Logitech K400 Alınır mı?

Brandt

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, aslında kablosuz klavye mouse seti aldım fakat şöyle bir sorun oldu. Letgo üzerinden Logitech MK260 ilanı gördüm, ürün çok temiz kullanılmış ve uygun fiyatlıydı. Adamla konuştuk, anlaştık ve klavyeyi görüp aldım. O kadar temizdi ki sanki hiç tuşlarına basılmamış gibiydi. Toz tanesi bile yoktu üzerinde. Alıcısı her şeyi tamdı, fakat alıcısında Logitech logosu yoktu, 2.4 GHz yazıyordu. Bende eski bir Logitech ürünü olduğu için böyle olduğunu düşündüm.

Eve geldim ve gerisini anlamışsınızdır zaten, klavye ve mouse alıcıyı tanımadı. Hemen Letgo'dan adama mesaj atayım dedim, beni engellemiş. Telefon açtım, telefona cevap vermedi. Yani 80 liralık bir ürün için böyle bir şey nasıl yapabiliyor insanlar anlamıyorum. Ben bir ürün satarken çok net fotoğraflarını çektiğim ve %100 çalışan ürünler olduğu halde acaba memnun kalmaz mı diye düşünüyorum içimden, garip.

Neyse konuyu fazla saptırdım, yeni bir klavye arayışına girdim. Bu sefer sıfır alacağım. İnternette araştırdığımda Logitech MK260'ın unify özelliğinin olduğunu öğrendim. Tam olarak emin değilim fakat birkaç kaynakta bu yazıyor.

Logitech'in MK260 klavyesinden memnun kaldım, hissiyatı güzeldi ve sessiz sayılabilecek şekilde çalışıyordu. Mouse berbat o ayrı konu. Bazen bilgisayarımı televizyona bağlayıp yatağa uzanıp dizi, film falan izliyorum. Hem bunun için hem de unify özelliği olan bir klavye olduğu için K400 almayı düşünüyorum. Yatağa geçtiğim zaman elime K400'ü alıp bilgisayarı onunla televizyondan kontrol ederim, bilgisayarın başına geçtiğim zaman da alıcısı olmayan MK260 setini kullanmış olurum. Eğer K400 yerine başka bir klavye seti alırsam MK260 çöp olmuş olacak. Eğer unify alıcısı MK260'ı desteklemiyorsa bu sefer K400 ile bilgisayar kullanmak zorunda kalacağım. Günde 10 saat kod yazan biri için sanırım iyi bir seçenek olmaz bu klavyeyi kullanmak. Sizce ne yapmalıyım?

Mk 260 da unify özelliği var diye biliyorum K400 alırsan MK260'ı da bu alıcıya tanıtıp kullanabilirsin.
Altında logo vardır kontrol edin.
Şimdi şöyle bir şey var, MK260 normalde unify alıcı ile gelmiyor. Fakat bazı logitech ürünleri unify alıcı ile çalışabiliyormuş. Şu linkte bir arkadaş sormuş, net cevap alamamış fakat bir üye 2008 model mouse'u unify ile çalıştırmış. Şans meselesi sanırım. Denemekten başka çare yok. Başka birisi MK260 modelini denemiş mi diye arattım arama motorlarında fakat bilgiye ulaşamadım.

Şimdi şöyle bir şey var, MK260 normalde unify alıcı ile gelmiyor. Fakat bazı Logitech ürünleri unify alıcı ile çalışabiliyormuş. Şu linkte bir arkadaş sormuş, net cevap alamamış fakat bir üye 2008 model Mouse'u unify ile çalıştırmış. Şans meselesi sanırım. Denemekten başka çare yok. Başka birisi MK260 modelini denemiş mi diye arattım arama motorlarında fakat bilgiye ulaşamadım.

İstanbul ikitelli ye yakınsan elimde bir sürü alıcı var deneme yapardık.

İstanbul ikitelli ye yakınsan elimde bir sürü alıcı var deneme yapardık.
Malesef İstanbul'a çok uzağım, teşekkür ederim yine de :)
Logitech destek ekibine konu ile ilgili bir yazı yazdım, şu şekilde cevap verdiler:
Hi Tolga, thank you for reaching out to Logitech. I would like to inform you that, the MK260 works only with Unifying compatible devices, and the MK260 comes with an dedicated receiver.

Thanks for choosing Logitech, have a good day.
Fakat internette şöyle bir video gördüm adam MK260'ı unifying alıcı ile çalıştırıyor. Çok kararsız kaldım. Aslında K400 almaktan vazgeçtim, unifying alıcılı bir mouse alacağım. M510 düşünüyorum. Umarım birlikte çalışırlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
K400 almaktan vazgeçtim, M510 mouse aldım, bu sayede K260 klavyem çalışmış oldu. Eğer elinde alıcısı bozuk olan kablosuz klavyesi olan varsa, M510 mouse öneririm. En uygun Unify alıcılı mouse.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı