Logitech G402 ve kronik Logitech sorunu

Darth Umbra

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Logitech G402 almak istiyorum fakat bir yandan yaptığım araştırmalar sonucu insanlarda çift tıklama veya temassızlık gibi sorunlar yaşadıklarını gördüm.
Garanti kapsamına girse bile, bu fare beni ne kadar süre idare edebilir öğrenmek istiyorum her türlü oyunu oynayan birisiyim ayrıca ekipmanlarıma vurma gibi bir huyumda yok.

Kullananlardan ve kullanmış olanlardan veya bu tür şeyler hakkında bilgi sahibi olan kişilerin yorumunu bekliyorum.

Ekipmanların ne kadar süre dayanım göstereceği ile ilgili net bir bilgi bulamazsınız. Sadece Logitech, Razer, Steelseries vb. gibi firmaların test süreleri ve metodları daha gelişmiş olduğunu düşünürseniz. Bu markaların ürünleri biraz daha uzun ömürlü olabilir. Yalnız marka seçimi bile bir kıstas değil. Bazı düşük bütçeli markaların modeller'nin dahi uzun süreler sorun çıkarmadan kullanıldığını biliyoruz.

Kısacası biraz şans işi. Firmaların garanti sürecine bakışı daha önemli. Firma sizi ürün kaynaklı hatalarda mağdur etmemeli.

Çift tıklama fare ile ilgili değil buton ile ilgili. Herhangi bir modelde başınıza gelebilir. Eğer bu model optik buton kullanmıyor ise tabi. Sadece bazı butonlar çift tıklamaya daha yatkın.

Ekipmanların ne kadar süre dayanım göstereceği ile ilgili net bir bilgi bulamazsınız. Sadece Logitech, Razer, Steelseries vb. gibi firmaların test süreleri ve metodları daha gelişmiş olduğunu düşünürseniz. Bu markaların ürünleri biraz daha uzun ömürlü olabilir. Yalnız marka seçimi bile bir kıstas değil. Bazı düşük bütçeli markaların modeller'nin dahi uzun süreler sorun çıkarmadan kullanıldığını biliyoruz.

Kısacası biraz şans işi. Firmaların garanti sürecine bakışı daha önemli. Firma sizi ürün kaynaklı hatalarda mağdur etmemeli.

Çift tıklama fare ile ilgili değil buton ile ilgili. Herhangi bir modelde başınıza gelebilir. Eğer bu model optik buton kullanmıyor ise tabi. Sadece bazı butonlar çift tıklamaya daha yatkın.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim peki G402 hakkında düşünceleriniz nedir ? 300 350 tl'ye yakın bütçede ne alabilirim veya G402 ihtiyacımı karşılar mı ?

G402 ergonomik açıdan başarılı bir fare. Eliniz büyük ise ve avuç içi tutuşa sahipseniz rahat etme potansiyeliniz yüksek. Ek tuşları ve bu tuşların yerleşimleri oldukça iyi. Bence seçenekler arasında değerlendirilebilir.

Öyleyse en kısa zamanda alacağım G402'yi umarım tıklama veya buton açısından bir sorun yaşamam bunun dışında bilmem gereken bir şey varsa yazabilirseniz sevinirim.

Öyleyse en kısa zamanda alacağım G402'yi umarım tıklama veya buton açısından bir sorun yaşamam bunun dışında bilmem gereken bir şey varsa yazabilirseniz sevinirim.

Üstünden 1 yıl geçmiş olan bu yazınıza verdiğim bu yanıtımı umarım görürsünüz. Kullandığınız süre boyunca herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?

Üstünden 1 yıl geçmiş olan bu yazınıza verdiğim bu yanıtımı umarım görürsünüz. Kullandığınız süre boyunca herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?
Merhabalar, ne yazık ki başka ekipmanlarım bozulduğundan dolayı faremi yenilemeye imkan bulamadım. Açıkcası alacak olursam bile kulaklıklarında sorunları direkt yaşadıktan sonra Logitech ürünü tercih etmezdim.

Geri
Yukarı