Logitech G PRO X Superlight şarjı bitmiyor

Neukâlion

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
2-3 gün önce Logitech G PRO X Superlight mousesini aldım.
USB'sini Dongle'ye bağladım ve dongle ile mouse arasında 15-20 cm mesafe var, kısacası mouse Pad'in hemen ucuna yerleştirdim dongleyi.
Ama şöyle bir sorunum var, aldığım günden beri şarjı bitmiyor. Günde 10-12 saat arası kullanıyorum. Oyun oynuyorum, dizi izliyorum, film izliyorum sonras Web'de takılıyorum. Şarjı 45'ten 35-36'ya düşüyor. Kapatıp açıyorum 43 oluyor. Sonrasında yine saatlerce kullanıyorum 35-36 oluyor daha daha sonrasında %35 diyelim veya %41, sigara içmeye gidiyorum bir gidip yemek yiyim diyorum falan geliyorum şarjı %41'di ya %43 olmuş. Kapatıp açmadan oluyor bu. Ben anlamadım, Dongle'den şarj olma yeteneğimi var yoksa bir aksilik mi var anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim...

Kapatıp açmadan olayı başıma gelmedi ancak, Superlight'ın şarjı diğer modellere göre çok daha uzun gidiyor. Diğer modeller vaad ettikleri değerleri vermiyor maalesef. Bu durumlar normal. Bir de şarjını maksimum %85 civarlarında doldurun.

Son düzenleme:
Bataryayı tamamen bitir, şarja tak ancak %100 olana dek kullanma. Sonra tekrar bu sıkıntı var mı kontrol et. Eğer varsa muhtemelen batarya sıkıntılı. Birebir aynı üründe bu sorunu yaşamadım ancak Corsair Void Elite Wireless modelinde bu sorun yaşadım, değişim yapıldı.

Bataryayı tamamen bitir, şarja tak ancak %100 olana dek kullanma. Sonra tekrar bu sıkıntı var mı kontrol et. Eğer varsa muhtemelen batarya sıkıntılı. Birebir aynı üründe bu sorunu yaşamadım ancak Corsair Void Elite Wireless modelinde bu sorun yaşadım, değişim yapıldı.

Hocam bende bataryayı bitiremediğim için direkt şu an şarja taktım vallahi %100 olmasını bekliyorum ondan sonra bakacağım kaç gün gidiyor. Bir sorun olmaz inşallah bu konuyu açmadan 20 dakika önce takmıştım çünkü şarja.

Kapatıp açmadan olayı başıma gelmedi ancak, Superlight'ın şarjı diğer modellere göre çok daha uzun gidiyor. Diğer modeller vaad ettikleri değerleri vermiyor maalesef. Bu durumlar normal. Bir de şarjını maksimum %85 civarlarında doldurun.
Evet gerçekten şarjı çok çok uzun gidiyor. Daha önce kullanmadığım için cahilliğime verin hani dedim Dongle kablosuz olarak kullanmamızı sağlıyor ve 20cm arasında kablolu olarak kullandırıyor (Kablosuz olarak kullanırken) Ama yinede 30-40cm'e çıkınca bir fark olmuyor ama dedim yani acaba Donglede'mi var Şarj özelliği felan. Çünkü ne bileyim %35 şarjı var iken 30 dakika mouse açık olsun altından kapatmayım ama hareketsiz kalsın %1 %2 şarjı doluyor.

Evet gerçekten şarjı çok çok uzun gidiyor. Daha önce kullanmadığım için cahilliğime verin hani dedim Dongle kablosuz olarak kullanmamızı sağlıyor ve 20cm arasında kablolu olarak kullandırıyor (Kablosuz olarak kullanırken) Ama yinede 30-40cm'e çıkınca bir fark olmuyor ama dedim yani acaba Donglede'mi var Şarj özelliği felan. Çünkü ne bileyim %35 şarjı var iken 30 dakika mouse açık olsun altından kapatmayım ama hareketsiz kalsın %1 %2 şarjı doluyor.
Olabilir hocam, dediğim gibi sajini %85 civarlarında doldurun. Sonra tekrar kullanmaya devam edin. Sorunlu ise, zaten Logitech her türlü değişim yapar.

Yine de tamamen bitirmeni tavsiye ederim.

Vallahi dostum Allah seni inandırsın 3 gündür bende onu istedim hani dedim bitsin doldurayım. Yok 3 gündür şarjı %45 ile %35 arası gidip geliyor. 30 dakika hareketsiz kalsın %36'ya geri çıkıyor. Ya da altındaki düğmeden açıp kapatayım hop şarjı %36'dan ya %41 ya da %43 %44'e geri dönüyor. Tekrar baştan sarıyor bende şu an kötü bir şey yaptığımın farkındayım ama şarjı gerçekten bitmediği için doldurup denemek istiyorum. İnşallah daha daha kötü olmaz.

Bende de öyleydi. İlk elime ulaştığında normalde 16 saatte bataryasının bitmesi gereken ürün 3 günde bitti. Daha sonra tam şarj edip kullanmaya başlayınca 5 saatte bitiyordu. Tabi sende de olduğu gibi durduk yerde bataryanın artması da cabasıydı.

Şu an %71'de bakalım %100 olduktan sonra. Dongle ile kullanmaya devam edeceğim eğer dediğin gibi bir şey olursa zaten Garantiye yollarım yeni ürün olduğu için sanırsam Arızası olduğu için 0'ını yollarlar diye düşünüyorum.

Şu an %71'de bakalım %100 olduktan sonra. Dongle ile kullanmaya devam edeceğim eğer dediğin gibi bir şey olursa zaten Garantiye yollarım yeni ürün olduğu için sanırsam Arızası olduğu için 0'ını yollarlar diye düşünüyorum.
Hatasız üründe yollasanız sıfırını alırsın. İçiniz rahat olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı