Logitech G29 Pedal Modifikasyonu

Oriente

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar.
Bu konu esasında biraz sim delilerini bir araya getirmek için. Logitech G29 sahibiyim ve pedallarını bir türlü istediğim sağlamlıkta koyacak bir yer bulamadım. En iyi konumlandırma da bile, frene basarken debriyaja da bastığımda pedal setinin hareketinden dolayı fren de boşa çıkma oluyor. Yani frenden ayağımı bir miktar kaldırmışım gibi oluyor. Aslında pedalları ters çevirmek istiyorum. Fakat şu sıralar yeterli ekipmanı bulmakta zorluk çekeceğimi düşünüyorum ve ürünü garanti kapsamından da çıkartmak istemiyorum. Bkz. "How to make logitech inverted pedals diy".
Aklıma gelen başka bir çözüm sigma profil kullanarak sadece pedal için bir setup yapmak. Bu sayede yere sağlam basacak, istediğim açıyı verebilecek ve muhtemelen ileri geri kaymayacak.
Benim düşüncelerim bu yönde. Buna benzer setuplar kurmuş olan varsa konu altında kendi yaptıklarını zevkle dinleyeceğim. İyi forumlar.

Öncelikle merhaba, bende G920 kullanıyorum söylediğiniz sorun zeminden dolayı mı kaynaklanıyor yoksa oyun içi sorun mu ben fayans da oynuyorum işin açığı pedalların altındaki plastikler tozlanmalardan dolayı kayabiliyor eğer oyun içi sıkıntıysa hangi oyun olduğunu belirtirseniz yardım konusunda yardımcı olmak isterim iyi forumlar :)

Öncelikle merhaba, bende G920 kullanıyorum söylediğiniz sorun zeminden dolayı mı kaynaklanıyor yoksa oyun içi sorun mu ben fayans da oynuyorum işin açığı pedalların altındaki plastikler tozlanmalardan dolayı kayabiliyor eğer oyun içi sıkıntıysa hangi oyun olduğunu belirtirseniz yardım konusunda yardımcı olmak isterim iyi forumlar :)
Merhaba. Oyunlardan kaynaklı bir sorun değil. Ben kurulumu biraz farklı yaptım. Pedalları yükseğe konumlandırarak F1 tarzı bir oturma pozisyonu sağladım. Bu yüzden bir yere bağlayarak sabitlenmediği için kayma yada oynamalar oluyor. Sigma profil ile pedal için stand yapmayı düşünüyorum. Bir kaç farklı tasarım yaptım ama sağlamlığı konusunda emin olamadığım için henüz araştırma aşamasındayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı