Logitech G300S sağ tıkı bazen basmıyor

dksişm

Centipat
Arkadaşlar geçen Cuphead oynuyordum ve rage geçirdim minik. Normalde DualShock 4 ile oynuyordum fakat o pahalı olduğu için ona kıyamadım. Fareme saldırdım sinirden bir anlık. Fakat sert bir şey yapmadım, sadece olduğu yerde ters çevirdim ki atmadım bile, neredeyse koydum denebilir. Fakat o olaydan sonra farenin sağ tıkı bazen basmamaya başladı. 2 kez içini açtım bir şey var mı diye, kırığı yok gibi görünüyor. Bunu yeni mouse almadan düzeltmemin yolu var mıdır?

Kullandığım fare Logitech G300S ve 2 yıldır sorunsuz kullandım. Dediğim gibi bu olay anlık rage ile fareyi ters çevirdikten sonra yaşandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlık rage ne demek?
:D anlık sinir gibi bir şey demek istemişsin şimdi araştırdım da. Temassızlık olabilir daha detaylı incelersen belki tamir edebilirsin.

Arkadaşlar geçen Cuphead oynuyordum ve rage geçirdim minik. Normalde DualShock 4 ile oynuyordum fakat o pahalı olduğu için ona kıyamadım. Fareme saldırdım sinirden bir anlık. Fakat sert bir şey yapmadım, sadece olduğu yerde ters çevirdim ki atmadım bile, neredeyse koydum denebilir. Fakat o olaydan sonra farenin sağ tıkı bazen basmamaya başladı. 2 kez içini açtım bir şey var mı diye, kırığı yok gibi görünüyor. Bunu yeni mouse almadan düzeltmemin yolu var mıdır?

Kullandığım fare Logitech G300s ve 2 yıldır sorunsuz kullandım. Dediğim gibi bu olay anlık rage ile fareyi ters çevirdikten sonra yaşandı.

Fn ve Q tuşlarına aynı anda basın klavyenizde eğer sorun düzelmiyorsa farenizin alt lehimi gevşemiştir.

Switch temassızlık sorunu var. Değiştirilebilir. Yani buradaki bilgiden buna ulaşabiliriz ancak. :D
Hocam değiştirilebilir derken? Bir parça alıp mı değiştirebilirim mouse'yi mi değiştirmem lazım?
Fn ve Q tuşlarına aynı anda basın klavyenizde eğer sorun düzelmiyorsa farenizin alt lehimi gevşemiştir.
Alt lehimi dediğiniz yer tam olarak neresi oluyor hocam? Ve onarmam mümkün mü?
Anlık rage ne demek?
:D anlık sinir gibi bir şey demek istemişsin şimdi araştırdım da. Temassızlık olabilir daha detaylı incelersen belki tamir edebilirsin.
Hocam bu parçalarla ilgim alakam sıfır maalesef. Neresini incelemem lazım ve nasıl tamir edeceğim?

Hocam değiştirilebilir derken? Bir parça alıp mı değiştirebilirim mouse'yi mi değiştirmem lazım?

Alt lehimi dediğiniz yer tam olarak neresi oluyor hocam? Ve onarmam mümkün mü?

Hocam bu parçalarla ilgim alakam sıfır maalesef. Neresini incelemem lazım ve nasıl tamir edeceğim?
Alakanız yoksa elektrikçide yapılması gereken bir işlem. Garantisi varsa oraya gönderin.

Switch böyle bir şey. Uygun fiyatlı ama işçilik önemli.

Alakanız yoksa elektrikçide yapılması gereken bir işlem. Garantisi varsa oraya gönderin.

Bu arada FN+Q yaptım işe yaramadı maalesef. Bakalım dediğiniz öbür yöntemleri araştırayım.

Cidden 1 liramı hocam orada yazanlar gibi? Birde youtubeden bakıp yapsak sorun çıkar mı acaba?

Hocam birde o switchlerin hepsi her mouseye uyuyor mu?

Cidden 1 liramı hocam orada yazanlar gibi? Birde youtubeden bakıp yapsak sorun çıkar mı acaba?

Hocam birde o switchlerin hepsi her mouseye uyuyor mu?
Evet gerçekten o kadar ucuz. Ben sanayiden 5 liraya almıştım. 😁

Ama güzel bir lehim teli + havya gerekiyor. Lehim teli bu konuda çok önemli. Pinax ile olacak iş değil. Biraz da elinizden geliyorsa bu işler yaparsınız. :)

Geri
Yukarı