Logitech G300S Rainbow Six Siege macrosu nasıl yapılır?

Ördek Besleyn

Centipat
Rainbow Six Siege oyununda Q-E macrosu nasıl yapılır?

Daha detaylı anlatayım;
Q-E makrosu kafayı sağ sol yaparak ateş etmektir. Böylece kafadan vuruşları kolayca atlatabiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Zcherby

Decapat
Makaleler
1
R6 da makrodan rahatlıkla ban yersiniz.

Samotne Ciasteczka

Yottapat!
Makaleler
5
Yer
Logitech fabrikasında İsviçre havası soluyor...
Rainbow'da makro bildiğim kadarıyla ban sebebi.

Neyse, makro ayarlamak için Logitech Gaming Software kullanıyorsunuz. G Hub desteği var mı bilmiyorum ancak varsa oradan daha modern.

Jorji Costava

Megapat
Makaleler
5
Ekran Alıntısı.PNG

Atamak istediğin tuşa sağ tıklayıp, "Yeni Komut Ata" dediğinde olması lazım.

KS
Ördek Besleyn

Ördek Besleyn

Centipat
R6 da makrodan rahatlıkla ban yersiniz.
Nerden biliyorsunuz?
Macro dan ban yiyeceğimi düşünmüyorum çünkü tüm oyunlarımı logitechg300s yazılımı ile birlikte oynuyorum. Rainbow bu yazılımın içinde ki makroyu ayırt edemez.
Ama oyuncular reportlarsa orasını bilemem.
Eki Görüntüle 755042
Atamak istediğin tuşa sağ tıklayıp, "Yeni Komut Ata" dediğinde olması lazım.
Bunlar basit. Benim demek istediğim Q,E yapmayı atayabiliyorsun fakat ateş aralığını ayarlayamıyorum. Orada kafam karışıyor.

Jorji Costava

Megapat
Makaleler
5
"Çoklu Tuş" ile ayarlarsın onu ancak. Gecikmelerle oynaman lazım. Örnek:
Ekran Alıntısı.PNG

Gecikmeleri tam tuttursan bile bunun işine yarayacağını düşünmüyorum, herkes aynı şekilde peek'lemiyor.

KS
Ördek Besleyn

Ördek Besleyn

Centipat
"Çoklu Tuş" ile ayarlarsın onu ancak. Gecikmelerle oynaman lazım. Örnek:
Eki Görüntüle 755057

Gecikmeleri tam tuttursan bile bunun işine yarayacağını düşünmüyorum, herkes aynı şekilde peek'lemiyor.

Bazı oyunlarsa Sniper macrosu yapılıyor. Tek tıklayışla ateş edip silah değiştirip tekrar aynı silaha dönüyorsun.
Benim burada demek istediğim Kafamızın sağ sol hareket etme esnasında ateş etmek. Benim kafam karıştığı için yapamadım. Eğer yapabilirsen hemen şu an müsaitim.
"Çoklu tuş" ile ayarlarsın onu ancak. Gecikmelerle oynaman lazım. Örnek:
Eki Görüntüle 755057

Ben ayarladım ama tam olmadı. Mesela kafa sallayarak ateş edebiliyorum fakat ateş etmesi çok yavaş, sanki silahi 3'lü moda almışız da öyle ateş ediyormuşuz gibi olmuş.

Nightmare837

Nanopat
Makaleler
1
Yer
Mars
Logitech Gaming Software veya destekliyorsa G HUB üzerinden yapabilirsin. İnternette videoları vardır nasıl yapılır diye. Burda anlatsam biraz uzun olur ondan üşeniyorum biraz :D

KS
Ördek Besleyn

Ördek Besleyn

Centipat
Logitech Gaming Software veya destekliyorsa G HUB üzerinden yapabilirsin. İnternette videoları vardır nasıl yapılır diye. Burda anlatsam biraz uzun olur ondan üşeniyorum biraz :D
İnternetten videolara baktım. Yanlış anlaşılmasın, macro yapmasını biliyorum fakat şuan ki yapmak istediğim macro tam olarak olmadı.
Görselde attığım benim kendi yapmaya çalıştığım makro. Tam istediğim gibi olmadı benim burada yapmak istediğim şey Q ve E ye aynı anda basarak ateş etmesi. Fakat her Q ve E ye basıldığında ateş etmesi ortalama 0.50 saniye kesiliyor.

Dosya Ekleri

• makro.PNG
    makro.PNG
    68,8 KB · Görüntüleme: 7
Yukarı