Logitech G213'den G413'e geçilir mi?

G413'ü bana sorun 1.5 yıl kullandım g-rommer anahtarı çöp tuşlar çift basar ya da hiç basmaz tuşlar kırılabilir. Kısacası önermiyorum hatta sorunları yaşamaya başladıktan sonra araştırdım genel kronik sorunlu. Şu an G513 Blue Switch kullanıyorum sırf tüm ekipmanlarım Logitech diye.

Logitech g910 Orion Spectrum kullandım 3 sene. Hiçbir sorunda yaşamadım. Romer-G sorun felan çıkarır diyenler genelleme yapmaya çalışmış ama öyle değil. Şuanda Asus rog Strix Flare ile yazıyorum mesela bu da baya sevdiğim bir klavye ama Logitech Klavye / Mouse'undan şaşmam. Eğer imkanım varsa alabiliyorsam düşünmem yani. Logitech g413'te kullandım fazlasıyla iyi bir klavye. Tek eksisi bilek desteği olmaması. Ben bilek desteğiyle alıştığım için ben onda zorlanmıştım. Ama arkadaşın yukarıda attığı TUF'u kesinlikle öneririm. Ya Logitech yada TUF'u tercih edin bence.

Siz kullanıp memnun kaldınız diye Romer-G switchli klavyelerin kronik sorunlu olduğu gerçeği değişmiyor.

Siz birde kibar istiyorsunuz. Bence yukarıdaki seçeneklerden ya Vigor derim yada TUF. TUF'u bilmiyorum eğer bilek desteği çıkarılabiliyorsa onu alıp, gönlünze göre destekli yada desteksiz kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla kaliteli markaların orta / üst seviye klavyeleri bilek destekleri genelde tak çıkar oluyor.

Logitech g910 Orion Spectrum kullandım 3 sene. Hiçbir sorunda yaşamadım. Romer-G sorun felan çıkarır diyenler genelleme yapmaya çalışmış ama öyle değil. Şuanda Asus rog Strix Flare ile yazıyorum mesela bu da baya sevdiğim bir klavye ama Logitech Klavye / Mouse'undan şaşmam. Eğer imkanım varsa alabiliyorsam düşünmem yani. Logitech g413'te kullandım fazlasıyla iyi bir klavye. Tek eksisi bilek desteği olmaması. Ben bilek desteğiyle alıştığım için ben onda zorlanmıştım. Ama arkadaşın yukarıda attığı TUF'u kesinlikle öneririm. Ya Logitech yada TUF'u tercih edin bence.
İyice araştırayım en iyisi. Ama G413 hala aklımda. Oda yani markasına, kalitesine ve garantisine güvendiğim için. Yoksa bu mesajlardan sonra çoktan listeden çıkarmıştım.

Son düzenleme:
Almanya'da Türkiye'yi övenler gibi olmuş, fikrim hala aynı hocam.

Buna yetiyorsa bütçeniz alabilirsiniz. Belki indirimler olursa 700TL civarına önceden gönderdiğim klavyelerden düşen de olabilir, gözünüzün önünde olsunlar. Akakçe'de olmayan İtopya gibi sitelere de bakın.

G213 ve HyperX Alloy Core'i denedikten sonra G413'e geçmiş birisi olarak söyleyeyim; G213 sorunlu olmasaydı G413'e geçmek durumunda kalmazdım. G413 ile yazı yazması çok keyifli fakat oyun keyfi güzel değil, tuşlar her ne kadar ucundan bile dokunsanız algılıyor olsa da basma hissi için aynı şeyi söyleyemem. Ayrıca arkadaşların dediği gibi sağlam hissettirmiyor, birkaç ay içerisinde bozulduğunu birçok incelemede de gördüm. Tuşların da zamanla silindiğini söylüyorlar. Zaman gösterecek. Parasını hak eder mi derseniz 500 TL bile verilmez G413'e.

Yeni konular

Geri
Yukarı