Logitech garanti deneyimi

mucahidbilge

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Merhabalar, bu yazıda sizlere Logitech destek birimi ile yaşadığım tecrübeleri aktaracağım. 06.05.2020 tarihinde Hepsiburada aracılığı ile aldığım G402 oyuncu faresinin sol tıklamasında tuhaf bir ses fark ettim. Logitech destek ana sayfası üzerinden bir talep oluşturdum. Şikayetimi belirttim ve birkaç gün sonra geri dönüş aldım. Kendilerin garanti desteği almam gerektiğini bildirdiler. Benden istedikleri bazı bilgileri (adres, telefon, fatura vb.) kendilerine ilettim. Daha sonra eski ürünün imha edilmesi gerektiğini söylediler. İmhanın nasıl gerçekleştiğini merak edenler için YouTube linkini bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İmha videosunu destek birimine ilettim, 3-4 gün sonra tarafıma kargo takip linkini yolladılar. Nedenini bilmiyorum ama ürünler Hollanda'dan geliyor. Bu gözünüzü korkutmasın çünkü takip linki geldikten yaklaşık 12 saat sonra ürün İstanbul'a ulaştı. Gümrük işlemleri şansıma hafta sonuna denk geldiğinden kargo 4 gün İstanbul'da yattı.
Ben bu talebi 24.05.2020 tarihinde oluşturdum, yeni ürün 9.06.2020 tarihinde elime ulaştı.

Ekran Görüntüsü (73).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli ürün almak bu yüzden önemli işte. Rampage, Gamepower gibi markalar böyle bir büyüklük yaparlar mı? Bilemiyorum. Arkada konuşan arkadaşa da selamlar, sesi geliyor :D

Ürün değişiminin pek çok kez suistimal edildiğini biliyoruz ama bu uygulama çok yanlış. Farelerin tamiri mümkün. Sensör dahi değiştirilebiliyor. İmha ederek ürünün geri dönüştürülmesini engelliyorsunuz.

Sizden imha etmenizi isteyen Logitech Türkiye mi yoksa esas merkez mi?

Ürün değişiminin pek çok kez suistimal edildiğini biliyoruz ama bu uygulama çok yanlış. Farelerin tamiri mümkün. Sensör dahi değiştirilebiliyor. İmha ederek ürünün geri dönüştürülmesini engelliyorsunuz.

Sizden imha etmenizi isteyen Logitech Türkiye mi yoksa esas merkez mi?
Logitech merkez. İşlemlerin daha hızlı şekilde ilerlemesi adına bu şekilde imha edilmesini istediklerini öğrendim. Ayrıca Türkiye’ye özgü bir uygulama değilmiş. Yabancı forumları da araştırdığımda dünyanın birçok yerinde bu uygulamayı yaptıklarını gördüm. Ürünün geri dönüştürülmesi adına da şöyle bir bilgilendirmeleri mevcut;
DAA17380-12DB-4EED-9D6A-618D3251B98C.jpeg

Mouse bende kalacaksa Premiere Pro öğrenip montajlarım bile :D
Şaka bir yana bozuk mouse elimde kalır yenisini de göndermezler.
6.Maddede belirtildiği üzere montaja izin yok 😁😁
DC167722-7939-4258-98A2-4B8E60BAF739.jpeg

Ben olsam 13. kattan aşağıya atardım videolu bir şekilde, hem yetkililer de eğlenmiş olurdu :)

Yabancı forumlarda araçlarıyla ezen, testere ile kesen, tornaya sokan arkadaşları görmek mevcut. Biz mütevazi davrandık 😁

Son düzenleme:
Hocam bende g29 direksiyon için garanti talebi oluşturmuştum. Onayladılar imha videosu istediler bende kabloları kestim bilet no falan çekip yolladım kabul görür mÜ ACABA

Yeni konular

Geri
Yukarı