Logitech G410 vs G610

Öyle bir kural mı çıktı? Arkadaşa hangi switch uygun geliyorsa onu alır. FPS için Blue swtich önermişsin. Senin mantığına göre sen yanlış bilgilendirme yapmışsın. O malum yazıda FPS için Red switch önermişler!

Öyle bir kural mı çıktı? Arkadaşa hangi switch uygun geliyorsa onu alır. FPS için Blue swtich önermişsin. Senin mantığına göre sen yanlış bilgilendirme yapmışsın. O malum yazıda FPS için Red switch önermişler!
Blue aklıma takılmış son günlerde almayı planlıyorum o yüzden. Düzeltiyorum kırmızı ve siyah. Hangi switch uygun geliyorsa demişsin fakat oynayacağı oyun ve kullanacağı switch uyumlu olmazsa performanstan kaybeder.

Black mi?o_O 60 cN değere sahip. Blue switch bile 50 cN değere sahip. Blue switch FPS'ye uygun değil diyen kişi Black switch öneriyor... Sadece okuduğunuzla yetinmek yerine biraz araştırma yapsanız. @Alp Çiçek

Son düzenleme:
Sevmediğiniz için kötülememiş hiç hoş değil. Objektif olmanızı tavsiye ederim.
Komiksiniz gerçekten. Hiçbir üründe objektifliğimi bozmam. Kendim sevmiyorsam da bir sebebi vardır ve onu söylerim. Romer-G anahtarlar mekanik hissini iyi vermiyor. Her anahtar tipinde ki klavyeyi kullandım. Yabancı forumlarda araştırıp bakabilirsiniz. Ki zaten hissiyat en önemlisi. Mekanik anahtar da sadece ses değildir. Sadece sesine göre anahtar tiplerini karşılaştırmak da inanılmaz saçma bir şeydir. O zaman Razer en iyisi mi demeliyiz? Geri kalan özelliklerden kastım da, tasarımı, kullanılan malzemesi, yazılımı gibi farklı farklı özellikler. Bunlar da bir ürün alırken etkilidir. Madem birilerinin bilgilerini sorgulayıp tartışacaksınız öğrenin de gelin.

Komiksiniz gerçekten. Hiçbir üründe objektifliğimi bozmam. Kendim sevmiyorsam da bir sebebi vardır ve onu söylerim. Romer-G anahtarlar mekanik hissini iyi vermiyor. Her anahtar tipinde ki klavyeyi kullandım. Yabancı forumlarda araştırıp bakabilirsiniz. Ki zaten hissiyat en önemlisi. Mekanik anahtar da sadece ses değildir. Sadece sesine göre anahtar tiplerini karşılaştırmak da inanılmaz saçma bir şeydir. O zaman Razer en iyisi mi demeliyiz? Geri kalan özelliklerden kastım da, tasarımı, kullanılan malzemesi, yazılımı gibi farklı farklı özellikler. Bunlar da bir ürün alırken etkilidir. Madem birilerinin bilgilerini sorgulayıp tartışacaksınız öğrenin de gelin.
Hissiyat mi önemli. En önemli unsur performanstır. Komiksiniz gerçekten. Malzeme kalitesi kötü diyorsunuz oldukça sağlam, tasarımı kötü diyorsunuz bu kişiden kişiye değişir yazılım diyorsunuz oldukça anlaşabilir çok fonksiyonlu bir yazılımı mevcut. Öğrenip de gelmemi söyleyerek aşağılıyorsunuz fakat bu konuları oldukça fazla araştırdığımı bilmiyorsunuz. Lütfen siz araştırın da gelin. Romer-G mekanik switchleri Cherry MX'e göre %25 daha hızlıdır.

Hissiyat mi önemli? En önemli unsur performanstır.
Milisaniye olaylarından bahsediyorsanız geçin bunları efendim. Zibilyon tane mekanik klavye kullandım. Hiçbirinde de bir rekabetçi oyunda klavyenin milisaniyelerinin önemli olduğu unsuru yaşamadım. Böyle bir olayı da hiçbir zaman yaşamazsınız zaten. Monitörünüzün milisaniyesi, internetinizin durumu falan derken ona sıra bile gelmiyor. Yani siz geçiniz bunları efendim. Kulaktan dolma bilgiler ile gelmeyin.
Malzeme kalitesi kötü diyorsunuz oldukça sağlam
Nerede dedim böyle bir şey? Kelimelerimi yanlış yere çekmeyin.
tasarımı kötü diyorsunuz bu kişiden kişiye değişir
Ben buna karşı mı çıktım?
yazılım diyorsunuz oldukça anlaşabilir çok fonksiyonlu bir yazılımı mevcut
Ben yazılımı anlaşılmaz mı dedim? Cümleleri nereniz ile okuyorsunuz?
Romer-G mekanik switchleri Cherry MX'e göre %25 daha hızlıdır.
Teorikte öyle. Bir de gerçek deneyimleyin. Arada ki fark matematiksel olarak çok fazla değilken bile gerçek kullanımda hiç hissetmiyorsunuz. Dediğim gibi, hiçbir şey bilmiyorsunuz, gelip artistlik taslıyorsunuz. Geçiniz bu ayakları!

Öğrenip de gelmemi söyleyerek aşağılıyorsunuz fakat bu konuları oldukça fazla araştırdığımı bilmiyorsunuz.
Mekanik klavye konusu öyle okuyup da araştırarak değil, bizzat deneyimleyerek sonuca varılan bir olaydır. Hissiyat diyoruz bir kere. Sen onu kullanmadan, nasıl gelip de okudukların ile hissiyatı oldukça iyi diyebiliyorsun?

Romer-G anahtarları beğenmiyorum. Hissiyat olarak kötüler. Geri kalan özellikleri de pek alınabilir yapmıyor. O yüzden HyperX Alloy FPS modelini öneriyorum.
Buyrun geri kalan özellikler dediniz bende kestiginiz nedir dedim sonraki yazınızda ise tasarım yazalım vs. vs. dediniz. Kendi yazdıklarınızı da okuyunuz. Milisaniye hesaplarını geçiniz? O zaman bu yaptıkları dolandırıcılık. Bunu sen ben farkedemeyiz. Profesyonel arenada oynayan oyuncular için büyük değer sahip. Bu arada bizzat Steelseries M500 ve G910 kullandım hissiyatlarını oldukça iyi biliyorum. Bu konu çok fazla uzayacak en iyisi kapatalım herkes istediğini alsın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı