Logitech G930 İnceleme

Arkadaşlar ürünü 1 aydır kullanıyorum. Resimlerini koyma fırsatım yok şu an. Zira zaten her yer yerde resimlerini bulabiliyorsunuz sanırım önemli olan objektif yorumlar.

Öncelikle artılarını sayayım.
***Gerçekten sağlamlık hissi veriyor kulaklık. Öyle dandik, kırılacak bir mal kesinlikle değil.
***Kablosuz olduğundan dolayı kopma sorunları insanı korkutuyor olabilir ama 1 ayda 1 defa bile kopma sorunu yaşamadım. Gerçekten bu konuda stabil bir ürün.
***Kullanılan deri malzeme G930 da çatlamalara ve yırtılmalara dayanıklı yapılmış. G35 gibi değil bu konuda da gönlünüz rahat olsun.
***Mikrofonu çok pratik. Yukarı kaldırınca ses karşıya gitmiyor. İndirince aynı şekilde devam ediyor. Ses iletim kalitesi gayet başarılı. Ayrıca mikrofon yekpare plastik gibi görünebilir. Ama sağa sola kıvrılıyor. Ve sağlamlık hissi burada da devam ediyor.
***Kablosuz çekim gücünden çok memnun kaldım. 2 oda uzaktan algılıyor seste bir bozulma olmadan. Daha uzaktan deneme şansım olmadı.
***Bass lar kusursuza yakın diyebilirim. Gerçekten kulaklık titriyor. Ki bass ayarları +10 a kadar açılıyor. Ben +3 te kullanıyorum. Bass larda genelde rastlanılan cızırtılı ses şu ana kadar hiç olmadı ki sesi zorladığım anlar sıklıkla oldu. Seste ve bass larda bozulma olmuyor donanımsal olarak. Buna da emin olabilirsiniz.
***Surround kalitesinden memnun kaldım. Aman aman bir kalite mi diye sorarsanız, hayır, bir Razer değil. Bunu da aklınızdan çıkarmayın. Ama fiyatına göre iyi.
***Ses izolasyonu mükemmel. Çok memnun kaldım. Dışarı seslerı kulaklık kapalıyken bile ciddi oranda azaltıyor

Eksilerine gelecek olursak. Ki bence buralara dikkat etmeli almayı düşünenler.
***Öncelikle performans olarak fiyatını hak eden bir ürün değil bence. Seste çatallanmalar oluyor özellikle oyunlarda çok denk geldiğim oldu. Değişik cızırtılar çıkıyor. Kulaklıktan kaynaklandığını düşünmüyorum hatta eminim. Çünkü 2 adet Logitech G930 kullandım. İkisinde de aynı sorun olması imkansız. Logitech yazılımının sorunu diye düşünüyorum ama sonuçta bu kullanıcıyı alakadar etmez aldığı verime bakar. Tabi şu da var, Logitech yazılım devi bir firma. Böyle bir sorun varsa ve tespit ettiklerinde boş durmazlar anında yazılımına güncelleme getirirler ve bu sorun ortadan kalkabilir.
Not: Fiyat/Performans ürünü olmadığını söylememdeki en büyük etken, yazılımdan olduğunu düşündüğüm sorunlar ama bunu da belirtmek isterim. Bu sorun hallolursa ürün fiyatını hak eden bir ürün olur benim gözümde şahsen.
***Rahatlığa çok önem verenler biraz problem yaşar bu kulaklıkta. Öyle kafama takayım 5 6 saat çıkarmayayım diye düşünenler alırsa pişman olabilir. Ağır bir kulaklık olduğundan dolayı bir süre sonra kafada baskı yapıyor ve kulaklarımı şahsen benim 2 saatten sonra sıcaklık hissiyle rahatsız etti. Bunu da göz ardı etmesin almayı düşünenler. Rahatlığa çok önem verenler kesinlikle G430 a yönelmeli. G930 dan daha hafif ve kulak yerleri cidden bariz daha rahat. Ama bu demek olmuyor G930 rahatsız bir kulaklık. Ciddi anlamda uzun kullanımlara gelmez bu kulaklık onu söylemek istedim. Bence ortalama 2 saatten sonra bir 15 20 dakika dinlenme ihtiyacı yaratıyor. En sonda 10 üzerinden puan vereceğim özelliklerine
***Ses seviyesi maksimumda bile aman aman denecek yükseklikte değil. G430 dan kesinlikle daha yüksek. Kullananlar varsa onun ile kıyaslayabilir. Ama bir Razor seviyesine çıkmıyor ses yüksekliğinde. Yine de istisna kullanıcılar dışında yani kulakları patlayana kadar müzik dinlemeyi seven kullanıcılar hariç %100 ses seviyesine kadar çıkmadan kullanacağınıza emin olabilirsiniz.
***Beni çok rahatsız eden bir özellik şu. Kulaklık kafaya kesinlikle hiç tutunmuyor. Deri olmasının en kötü yanı bu olsa gerek. Bir bardak su içerken bile kafanın hafif bir geri hareketinde kulaklık geriye kaçıyor tutmak gerekiyor. Bunu engellemek için kafa bandı kısmını taa kafamızın ortasına kadar getirmek gerekiyor. O da kulak boşluğunun açısını bozuyor, izolasyonu azaltıyor.
***Seste kendi kendine yükselip alçalmalar oluyor. Bu şu yönden çok ilginç. Sorun kulaklıkta değil bundan cızırtılarda olduğu gibi eminim. Yine yazılımsal bir sorun...

Aklıma gelenler bunlar. Merak ettiğiniz bir şey olursa kulaklıkla alakalı, yorum olarak yazabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum. Özenerek yazdım yorumlarımı da elimden geldiğince objektif yaptım. Umarım faydalı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende g35 var en geniş halde olduğu halde kafama baskı uyguluyor saçları hep çökertiyor kalıp gibi izi kalıyor bu da aynı mı o kadar para verdiğim kulaklığı satıp hafif birşey alasım geliyor bazen kulaklığı çıkardıktan çok sonra bile kafama biraz dokununca ağrı yaratmış olduğunu hissediyorum normal mi acaba :D g930da öyle mi?

Bende daha büyük olan bandıda var onu takıyorum feci iz yapıyor ve uzun süreden sonra sıkıntı yaratıyor incelerini denedim onlar kafayı öldürüyor insanın satıp 5 tllik internet kafe kulaklığı alası geliyor

Bende mikrofon konusunda g35 bayağı iyi ama ses konusunda internette duyduğum gibi çıkmadı g930da g35in kablosuz versiyonu şu aletleri deneyecek yer olsa ne güzel olurdu internette duyduğumuza göre alıyoruz fakat beklediğimiz gibi olmuyor. Mousemde sıkıntılı yazın işe girip ekipman yenileyeyim en iyisi :d Birde kaç saat kullanılabiliyor ?

Şarj süresi 10 saat diye belirtiliyor ama 10 saat gitmiyor bunu açıkça söyleyeyim. Knonometreyle ölçmedim , bazen bırakıyorum açık unutuyorum, bazen şarj etmeyi unutuyorum direk şarjda kullanıyorum falan. Ama ortalama vermek gerekirse ve oynadığım oyundan hesapladığıma göre minimum 6-7 saat gidiyor olmalı.

Daha once soyledim, tekrar soyluyorum. Ses olayi kullanana bagli birsey. Bende G430 var, babam son seste rahat muzik dinlerken ben dinleyemiyorum.

Kronik o kronik kaynım da da var. Aynından aynı rahatsızlık. :)
Bu yazılarınız için teşekkür ederiz Türkiye'de bilinçli tüketicilere ihtiyacımız var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı