Steelseries Apex 5 vs Logitech G513

volkany23

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun süredir Logitech G105 kullanmaktayım ve bir hafta önce Cooler Master'ın CK350 isimli klavyesini aldım. Klavye gerçekten çok iyi, gövdesi olsun, tuş kalitesi vs. olsun ancak tuşa bastıktan sonra ping ya da ringing (yay sesi) denilen bir ses geliyordu ve bu beni rahatsız ediyordu. Ondan dolayı iade ettim.

Sizlerden isteğim bu iki klavyeden (Steelseries Apex 5 - Logitech G513) hangisini, neden alırdınız? Ayrıca bunlardan yay sesine rastlayan var mıdır aramızda?

Lütfen aradaki fiyat farkını dikkate almadan yorum yapınız.

Teşekkür ederim.

Merhaba. Uzun süredir Logitech G105 kullanmaktayım ve bir hafta önce Cooler Master'ın CK350 isimli klavyesini aldım. Klavye gerçekten çok iyi, gövdesi olsun, tuş kalitesi vs. olsun ancak tuşa bastıktan sonra ping ya da ringing (yay sesi) denilen bir ses geliyordu ve bu beni rahatsız ediyordu. Ondan dolayı iade ettim.

Sizlerden isteğim bu iki klavyeden (SteelSeries Apex 5 - Logitech G513) hangisini, neden alırdınız? Ayrıca bunlardan yay sesine rastlayan var mıdır aramızda?

Lütfen aradaki fiyat farkını dikkate almadan yorum yapınız.

Teşekkür ederim.

Logitech'te çift basma sorunu yaşayabilirsin yaşamam diosan logi tercih ederim.

Yaklaşık 5-6 senedir G105 kullanmaktayım ve tabiri caizse taş gibi bir klavye kendisi. O yüzden Logitech'e güveniyorum. Ama bu iki model arasında kaldım.

Logitech G513 görsel olarak daha güzel ve araştırmalarıma göre gayet iyi bir klavye ayrıca bilek desteği çıkıyor [apex 5 de de çıkıyo] Apex 5'deki o ekran sizin aklınız çelmesin ben Logitech G513 diyorum.

Yaklaşık 5-6 senedir G105 kullanmaktayım ve tabiri caizse taş gibi bir klavye kendisi. O yüzden Logitech'e güveniyorum. Ama bu iki model arasında kaldım.

Aynen öyle cidden taş gibi bende 4 senedir Logitech G810 kullanıyorum birkere bile sıkıntı çıkarmadı. ama bazı kullanıcılar çift basma sıkıntısı yaşayabiliyor.

G513 carbon kullanıyorum. bilek desteği çok rahat. Tuşlardan çok dikkatli dinlersen yay sesi geliyor. Bazen sürtme sesi. Fakat asıl sorun bu değil. Bazı tuş kapları her bastığında fırlıyor. Oyun oynarken kabus yaşıyosun. Tavsiyem silikonlamak .d

Her iki klavyeye de sahibim. G513 ün romer-g switchli modelinde çok yaygın olarak tuş kapağı kırılma, switch kırılma, bunlara bağlı olarak çift tıklama ve tuş kapağı çıkması gibi sorunlar var. Gx blue switch modelinde ise bu gibi problemler bulunmuyor.

Apex 5 switch yapısı itibarı ile tam olarak mekanik klavye sayılmıyor. Fakat kullanım ve hissiyatta mekanik ile arasında hiçbir fark yok.

Fikrimce ikisi de hemen hemen aynı ergonomiye sahip. Fakat steelseries markasını daha kaliteli bulduğum için, Apex 5 in oled ekran gibi avantajları da bulunduğu için ikisi arasından Apex 5 benim için bir tık öndedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı