Logitech G29 Direksiyon Takılı Kalıyor

Ada Uzunpınar

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Kısaca yazacağım. Bir Logitech G29 direksiyon setim var ve oyunlara girince (F1 2018 ve ETS 2) direksiyon sola dönük bir şekilde kalıyor, ve gaz ile fren sanki yer değiştirmiş gibi çalışıyor. Bazen frene bastığımda gaza basmış olarak gözüküyor. Ama asıl sorunum direksiyonun takılı kalması. Servise götürmeyi düşünüyorum sanırım fiziksel bir şey olabilir ama eğer bir fikriniz varsa yazılımsal olarak lütfen yazın. Teşekkürler.

Elimden en az 10 farklı G29 direksiyon seti geçti. Problemi biraz daha net bir şekilde ifade edersen sorunu tespit etmende yardımım dokunabilir.

Oyun esnasında takılı kalıyor ve elektrik motoru farklı yönlere dönmesini engelliyor mu?
Veya kalibrasyonu mu kayıyor? Düz durması gereken noktalarda hafif sola dönük mü kalıyor?

Elimden en az 10 farklı G29 direksiyon seti geçti. Problemi biraz daha net bir şekilde ifade edersen sorunu tespit etmende yardımım dokunabilir.

Oyun esnasında takılı kalıyor ve elektrik motoru farklı yönlere dönmesini engelliyor mu?
Veya kalibrasyonu mu kayıyor? Düz durması gereken noktalarda hafif sola dönük mü kalıyor?
Takılı kalıyor dediğim, direksiyon dönüyor fakat oyun içinde hiçbir etkisi olmuyor ve yine oyun içinde aracın direksiyonu tamamen sola dönük kalıyor.

Anladım, seninki anakart veya bağlantılar ile alakalı bir arızaya benziyor. Ürünün faturası var mıydı? Garanti süresi içerisinde misin?
Evet garanti süresi içinde ve faturası duruyor.
Takılı kalıyor dediğim, direksiyon dönüyor fakat oyun içinde hiçbir etkisi olmuyor ve yine oyun içinde aracın direksiyonu tamamen sola dönük kalıyor.
Ve (geçenlerde yeni bir bilgisayar aldım) eski bilgisayarımda direksiyonu bilgisayara taktığımda kendi kendine bir en sola bir en sağa dönüp tekrar düzlüyordu kendini fakat şuan öyle bir şey yapmıyor.

Gün içerisinde anlaşmalı olduklari kargo şirketi ile servise gönderim sağlayabilirsin. Süreçten haberdar edersin.

Ben de G29 var ikinci el olarak almıştım. 3 4 ay kadar sıkıntısız kullandım. ETS 2 de zaten ürün yeniydi ve kaldırdım. Bir kaç hafta sonra ats2 de denemek için tekrar kurdum ve oyunda direksiyon dönmüyordu. Otomatik gaza basıyorumuş gibi kendi gidiyordu. Ben gaza basmadığım halde ayarlarda da gaz ekseni sürekli basılı gözüküyordu. İnternetteki çözümleri denedim olmadı. Ben de arıza yaptı diye kaldırdım. 1 ay kadar sonra tekrar kurdum düzelmedi. LGS'yi falan güncelledim olmadı. Sonra ETS 2 de kontrollerde en altta sıfırla diye bir şey vardı. Sıfırladım gaz pedalı düzeldi ama direksiyon ha la sert dönüyor. G29 kullananlar bilir adaptörü falan her şeyi taktıktan sonra 1 kere sağ sola döner direksiyon ondan sonra direksiyon kitleniyor. Oyuna daha başlamadan masaüstünde kitleniyor zar zor dönüyor. Oyun içinde de öyle eğer bildiğin bir şey varsa yardım edersen sevinirim. Biraz uzun anlatmak istedim. (LGS ayarları yaptım fark etmiyor).

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle otomatik gaza basma olayı eksen ayarları ile alakalı. Eksenin yönünü ters belirlersen gaza bastıkça; aslından gazdan ayağını çekiyormuş gibi tepki verir.
Direksiyonun sert dönmesi de yine ayarlamalar ile alakalı bir durum. Elektrik motorunun uyguladığı direnç kısacası, masaüstünde bu direnç daha fazla etki edecektir.

Senin Logitech yazılımındaki ayarları biraz kurcalaman gerekiyor. Ürünle alakalı bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Sürücüyü sorunsuzca yükledin ve Logitech ayarlarından kontrolü yumuşattıysan; oyuna girdiğin anda direksiyonun yumuşaması gerekir. Araç duruyorken bir nebze zor döner, hareket halindeki duruma göre.

Geri
Yukarı