Logitech G300S bağlantı kopma sorunu

Merhabalar, forumda yeniyim yani çok alışık değilim yazılara eğer bir hatam olursa af buyurun.

Geçen sene yaz aylarında aldığım G300S model mouse kullanırken sürekli bilgisayardan USB çıktı sesi geliyor ve mouse donuyor. Üzerindeki ışıklar ve altındaki lazer falan da sönüyor.

Bazı kişiler sorunun USB kablosundan kaynaklandığını ve değiştirdiklerinde sorunun çözüldüğünü söylemişler fakat benim kablomda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Salladığımda veya hareket ettirirken değil her zaman yaşıyorum sorunu.

En son mouse Driver'ını kaldırıp yeni Driver'ını kurmayı denemiştim fakat bu işe yaramadı. BIOS ayarlarını da denedim fakat bir şey bulamadım USB ile ilgili. BIOS ile uğraşırken fark ettim bunu BIOS'ta da yapıyor.

Bu arada bağlantı kopması olarak nitelediğim olay genellikle 4-5 dakikada 5 altı kere peş peşe oluyor ve bu olay olurken mouse üzerindeki ışıklar hızlı hızlı yanıp sönüyor USB sesi geliyor ve alttaki lazerin ışığı sönüyor. En çok tam ekranda bir şeylerle uğraşırken oluyor.

Anakart kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım çünkü kullandığım kulaklık çok kaliteli bir kulaklık olmasına rağmen mikrofonundaki ses sürekli parazitli olarak kayıt ediliyor ve bu bana topraklama sorunu olduğunu da düşündürüyor. Şu anda sokağa çıkma yasağı ve bazı yerlerde malum virüs nedeniyle bilgisayarcıların kapalı olması nedeniyle henüz götüremesem de anakartı açıldığı ilk gün garantiye götüreceğim.

Bu bağlantı kopmasının çözümünü bilen varsa ve/veya aynısını yaşayıp çözmüş olanlar varsa çözümlerinizi bekliyorum. Ne olur format at demeyin, hard diskte nereden baksanız en az 600GB oyun, veri vs. yüklü durumda ve yeniden indirmem çok uzun zaman sürer ve internet kotasını doldurarak aile içi sorunlara sebep olur :D

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
sorununuzun birebir aynısını yaşıyorum şu an g300s ile. en çok da mouse sık kullanımında olan durum. akşam kadar hareketsiz kalsa olmaz böyle birşey. mesela cs de lolde oluyor sık kullanıldığı için. bi an ışıklar gidiyor ve usb yi çıkarıp takmadan düzelmiyor. bu nedenle temassızlık da diyemeyiz. garantiye göndersem mi diyorum da sen göndermişsin sorunsuz denmiş korkuyorum bana da geri gönderecekler diye
Arkadaşlar özür dilerim eklemeyi unutmuşum. Fareyi tekrardan garantiye götürdüm fakat bu sefer arızayı tekrarladığında video kaydına aldım ve garanti işlemleri yapılırken videoyu da eklenti olarak kayıt tutmalarını istedim. Yaklaşık 1 ay sonra(evet çok kısa bir süre değil) farenin arızalı olduğunu söyleyip aynı fiyat bandında yeni bir fare ile değiştirdiler. (Aynı fare ile de değiştirebileceğim söylendi fakat ben G300s den nasibimi aldığım için G203 tercihinde bulundum. Anlık olarak fareden memnunum değiştirmek isteyenlere tavsiye ederim. G300s kadar ergonomik ve rahat değil ama yazılım desteği çok daha üst seviyede.

Arkadaşlar özür dilerim eklemeyi unutmuşum. Fareyi tekrardan garantiye götürdüm fakat bu sefer arızayı tekrarladığında video kaydına aldım ve garanti işlemleri yapılırken videoyu da eklenti olarak kayıt tutmalarını istedim. Yaklaşık 1 ay sonra(evet çok kısa bir süre değil) farenin arızalı olduğunu söyleyip aynı fiyat bandında yeni bir fare ile değiştirdiler. (Aynı fare ile de değiştirebileceğim söylendi fakat ben G300s den nasibimi aldığım için G203 tercihinde bulundum. Anlık olarak fareden memnunum değiştirmek isteyenlere tavsiye ederim. G300s kadar ergonomik ve rahat değil ama yazılım desteği çok daha üst seviyede.
videoyu nasıl onlara ilettiniz acaba yardımcı olur musunuz ben de aynı şekilde yapmak istiyorum

videoyu nasıl onlara ilettiniz acaba yardımcı olur musunuz ben de aynı şekilde yapmak istiyorum
Özür dilerim geç gördüm biraz sürekli foruma girmiyorum.

Ben sadece bu tutukluluk yaptığı sırada video kaydı aldım ve (isim vermek uygun mu bilmiyorum değil ise moderatör arkadaşlar kaldırırsa sevinirim) vatan bilgisayarda özellikle video kaydının da olduğunu ve kusurlu olduğunu söyledim video kaydını özel bir numaraya göndermemi istediler gönderdim ve bekledim sonraki 1 ay içinde geri dönüş yaptılar yani ben de bilmiyorum açıkçası nasıl ekleniyor. Görevlilerden yardım isterseniz daha detaylı bilgi verebilirler sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı