Logitech G432 USB'den mikrofon nasıl oluyor?

therock89

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, Logitech G432'yi araştırıyorum fakat kafama takılan bir soru var. Şimdi kulaklık normal haliyle sadece jak girişi içeriyor ve bunu bilgisayara takınca sadece sesi alabiliyor, mikrofonu kullanamıyoruz. İçinde hem jak girişini mikrofon ve ses olarak ayıran bir aparat var, hem de USB aparatı var ve bu sadece tek jak girişi içeriyor. Ben kulaklığı normal bir şekilde mikrofonu ile kullanmak istersem sadece kulaklığın jak girişini USB aparatına takıp onu da kasanın USB'sine takmam yeterli olacak mı? Bu durumda diğer aparat USB kullanmak istemeyenler için mi bulunmuş oluyor?

Yani kulaklığı USB aparatına bağlayıp o USB'yi de kasaya takmam, kulaklıktan tam verim almam için yani sanal 7.1'i ve mikrofonu kullanabilmem için yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet USB girişi kullanmanız yeterli olacaktır zaten USB kullanmazsanız 7.1 özelliğini de kullanamayacaksınız. Tek jack girişinde de mikrofon çalışır içinden çıkan iki kutuplu aparat eski tip bilgisayarlarda veya laptoplarda kullanılmak üzeredir. Kulaklık konusuna gelirsek farklı kulaklıklara yönelmenizi öneririm. Daha dün aldım sesi çok az ve kalitesiz ve birazda dipses var. Forumda herkes Rampageyi kötülüyor ancak şu an ki kulaklığım Rampage ve Logitechten kat kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim ses olarak.

@SefaK. @Setsuna Yuki Peki o fiyat bandında (450-500 TL) ne tavsiye edersiniz? Şu anda Gamepower Medusa kullanıyorum fakat çok ağır ve rahatsız edici olduğu için değiştirmek istiyorum.

İşin doğrusu şu ki herkes her kulaklıkta mutlaka sorun yaşamıştır ve bu sorunları doğrudan marka bazında alındığı için kimse uygun fiyatlı markaları tercih etmiyor. Rampage, Gamepower gibi. Şu an kullanmakta olduğum kulaklık Rampage ve Logitecten çok çok daha iyi geldi. Bu fiyat bandında ise çok fazla bir seçenek yok hatta ve hatta sizlerde araştırıp gördüğünüzde bu gün 800₺ 1000₺ arasındaki kulaklıklara bile olumsuz yorumlar gelmekte sizden ricam marka takıntınız olmasın önemli olan sizin zevkiniz bir kulaklıktan beklentileriniz neler bunları belirtirseniz daha rahat model önerisi yapabiliriz.

@SefaK. @Setsuna Yuki Peki o fiyat bandında (450-500 TL) ne tavsiye edersiniz? Şu anda Gamepower Medusa kullanıyorum fakat çok ağır ve rahatsız edici olduğu için değiştirmek istiyorum.

5 ayda bir garantiye yolluyorum kulaklığı.2021.08 de aldım 2022.01 de garantiye gitti şu an 2022.06 yine sorun var gidecek.

Geri
Yukarı