Logitech G PRO X vs Razer BlackShark V2 Pro (2023)

Furkan3838

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben Corsair Void Elite RGB 7.1 Surround modelini kullanıyorum kendisinden çok memnunum ama bir sıkıntısı var o da kablo bir yerlere takılmasından dolayı fazlasıyla aşındı ve bu yüzden artık ben de kablosuz bir kulaklık kullanmak istiyorum ve araştırmalarıma göre bu iki kulaklığı buldum. Logitech markasını çok seviyorum ve klavyem, farem ve hoparlörümü çok uzun süredir kullanmaktayım ve çok memnumum ve bu yüzden Razer markasına çok aşina değilim. Deneyimlemiş arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim son olarak verdiğim öncelikler rahatlık, ses kalitesi, yazılım desteği ve batarya. Şimdiden teşekkür ediyorum görüşlerinizi bekliyorum iyi günler.

Razer BlackShark V2 Pro (2023) önerirdim fakat aynı ekosistem ürünlerini kullanmak beni daha çok cezbeder. Yerinizde olsam G PRO X alırdım.

Sorduğunuz Logitech kulaklığı denemedim ama Blackshark v2 pro'nun 2023 olmayan normal modeline sahibim zaten 2023 modelde modeli baştan yazmadılar ondan yorumlarım yardımcı olur diye düşünüyorum, kulaklık gayet rahat lakin 3-4 saati geçtikten sonra artık kulak memelerim ağrımaya başlıyor(kulaklarım orta boyut) her zaman olmuyor bu bazen düzgün konumlayamıyorum kulak pedinin altı kulak memelerime geliyor ondan oluyor ona dikkat ederseniz sıkıntı yaşamazsınız, ses kalitesi kutudan çıkarttığım haliyle beni hiç tatmin etmemişti hele de 2000 TL vermiştim ondan ekstra bi' tatminsizlik yaşamıştım ama sonra yazılımı kurdum ve ses ayarlarıyla oynadım deneme yanılmayla kendime güzel bir ayar yaptım ve kulaklık bambaşka oldu kesinlikle ses ayarlarını kurcalayın kutudan çıktığı haliyle kullanırsanız parasına yazık ama ses ayarlarını hallettikten sonra gerçekten eksiksiz mükemmel oldu, yazılım desteği güzel yazılımla ilgili hiç sorun yaşamadım ondan bu kısımda yazacak çok bir şey bulamıyorum, bataryaya gelirsek Razer bendeki normal(2023 olmayan) model için yanılmıyor isem 20-24 saat ikisinden birini vaad ediyordu lakin ben normal kullanımda 24 saati göremedim 20'yi hafif geçti ama oyun oynarken 20'nin de biraz altında kaldı ve kulaklığın şarj kablosu micro usb eski tip işte onu sokete takmakta aldım alalı hep zorlandım hala zorlanıyorum ama 2023 modelde onu type c yapmışlar çok şükür, bataryası biraz daha uzun gitse micro usb'yi göz ardı edebilirdim benim için mükemmel olurdu ama yanılmıyor isem 2023 modelde batarya süresi de arttırıldı, şuan muhtemelen blackshark v2 pro 2023, logitech modelden daha pahalı aradaki fiyat farkı çok değil ise Razer alın derim 2023 modeli gerçekten eksiksiz ve kusursuz bir cihaza dönüştürmüşler gibi.

Sorduğunuz Logitech kulaklığı denemedim ama BlackShark V2 Pro'nun 2023 olmayan normal modeline sahibim zaten 2023 modelde modeli baştan yazmadılar ondan yorumlarım yardımcı olur diye düşünüyorum, kulaklık gayet rahat lakin 3-4 saati geçtikten sonra artık kulak memelerim ağrımaya başlıyor(kulaklarım orta boyut) her zaman olmuyor bu bazen düzgün konumlayamıyorum kulak pedinin altı kulak memelerime geliyor ondan oluyor ona dikkat ederseniz sıkıntı yaşamazsınız, ses kalitesi kutudan çıkarttığım haliyle beni hiç tatmin etmemişti hele de 2000 TL vermiştim ondan ekstra bi' tatminsizlik yaşamıştım ama sonra yazılımı kurdum ve ses ayarlarıyla oynadım deneme yanılmayla kendime güzel bir ayar yaptım ve kulaklık bambaşka oldu kesinlikle ses ayarlarını kurcalayın kutudan çıktığı haliyle kullanırsanız parasına yazık ama ses ayarlarını hallettikten sonra gerçekten eksiksiz mükemmel oldu, yazılım desteği güzel yazılımla ilgili hiç sorun yaşamadım ondan bu kısımda yazacak çok bir şey bulamıyorum, bataryaya gelirsek Razer bendeki normal(2023 olmayan) model için yanılmıyor isem 20-24 saat ikisinden birini vaat ediyordu lakin ben normal kullanımda 24 saati göremedim 20'yi hafif geçti ama oyun oynarken 20'nin de biraz altında kaldı ve kulaklığın şarj kablosu Micro USB eski tip işte onu sokete takmakta aldım alalı hep zorlandım hala zorlanıyorum ama 2023 modelde onu Type-C yapmışlar çok şükür, bataryası biraz daha uzun gitse Micro USB'yi göz ardı edebilirdim benim için mükemmel olurdu ama yanılmıyor isem 2023 modelde batarya süresi de arttırıldı, şu an muhtemelen BlackShark V2 Pro 2023, Logitech modelden daha pahalı aradaki fiyat farkı çok değil ise Razer alın derim 2023 modeli gerçekten eksiksiz ve kusursuz bir cihaza dönüştürmüşler gibi.

Evet dediğiniz gibi anladığım kadarıyla 2023 versiyonda batarya süresi ve mikrofon kalitesi arttırılmış yani açıkçası bu kadar fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Karşılaştırma videolarında çoğunlukla Razer BlackShark modeli seçiliyor tek kafamı kurcalayan Logitech markasının uzun yıllar boyunca memnun bir şekilde kullanmam.

Logitech G PRO X modelinin X2 versiyonu çıktı ve Türkiye'ye gelmedi galiba ama fiyatının 7000-8000 civarında olacağını söylediler.

Son düzenleme:
Evet dediğiniz gibi anladığım kadarıyla 2023 versiyonda batarya süresi ve mikrofon kalitesi arttırılmış yani açıkçası bu kadar fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Karşılaştırma videolarında çoğunlukla Razer BlackShark modeli seçiliyor tek kafamı kurcalayan Logitech markasının uzun yıllar boyunca memnun bir şekilde kullanmam.

Logitech G PRO X modelinin X2 versiyonu çıktı ve Türkiye'ye gelmedi galiba ama fiyatının 7000-8000 civarında olacağını söylediler.
250 dolara satılıyor Amazon US sitesinde. Türkiye'ye minimum dediğiniz civarda gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı