Logitech G703 hareketli makro nasıl yapılıyor?

hollowdalton

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Logitech G703 markalı Mouse'ye sahibim. Mouseyi hareket ettirecek bir makro yapmak istiyorum ancak programda sadece tuşa basıcak şekilde makro ayarlayabiliyorum. Oynadığım oyunda eşyaları NPC'ye satma işlemini elle yaparken sürekli, satmak istiyor musunuz diye uyarı çıkarttığı için, eşyaları NPC'ye satmak bayağı zahmetli oluyor. Şöyle anlatayım, bir sayfa eşya çıkartmak 4 dakika, eşyaları NPC'ye satmak 3-4 dakika sürüyor.
Oyun yapımcıları program şeklindeki makroları engellemiş. Sadece klavye, mouse üzerinden yapılacak makrolar çalışıyor. Birçok kişi oyunda makro kullanmak için A4Tech X7 mouse kullanıyor. Daha pahalı bir farem var ancak istediğim şekilde bir makroyu nasıl halledebilirim Logitech ile. İnternette Logitech'in yazılımından yapılabildiği söyleniyor ama bu özelliği bir türlü bulamadım.

Yapılıyor evet, bloody olsaydı yardımcı olurdum ama logitech'in uygulamasına çok hakim değilim. Biraz araştırıp bulabilirsin ama deneme yanılma yöntemi ile.

Bunu G HUB üzerinden bir lua komut dosyası kullanarak daha doğrusu yazarak yapabilirsiniz ancak. Düz makro şeklinde ayarlayamazsınız. Zamanında PUBG oynarken uzun araştırmalar sonucu silahla ateş ederken otomatik olarak aynı oranda aşağı çekme olayını yapmıştım. Siz de ne yaptırmak istiyorsanız biraz araştırmayla bunu yazabilirsiniz. G HUB'ı açınca sağ üstte profiller var oradan profilleri yönet, açılan sayfada komut dosyasından ulaşabilirsiniz. Örnek olarak farklı bir oyun için kullandığım makroyu bırakıyorum.
Örnek Lua Komut Dosyası.jpg

Bunu G HUB üzerinden bir lua komut dosyası kullanarak daha doğrusu yazarak yapabilirsiniz ancak. Düz makro şeklinde ayarlayamazsınız. Zamanında PUBG oynarken uzun araştırmalar sonucu silahla ateş ederken otomatik olarak aynı oranda aşağı çekme olayını yapmıştım. Siz de ne yaptırmak istiyorsanız biraz araştırmayla bunu yazabilirsiniz. G HUB'ı açınca sağ üstte profiller var oradan profilleri yönet, açılan sayfada komut dosyasından ulaşabilirsiniz. Örnek olarak farklı bir oyun için kullandığım makroyu bırakıyorum.Eki Görüntüle 1517161

Bu kodları nereden kolayca yapabilirim? Biraz araştırdım ama yazılım öğrenir gibi tek tek kodlarsam 1 haftada bitiririm istediğim makroyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı