Logitech G410 vs G610

RED swicth FPS içindir diye birşey yok. :) Sadece ilk klavyeler RED swicth olduğu için akıllarda böyle kalmıştır. Tabii en iyisi denemek. Bazıları sesine, bazıları hissiyatına önem verir.
Öyle değil. Daha deminki arkadaş FPS için yok söyle yok böyle Red switch alacaksın diye arkadaşı zorluyordu. Bir kaynak linki atmış zaten o kaynaktada FPS için Black Switch önermişler. Blue switchden daha fazla kuvvet isteyen bir switchi neden önerirsinki...

Kırmızı anahtarın mavi ve kahverengi anahtara göre şöyle bir avantajı var. Atlama noktası bulunmadığı için çok az güçte ki bir basış ile tuşa basabiliyorsunuz. Mavi ve kahverengi de böyle değil. Atlama noktaları olduğundan kırmızı anahtarda ki gibi onun kadar hızlı işlem yapamıyorsunuz. O yüzden FPS oyunlarında kırmızı anahtar önerilir. Mesela yazı için de kırmızı çok uygun değildir. Eliniz yazarken ufacık bir baskı ile diğer tuşa değdiği ve algıladığı için başka harflerde çıkmış oluyor. O yüzden FPS ağırlıklı oyunlarda kırmızı, yazı gibi işlerde kahverengi anahtar tercih edilir.
Blue switchden daha fazla kuvvet isteyen bir switchi neden önerirsinki...
Çünkü atlama noktası yok siyah anahtarın. Çok uzun kullanırsa biraz yorma ihtimali var ama alışıyorsun sonra zaten.

@105993 her anahtar 1 Ms tepki süresine sahiptir. Hanki swicth'i seçeceğiniz size kalmış. Ses delisiyseniz Blue seçersiniz mesela. Yani bunun genel bir kuralı yoktur.

Bazı kişiler turnuva oyuncularını gösteriyor lakin onların sponsorları var ve farklı klavyeler kullanıyorlar.

@Barış Tolon ben yazı için Blue öneriliyor diye biliyorum. Çünkü Brown anahtarda da çok yanlış yazılıyor. Sesi dışında pek de bir farkı yok kırmızıdan.

Tam tersine mavi ile kahverengi arasında ses dışında fark yok. Ofis ortamlarında çok ses çıkmasın diye kahverengi anahtar kullanılır. Kahverengi anahtarlarda çok yanlış yazılmıyor yani. Tam tersine kırmızı ve siyahtan daha iyi. Mavi ile tek farkı ses kahverenginin.

Şimdi buraya bakınca RED swicth'in düz, BROWN'nın çıkıntılı, BLUE'nun de çıkıntı ama ses yapması için iki parça olduğunu gördüm.

Şimdi anladım yani. (y)

mechanical-keyboards-switch-illustration-630.gif

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı