Logitech G305 Kullanıcı İncelemesi

Konumda size yeni mouse'umun acemi bir incelemesini yapacağım. Logitech'in geçtiğimiz aylarda satışa sunduğu ürün fiyatıyla giriş seviyesi sayılabilecek seviyede. Yapı olarak ise G102/G203/G Pro ile aynı ergonomiye sahip.

Teknik Özellikler:
  • Sensör: HERO™
  • Buton Switchleri: Omron D2FC-F-7N
  • Boyut: 116.6 mm x 62.15 mm x 38.2 mm
  • Ağırlık: Pilsiz ağırlık 99g, İçerisinden çıkan AA pil ile 99 ve AA Lityum pil ile 87g civarına indirmek mümkün.
  • DPI Aralığı: 200-12000 DPI
  • Maksimum Hızlanma: 40 G
  • Maksimum Hız: 400 IPS
Kutu İçeriği:

asdasdasd.jpg

d.jpg

Not: Mouse kablolu kullanılmıyor, içerisinden çıkan kablo USB alıcı uzatma kablosudur.

Sade bir kutusu var, ve fazlasıyla küçük ilk gördüğümde beni şaşırtmıştı. İçerisinden çıkan kablo ise

Kutu içeriği önceki mouse'um G403'e göre bir hayli zayıf. Normalde Logitech'in özenle sardığı kablo bu üründe öyle değil. Kutunun içerisinden 1 adet Standar Duracell AA Pil çıkıyor, Logitech ne kadar 9 ay ömrü olduğunu belirtse de kullanıcılar bu pilin 3-4 ay civarı ömrü olduğunu söylüyorlar, cihaz sadece 4 gündür bende deneyip göreceğiz.

Butonlar:

Cihazın üzerinde 6 adet buton bulunuyor. Solda iki adet ayarlanabilir bu tuşlar her Logitech ürününde olduğu gibi bunda da "default" olarak "ileri" ve "geri" işlevi görüyor. Tuş ve tekerleğin hemen altında DPI devir tuşu bulunuyor, her DPI'ın farklı renkte bir ışığı mevcut bu tuşun hemen altında nokta şeklinde yanıyor.

Tekerleğinin kalitesi G403 ve G302'ye göre daha iyi ve pürüzsüz. Ayarlanabilir tuşlar ise daha önce karşılaştıklarımın hepsinden daha kaliteli hissetiriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video TechPowerUp'dan alıntıdır.

Yazılım :

Yazılım kısmı ise kısıtlı, faremizde herhangi bir ışıklandırma bulunmadığı için tek özelleştirme performans kısmında. Burada DPI ayarı, Rapor Hızı (125-250-500-1000) ve Güç Modu bulunuyor. Güç modunda Yüksek ve Düşük olmak üzere 2 adet ayar mevcut. Farede dahili bellek bulunuyor, bir kere ayarlarınızı yaptıktan sonra bir daha Logitech yazılımına ihtiyacınız olmuyor.

Ergonomi:

Fare ergonomi olarak G102/G203/G Pro üçlüsüyle tamamen aynı, yüzey ve malzeme olarak ise en çok G102'ye yakın olduğu söyleniyor. Yüzeyinde herhangi bir silikon grip bulunmuyor bu da terden daha kolay etkilenmesini sağlıyor. Fare sağ el kullanıcıları için tasarlanmasa da ayarlanabilir tuşların konumu solak kullanıcılar için kullanımı zorlaştırıyor.

Farenin ağırlığının pilden kaynaklanmasından dolayı ağırlığın homojen olarak değil de arka tarafta olduğunu hissedebiliyorsunuz.

19x11 el büyüklüğüne sahibim, bu boyutlardaki ellere "Palm Grip" için biraz küçük kalıyor. "Claw" ve "Fingertip" için ise büyük eller için bile ergonomik.

Fiyat:

Ürünün Logitech tarafından belirlenen fiyatı 59 USD, Ülkemizde ise 400 TL'ye satılıyor.

x.jpg
xd.jpg

3.jpg

4.jpg
2.jpg
1.jpg

Hatam varsa affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu mouse'un kronik sorunu var mı? Sıfır yurt dışından gelme faturasız olarak alınır mı sizce?

AAA Energizer Lityum Pil aldım ve çok zor da olsa bir AAA pili AA pile dönüştüren adaptör buldum TR'de. Bugün kutu içeriğinde gelen pil ile değiştirdim az da olsa bir fark yaşadım.

Ben AA Lityum ile kullanıyorum, 87-90g civarı. AAA Lityum ile AAA to AA adaptör veya alüminyum folyo ile sıkıştırarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde 80g’ın altına düşüyor.

Pil olarak bunu: Energizer Ultimate Lithium Aaa 2'li Pil | Trendyol

Dönüştürücü olarak bunu: Pil dönüştürücü - inceden kalem yap AAA - AA converter Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Önerir misiniz?

Hala kullanıyor musun bu ürünü? Memnun musun bir sıkıntı yaşadın mı?

Ben de aldım kullanıyorum. Performans olarak istediğini veriyo merak etme. G102'nin kablosuz versiyonu ve aralarında kablo dışında hiçbir fark yok. Burda en önemli etmen mouse'u nasıl tuttuğun, hangi tutuşa sahip olduğun. Daha önce G102 veya benzeri mouse'lar kullandıysan ve sana uygunsa kafanda başka soru işareti olmasın, alabilirsin.

Ben de aldım kullanıyorum. Performans olarak istediğini veriyo merak etme. G102'nin kablosuz versiyonu ve aralarında kablo dışında hiçbir fark yok. Burda en önemli etmen mouse'u nasıl tuttuğun, hangi tutuşa sahip olduğun. Daha önce G102 veya benzeri mouse'lar kullandıysan ve sana uygunsa kafanda başka soru işareti olmasın, alabilirsin.
2 yıldır g102 kullanıyorum fakat sensör olarak farklılar diye biliyorum G305'in sensörü G Pro ile aynı G102'de kullanılan sensör amatör bir sensör. Yani arada sensör farkı da mevcut. Ek olarak sana bir sorum daha olacak dönüştürücü ile lityum pil mi kullanıyorsun yoksa dönüştürücü kullanmıyor musun? Mouse ağırlığı için soruyorum

2 yıldır g102 kullanıyorum fakat sensör olarak farklılar diye biliyorum G305'in sensörü G Pro ile aynı G102'de kullanılan sensör amatör bir sensör. Yani arada sensör farkı da mevcut. Ek olarak sana bir sorum daha olacak dönüştürücü ile lityum pil mi kullanıyorsun yoksa dönüştürücü kullanmıyor musun? Mouse ağırlığı için soruyorum

Dönüştürücü kullanmıyorum hocam. Bu yüzden G102'ye göre bi tık ağır ama zamanla alışılıyo, kablosuz olmanın özgürlüğü var bi kere... Sensör olayına gelirsek ben hiç anlamam o işlerden. Daha gelişmiş sensörü olması iyi ne güzel diyebilirim sadece. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı