsunuz? Bende Ice versiyonu mevcut satın almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz. Yukardaki discord nickinin sağındaki rakamları 2071 yapın. İstek gönderebilirsiniz.

Tiger Ice. Satın almayı mı düşünüyorsunuz? Bende Ice versiyonu mevcut satın almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz. Yukardaki discord nickinin sağındaki rakamları 2071 yapın. İstek gönderebilirsiniz.
Sıfır orijinal hali mi var elinizde?

discord profiliniz eklenmiyor sanırım hatalı

Son düzenleme:
Teşekkürler, corepadi nereden sipariş verdiniz acaba?

Kendi Sitesinden Verdim baktım Türkiye seçeneği var demek ki gönderiyorlar bende siparişi verdim 12.5 Euro 2X geliyor ya diyeceğim Wraith al ama G PRO X için ön kısmı var ya büyük geniş böyle o içeri göçüyor ve hissi gidiyor böyle düz denedim beğenmedim sen bilirsin gene de Tiger İce kullanıyorum şu an aktif 2 yıl oldu bu da eridi artık :D ama süper ürün dediğim ön kısmında şeffaf bir şey var altında skatezin içeri göçmesini engelliyor düz hissiyatı bozulmuyor yani Corepad Skatez Replacment Mouse Mice Feet Teflon Mousefeet Hyperglides Hyperglide

Son düzenleme:
Kendi Sitesinden Verdim baktım Türkiye seçeneği var demek ki gönderiyorlar bende siparişi verdim 12.5 Euro 2X geliyor ya diyeceğim Wraith al ama G PRO X için ön kısmı var ya büyük geniş böyle o içeri göçüyor ve hissi gidiyor böyle düz denedim beğenmedim sen bilirsin gene de Tiger İce kullanıyorum şu an aktif 2 yıl oldu bu da eridi artık :D ama süper ürün dediğim ön kısmında şeffaf bir şey var altında skatezin içeri göçmesini engelliyor düz hissiyatı bozulmuyor yani Corepad Skatez Replacment Mouse Mice Feet Teflon Mousefeet Hyperglides Hyperglide

Anladım, tiger ice ya da corepad siparisi verecegim hangisinin daha iyi olduguna emin olamadim. Keske orijinal skatezleri olsa da onu alabilsek

Geri
Yukarı