Logitech G305 Lightspeed Deneyimlerim

Merhaba arkadaşlar,
Bu yazmış olduğum 2. makale ve sizlere 19.01.2021 tarihinde aldığım (53 gün) ve kullanmaya devam ettiğim Logitech G305 Lightspeed Kablosuz fare deneyimlerimi anlatacağım.
Ürünü itopya.com üzerinden 321 TL ye aldım.

1.jpg

Beğendiğim Özellikleri
  • Kutu içeriğinden çıkan Duracell pil ile birlikte kullandım şarjı tam 52 gün dayandı. Daha uzun süre de gidebilirdi ben takılmaya başlayınca pili değiştirdim. (Yüksek performans modunda kullandım.)
  • Fareyi kullanırken hiçbir geçikme hissetmedim.
  • 1 adet AA pil ile çalışabiliyor.
  • 2 adet ayarlanabilir makro tuşu bulunuyor.
  • Orta boy bir elim var elime tam oturdu denebilir.
  • Üst seviye sayılabilecek G Pro modeli ile aynı sensörü kullanıyor.
  • Tıklama hissiyatı fena değil.
Beğenmediğim Özellikleri
  • Logosu çok çabuk siliniyor. Alalı 52 gün oldu şimdiden logonun rengi soldu. Kendimce bir çözüm yolu buldum logonun üzerine küçük şeffaf bant yapıştırdım. Bu sorun G29 da direksiyonun ortasında duran mavi şeritte de vardı. Onu da bantlayarak soyulmasını büyük ölçüde azaltmıştım.
  • G502'den sonra mouse bana çok hafif geldi.
  • RGB aydınlatmasının olmaması benim için eksi puan. :)
  • Beyaz rengi siyah olana kıyasla piyasada daha zor bulunuyor.
  • G Hub uygulaması üzerindeki pil seviyesi yanlış gösteriyor.
  • Ülkemizde maalesef sadece siyah ve beyaz modeli var.
  • Sadece sağ ele uygun olarak tasarlanmış.
Özet:
Yüksek hızı, geçikmesiz kablosuz performansı, hafiflik(sevmediğim bir özelliği olsa da), tıklama hissiyatı, ele oturması ve uzun pil ömrü ile kablosuz fare almak isteyenlere tavsiye edebileceğim güzel bir fare.

2.png

Kutu İçeriği:
6.jpg
  • G305
  • AA Kalem Pil
  • USB Alıcı
  • USB Alıcı uzatma kablosu
Kutusu:
IMG_20210312_171603.jpg
IMG_20210312_171610.jpg

Logonun Son Hali:
IMG_20210312_171702.jpg

Logitech G Hub:
4.png

5.png

Teknik Özellikleri:
3.png

Daha detaylı inceleme için Technopat "Logitech G305 Lightspeed Kablosuz Oyuncu Faresi İncelemesi" videosuna göz atabilirsiniz.

İnceleme ve deneyimlerimi anlattığım makalemin sonuna geldik. Bu benim ikinci makalem. Sonuna kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ederim. Hatalarım için özür dilerim. Herkese iyi günler iyi sosyaller.

Son düzenleme:
@NRVS incelemeniz gayet ayrıntılı ve güzel olmuş. Ancak bu incelemeniz üzerinden 1 yıl geçmiş. Acaba uzun kullanım sonucu bu fare hakkında neler söyleyebilirsiniz? Burada bir konuda 2.5 yıl kullanım sonucu çift tıklama sorunu yaşayan olmuş, sizde çift tıklama sorunu var mı? Ben G203 lightsync kullanıyorum ve çift tıklama problemi var oysaki benim kullandığım modelde çözüldüğü söyleniyordu. Şuan kablosuz bir fare arıyorum ve G305 hoşuma gitti ancak bu çift tıklama meselesi beni çok korkutuyor. Bu konuda sizden de ufak bir yorum bekliyorum.
Öncelikle 1 yıldır aktif kullanmıyorum. 5 ay kadar kullandıktan sonra arkadaşıma hediye edip kendime G Pro aldım. Şu anda hala kullanmakta arkadaşım ve çift tıklama sorunu yok.

Ben de sırf pilli diye almamıştım ama keşke alsaydım, V2 mini sahibiyim şu an hem bayağı küçük hem de kablosu bazen takılıyor masaya. Elim küçük zaten gidip küçük mouse alayım dedim ama bu kadar küçük olacağını tahmin etmiyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı