Logitech M170 optik mouse çalışıyor duruyor tekrar çalışıyor

Cakir182

Centipat
Herkese Merhaba,

Bu iletiyi Logitech marka bir mouse hakkında yaşadığım ve her ne yaparsam yapayım çözemediğim sorun hakkında bilginize danışmak için yazmaktayım.

Logitech M170 model optik Mouse'u C.F.L. marka 1100 mAH şarj edilebilir pille (1 şarj 1 ay kadar sorunsuz gidiyor) kullanmaktaydım. Dikkatsizlikle mouse masadan düşürdüğümde pili şarj ederek kullandığım 1 aylık periyot 4-6 saate düştü. Yani 4 saat normal bir şekilde çalışıyor, daha sonra fare imlecinde takılmalar, donmalar başlıyor. Fareyi yatay yada dikey olarak sarstığımda ya da 5-20 sn. kadar beklediğimde tekrar çalışıyor ama bu durum can sıkıcı hale geliyor. Bu durum farenin biraz çalışması durması ve tekrar çalışıp donması şeklinde döngü halinde sürüyor. Takılmadan kullanmak için pili tekrar 4-8 saat kadar şarj edersem fare 1-2 saat düzgün çalışıyor ve bu süre sonunda takılma sendromu tekrar baş gösteriyor.

Düşme sırasında pil tellerinde kopukluk,temasızlık var mı diye içini açtığımda herhangi bir olumsuzluk göremedim. Pil yuvasındaki tellerin aşağıda yada yukarıda kalarak pil ile temassızlık yapmaması için pilin etrafını plastik poşetle sardım ve temassızlık olmadığından emin oldum. Ne yaptıysam sorun hep devam etti. Devre kartında pilin çabuk tükenmesine neden olan bir durum ; mouse 'un içini açtığımda on-off anahtarının off konumundayken dıştaki tuşu on olarak montaj edilmesi, kirden kaynaklı orta tekerleğin sürekli basılı konumda kalarak farenin uykuya girmesini önlemesi bir durumun olup olmadığını kontrol ettim. Lehim atmalarını, kırılan parça varsa eğer bunların kısa devreye sebep oluyor mu diye baktım ama herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Bir de suçlu pil olabilir mi diye aynı pili 4 saat şarj ederek farklı bir kablosuz mouse ile denedik. Diğer mouse 'u takılma sorunu olmadan 2 3 hafta sorunsuz kullanabildik.

Fare her takılmalara başladığında saatlerce şarj edip 1 2 saat anca kullanabilmek oldukça rahatsız bir hal aldı. Bu fareyi kullanmaya devam etmek için pil yuvasının devreyi besleyen uçlarına bir tarafı usb girişli bir kablo lehimlemek şart gibi.

Bu durumda sizin önerebileceğiniz bir şey varmıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı