Logitech G29 vs Thrustmaster T248

38_beco_38

Hectopat
İyi geceler herkese. Direksiyon seti almak istiyorum ama hiç deneyimleme fırsatım olmadı ilk kez alacağım. Bu iki model arasında kaldım. Hangisi daha iyi olur? Ek olarak T248 alırsam vites bağlayabilir miyim? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Not: PC için alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence G29 ile başla. Sonradan kokpit falan kurdukça yükseltme yaparsın. G29 ile alışman daha güzel olabilir diye düşünüyorum. T248e ilk deneyim için o kadar para vermeye bence gerek yok.

T248 Çok ses çıkarıyor bilgin olsun aile evinde kalıyorsan gece kullanamassın vites konusuna gelirsek 3d baskı ile diy olarak vites pedal el freni satışı yapan instagram sayfaları var en son 300 400 lira gibi bir fiyat ile yapıp satıyorlardı harici yazılım falan kurup çalıştıracaksın vesayre çok fazla uğraşılmaz bence direk g29 al geç

T248 Çok ses çıkarıyor bilgin olsun aile evinde kalıyorsan gece kullanamazsın vites konusuna gelirsek 3D baskı ile diy olarak vites pedal el freni satışı yapan Instagram sayfaları var en son 300 400 lira gibi bir fiyat ile yapıp satıyorlardı harici yazılım falan kurup çalıştıracaksın vesaire çok fazla uğraşılmaz bence direk G29 al geç

+Forza Horizon 4 gibi oyunlarda o vites çalışmıyor. O sıkıntıda var. Eğer yanına orijinal vites alacaksanda yine minimum 1-2K ekleyecek tam piyasasını bilmiyorum o modelinin vitesinin.Bunları göz önünde bulundurunca g29 daha mantıklı geliyor.

1 adet T248 fiyatına 2 adet G29 alınıyor neredeyse, değmez gibi. T300 olsa 10k+ fiyatlar belki verilebilir ama G29 alın geçin bence. Yok G29 olmaz derseniz de T300'e çıkmak daha mantıklı.

T248 Çok ses çıkarıyor bilgin olsun aile evinde kalıyorsan gece kullanamassın vites konusuna gelirsek 3d baskı ile diy olarak vites pedal el freni satışı yapan instagram sayfaları var en son 300 400 lira gibi bir fiyat ile yapıp satıyorlardı harici yazılım falan kurup çalıştıracaksın vesayre çok fazla uğraşılmaz bence direk g29 al geç
peki g29 söylendiği gibi çok aşırı gürültü yapıyor mu yoksa rahatsız edecek seviyede bir gürültü değil mi?

1 adet T248 fiyatına 2 adet G29 alınıyor neredeyse, değmez gibi. T300 olsa 10k+ fiyatlar belki verilebilir ama G29 alın geçin bence. Yok G29 olmaz derseniz de T300'e çıkmak daha mantıklı.
t300 çok uçuk fiyat vitesi de hesaba katarsak şimdi baktım da.
Bence G29 ile başla. Sonradan kokpit falan kurdukça yükseltme yaparsın. G29 ile alışman daha güzel olabilir diye düşünüyorum. T248e ilk deneyim için o kadar para vermeye bence gerek yok.
Dediğiniz gibi ben g29a odaklanayım. teşekkür ederim.

Peki G29 söylendiği gibi çok aşırı gürültü yapıyor mu yoksa rahatsız edecek seviyede bir gürültü değil mi?
Ses gün içinde oynayınca fazla rahatsız etmiyor ancak gece evde uyuyan biri varsa ve kapı açık oynarsanız uyandırabilir yani gece oynaması biraz sıkıntı.

sıkıntı büyük desenize :D. yapacak bir şey yok para g29a yetiyor. :D feedbacki kapatsak dahi aynı gürültü oluyor mu?
Feedback'i kapatıp oynamak direksiyonu sadece çevirmekle eşdeğer. Thrustmaster'ın vitesi G29 ile aynı fiyatta. Mecburen G29 iyi bir seçenek ancak T248'in motor gücü G29'dan daha iyi. G29'da daha çok tıkırtı sesleri oluşuyor, bir ihtimal oyun içi zemin titreşimini kısarsanız ses azalabilir.

Geri
Yukarı