Logitech G102 İncelemesi

Birkaç gün önce sipariş verdiğim Logitech G102 bugün elime ulaştı, şahsi yorumlarımı yapmak istiyorum fare ile ilgili.

Öncelikle şunu söyleyerek başlamak istiyorum, fareyi beğendim, hem de çok beğendim, tasarımı tam olarak elime uygun olacak cinsten.

Daha öncesinde G600 fare kullanıyordum, 300 TL civarı bir para ödemiştim zamanında, onun sağ tuşu bozuldu, çıft tıklıyordu, ben de bunu kendime bahane ederek yeni fare almaya karar verdim, sağ tuş bozulduktan sonra yeni fare alıncaya dek A4 Tech'in 15 TL'lik dandik faresi ile idare etmiştim, daha sonra bu tasarımın elime çok daha uygun olduğunu fark ettim, çünkü 15 TL'lik fare ile G600'den daha rahat hissettim, A4 Tech'in tek kötü yanı aşırı dandik ve kalitesiz olmasıydı, çünkü ucuz bir fare, Logitech G102 ise tam da bu tasarımın çok daha kaliteli versiyonu gibi bir şey oldu benim için.

Aslında G600'ü değiştirmemin tek sebebi tuşların bozulması değildi, fareyi genel olarak beğenmiyordum, çok daha profesyonel bir fare, ama bir çok dezavantajı var, örneği aşırı ağır bir fare, ağırlığı ayarlanabilir cinsten değil, Logitech G102 ise tam olarak benim istediğim ağırlıkta bir fare, fareyi elinize aldığınız zaman pahalı bir fare hissiyatı vermiyor, ancak tuşlarına basınca ve PC'ye takıp RGB ışıklandırmayı görünce, kaliteli olduğunu anlıyorsunuz.

Yani tasarım konusunda aç gözlü davranmıştım ben, G600'ün üzerindeki tuşları görüp etkilenmiştim ve o yüzden satın almıştım, aslında aldığım dönemden bu yana o tuşları hiçbir zaman kullanmadım bile, aksine tuşları baş parmağımı hep rahatsız etti, keşke elime daha uygun, sade bir fare satın alsaydım diyorum.

O yüzden elinize uygun olan sade tasarımlara yönelmeye çalışın, G102'yi ise şiddetle öneriyorum.

Burada resimlerini görebilirsiniz.

Fare-1.jpg

Fare-2.jpg

G102 ve G600 yan yana.

fare-3.jpg

fare-4.jpg

fare-7.jpg

fare-5.jpg

fare-6.jpg

G102 ve A4 tech dandik fare yan yana, görmüş olduğunuz üzere boyutları ve tasarımları neredeyse aynı.

Faree.jpg

Yani neticeye gelecek olursak fareyi kesinlikle öneriyorum, 100 TL civarı bütçesi olanlar, G300s yerine bu fareyi satın alsınlar bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı mouse'u ben de kullanıyorum. Arada bir sol tuştan yay sesi geliyor sonra kesiliyor. Genel olarak memnunum. Ama yaşadığım sorunlardan birisi de yazılımdan kendime led rengi ayarlıyorum ama her yeniden başlatma sonrası kendi renk döngüsüyle (sürekli değişen rengârenk olan) başlıyor.

Bende öyle bir sorun yok, rengi koyu yeşile ayarladım ve kapatıp açtığımda da yeşilde kalıyor. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı