Logitech G513 Carbon vs SteelSeries Apex 5

Bütçe
1300 TL

BaranArslan

Decapat
Daha fazla  
Klavyemi değiştireceğim ama Logitech G513 Carbon ile SteelSeries Apex 5 arasında kaldım. Sizin öneriniz nedir ya da 2'sinden birini kullanan oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisini de uzun süre beğenerek kullandım. Kötü diyebileceğim bir yanları yok. G513'ün Gx switchli modeli daha tercih edilebilir. Apex 5'in mekanikten ayırt edilebilir pek bir özelliği yok fakat yaklaşık bin TL kadar fiyata klavye alacaksanız hybrid yerine mekanik tercih etmek daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.

Her ne kadar ben bilek desteği ile rahat edemesem de, G513'ün bilek desteği yastıklı. İhtiyacı olanlar için daha konforlu olacaktır. Fakat G513'ün Romer-G switchli modellerinden uzak durun. Onlar kronik sorunlu. Türkiye'de Gx brown ve blue var. Bu ikisinden birini tercih etmenizi öneririm.

İkisini de uzun süre beğenerek kullandım. Kötü diyebileceğim bir yanları yok. G513'ün Gx switchli modeli daha tercih edilebilir. Apex 5'in mekanikten ayırt edilebilir pek bir özelliği yok fakat yaklaşık bin TL kadar fiyata klavye alacaksanız hybrid yerine mekanik tercih etmek daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.

Her ne kadar ben bilek desteği ile rahat edemesem de, G513'ün bilek desteği yastıklı. İhtiyacı olanlar için daha konforlu olacaktır. Fakat G513'ün Romer-G switchli modellerinden uzak durun. Onlar kronik sorunlu. Türkiye'de Gx brown ve blue var. Bu ikisinden birini tercih etmenizi öneririm.
Peki sizin önerdiğiniz bir klavye var mıdır ?

Logitech g513 carbon un çift basma sorunu olduğunu az önce öğrendim sonra ondan vazgeçtim apex 5 pro da mekanik olmadığı için ondan da vazgeçtim şimdi başka bakıyorum

G513'un itopyada 2 tane Gx switchli modeli var onlarda çift tıklama vs. şikayetlere hiç denk gelmedim, kendim de yaşamadım. Başka seçenek isterseniz Corsair K68, HyperX Alloy Origins veya Asus Rog Strix Scope cherry switchli modellere bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı