İnceleme Logitech G213 incelemesi

5 aydır deneyimlemiş olduğum Logitech G213 klavyeyi inceleme olarak yayınlayayım dedim.
Öncelikle klavye kronik sorunlu diyen birçok arkadaşa rastladım fakat hiçbir soruna denk gelmedim. Basmama sorunu belki ilerlerde olabilir onu bilemem çünkü 5 ay kullandım.

Klavyenin sesi normal membran sesinden farksız, hoş olmayan bir sesi var. Açıkçası sesini beğenmedim. Masada çok yer kaplıyor yani zamanı geriye alsaydım %60 klavye alırdım zaten bir insan neden büyük klavye sevsin ki?
Klavyenin 5 tane ışık modu var. Işığının hızını isterseniz arttırıp yavaşlatabiliyorsunuz. Işıklar orta seviyesinde diyebilirim ne iyi ne kötü ama çok RGB seven biri için bu klavyeyi asla önermem.

Peki klavyenin;
Avantajları:
1-Bilek desteği sayesinde bileğiniz ağrımaz.
2-Büyük klavye sevenler için ideal. (Seven var mıdır bilmiyorum zevk konusu.)
3-Su geçirmez. (Kaç defa su döktüm hala çalışıyor.)

Dezavantajları:
1-Klavye çok büyük, çok yer kaplıyor.
2-RGB ışık yetersiz, parlaklığı düşük.
3-Bilek desteği çıkmıyor.
4-Fiyatı gereksiz pahalı.
5-Membran olması ve sesi çok kötü çıkması.
6-Bazılarında tuşa basınca algılamama sorunu gördüm bende öyle bir sorun yok fakat çoğu kişide bu sorun çıktığı için dezavantaj olarak görüyorum. Yani klavye kronik sorunlu.

Fiyatına gelecek olursak şu an fiyatı 1200 TL ve o fiyata mekanik %60 red Switch'li klavyeler var. Açıkçası alsaydım %60 red Switch mekanik klavye alırdım.

IMG-20231003-WA0005.jpg

IMG-20231003-WA0007.jpg

Klavyeyi değerlendirirsem 5/10 puan verirdim. Klavye asla bu fiyata alınmaz. Almayı düşünüyorsanız 2 kere düşünün.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı