Logitech G103 mü G105 mi

• Konuyu başlatan xenia
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 10B

xenia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu 3-5 gün içinde klavye alma kararı verdim. Aklımda G103 ve G105 var. Yerim biraz dar 2.5 - 3 karışlık yer var. Hatta daha az olabilir. Şuan laptop klavyesi kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Artık değiştirme vakti geldi. Sizce hangisi ? Nedenleriyle söylerseniz sevinirim.

Ben G105 kullanıyorum. Gayet güzel. Yandaki tuşları 3 profil ile birleşince fazla bile geliyor... FN tuşuyla F tuşlarını medya tuşuna da dönüştürebiliyorsunuz. Işıklandırması güzel ve 2 kademeli. G300 ile ikisi Mavi mavi çok şık duruyor geceleri. Çok sağlam bir yapısı var, elinize alıp sallayınca filan tuş takırdaması ya da bir sallantı hissetmiyorsunuz.

Bir de üzerine su döktüm, bayağı içine kadar girdi Ters çevirip akıttım. Hiçbir sorun olmadı halen çalışıyor.

Tavsiye ederim.. :)

Ben G105 kullanıyorum. Gayet güzel. Yandaki tuşları 3 profil ile birleşince fazla bile geliyor... FN tuşuyla F tuşlarını medya tuşuna da dönüştürebiliyorsunuz. Işıklandırması güzel ve 2 kademeli. G300 ile ikisi Mavi mavi çok şık duruyor geceleri. Çok sağlam bir yapısı var, elinize alıp sallayınca filan tuş takırdaması ya da bir sallantı hissetmiyorsunuz.

Bir de üzerine su döktüm, bayağı içine kadar girdi Ters çevirip akıttım. Hiçbir sorun olmadı halen çalışıyor.

Tavsiye ederim.. :)
Peki hocam bu ışıklandırması 2 kademeli derken ben araştırdım sadece mavi yazıyordu :) Birde uzunlamasına boyu kaç cm ortalama ? G105 alacağım herhalde G103 biraz büyük kaçıyor.

2 Kademeli derken, Led ışıkların performansı anlamında. Yani basıyorsunuz yanıyor, bir kere daha basınca fazla yanıyor. Fakat genelde "Bir daha mı geleceğiz dünyaya" hesabı, Full'de çalıştırıyorum :) Her şekilde de çok net görülebiliyor, gayet iyi bir ışıklandırması var.

Üşenmedim metre ile ölçtüm;
Soldan sağa boyutu: 47 Santimetre.
Yukarıdan aşağıya boyutu (Orta kısım): 19 Santimetre.
Yukarıdan aşağıya (Sol ve sağ tarafı): 16,5 Santimetre.

Not: Klavyenin ortasında aşağıya doğru bir çıkıklık var Logitech logosu barındıran. Resimlerden görebilirsiniz, bu yüzden bir çıkıntısı var orada. Onu ayrı ölçtüm.

Not2: Klavyenin altında bir kablo yolu var. Yani isterseniz mouse'un kablosunu oradan dolaştırarak verebilirsiniz. Benim Mouse yanda durduğu için, Klavyenin kablosunu dolaştırıp uzatıyorum. Bunu da bir + olarak ekleyelim. :)

2 Kademeli derken, Led ışıkların performansı anlamında. Yani basıyorsunuz yanıyor, bir kere daha basınca fazla yanıyor. Fakat genelde "Bir daha mı geleceğiz dünyaya" hesabı, Full'de çalıştırıyorum :) Her şekilde de çok net görülebiliyor, gayet iyi bir ışıklandırması var.

Üşenmedim metre ile ölçtüm;
Soldan sağa boyutu: 47 Santimetre.
Yukarıdan aşağıya boyutu (Orta kısım): 19 Santimetre.
Yukarıdan aşağıya (Sol ve sağ tarafı): 16,5 Santimetre.

Not: Klavyenin ortasında aşağıya doğru bir çıkıklık var Logitech logosu barındıran. Resimlerden görebilirsiniz, bu yüzden bir çıkıntısı var orada. Onu ayrı ölçtüm.

Not2: Klavyenin altında bir kablo yolu var. Yani isterseniz mouse'un kablosunu oradan dolaştırarak verebilirsiniz. Benim Mouse yanda durduğu için, Klavyenin kablosunu dolaştırıp uzatıyorum. Bunu da bir + olarak ekleyelim. :)
Anladım bas gitsin bozulmuyorsa kapama :) Çok teşekkür ederim zahmet ettiğin için. Şöyle bir durumum var aslında biraz daha biriktirip mekanik almak istiyordum ama vazgeçtim. Logitech G300 vardı üstüne artık 3-4 defa dökülünce dayanamadı hala bazen çalışıyor :) Acaba mouse mu alsam dedim ama klavye artık yetti dedirtti :)

Rica ederim.
Açıkçası bir klavye için çok da büyük meblağlar vermeye gerek yok diye düşünüyorum. Mouse için öyle değil tabiki, ciddi farkediyor fakat klavye için sanmıyorum.

Bende G300'ü alalı 2 sene oluyor... Bütün tuşlarını ayrı ayrı atayıp, her profiline ayrı macrolar atadım, çok aktif kullanıyorum yani. :) Halen turp gibi hiçbir sorunu yok sağolsun... G105'i alalı ise Maksimum 4 Ay olmuştur. Ben aldığımda yanlış hatırlamıyorsam 110 Tl gibi bir şeydi, şimdi baktım da ciddi artmış fiyatlar...

G105 sizin için iyi bir tercih olacaktır. Daha sonra bütçenize uygun yeni bir Mouse düşünebilirsiniz... Hatta G300'den memnunsanız, G300S'e bir göz atabilirsiniz.

Rica ederim.
Açıkçası bir klavye için çok da büyük meblağlar vermeye gerek yok diye düşünüyorum. Mouse için öyle değil tabiki, ciddi farkediyor fakat klavye için sanmıyorum.

Bende G300'ü alalı 2 sene oluyor... Bütün tuşlarını ayrı ayrı atayıp, her profiline ayrı macrolar atadım, çok aktif kullanıyorum yani. :) Halen turp gibi hiçbir sorunu yok sağolsun... G105'i alalı ise Maksimum 4 Ay olmuştur. Ben aldığımda yanlış hatırlamıyorsam 110 Tl gibi bir şeydi, şimdi baktım da ciddi artmış fiyatlar...

G105 sizin için iyi bir tercih olacaktır. Daha sonra bütçenize uygun yeni bir Mouse düşünebilirsiniz... Hatta G300'den memnunsanız, G300S'e bir göz atabilirsiniz.
Klavyede karar kıldım G105. G300 ile G300s arasında ne kadar fark var ? Çok memnundum bayağı şiddetli şeyler yaşadık bozulmadı :)

Kesinlikle G105 ... G300s sadece G300'ün makyajlı hali ama görünüşü hem daha gğzel, gaming logolu mavi vs.. hemde 10-15 tl daha ucuz o 94 tl iken g300 109 tl civarıydı, teknik olarak bir farkı yok, G300S+G105 tavsiye ederim, (G300S i bende alacağım :) )

Aradaki tek fark biraz makyajlanmış olması. Bana sorarsanız yeni alacakken 300 yerine 300S alınabilir. Bir de tuşlar biraz daha yumuşak, denemiştim. Garanti süresi de G300'de 3 Yıl iken, G300S'de 2 yıla düşürülmüş duyduğuma göre.

Yeni alacağınız için, aynısını almayın derim. 300S olsun, daha güzel gözüksün. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı