Logitech M190 alınır mı?

SpaceSoldier

Kilopat
Yer
Pluton
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. 200 lira altına kablosuz mouse bakıyorum. Esas istediğim sade, DPI ayarı olan, komut atayabileceğim birkaç tuşu olan kablosuz bir mouse almaktı fakat fiyatlar uçmuş. Bu ürün hakkındaki yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Sana kullandığım ve bozulan Logitech ürünlerimi sıralayacağım, sonra alıp almamak sana kalmış;
1) MK220, daha aldığım ilk dakkada tuş sapıtması sorunu yaşadım garantiye gitti yenisini verdiler, aldığım yer dandik bir bilgisayarcıydı yoksa anında yenisini verirlerdi, yeni gelen ürünü 3-4 yıl kullandım sonra mouseu bozuldu
2) M220, orta tekerleği kronik olarak basma sorunlu, sitelerin üzerine geldiğinizde orta tuşa basıp sekmeleri kapatıyorsunuz ya, o bir süre sonra kafasına göre bir çalışıyor bir çalışmıyor, aynı sorun 2 M220'de de vardı
3) M170, ortada fol yok yumurta yok, bozulması için hiçbir sebep yok kendiliğinden tamamen bozuldu, akşam çalışıyordu sabah taktım çalışmaz oldu.
Bu arada bu bozulan ürünler darbe almadı, sıvı teması olmadı, kozmetik olarak ta görülür bir çizik göremezsiniz ben ürünlerimi temiz kullanırım.
Logitech'in ucuz ürünlerine bence yaklaşılmamalı, kablolu mouseunu ve klavyesini kullanıyorum şu an onlardan memnunum, G105 ve G203 Lightsync. Klavyesinin "Ctrl" tuşu tam ortadan basmazsanız engele takılıyor zor basılıyor, sadece o tuş değil birçok tuşu böyleydi, eskidikçe kolay basılır hale geldi, bir de ben o zor basılan tuşları söküp el kremi ile yağlamıştım işe yaramıştı :D
Mouse'undan yana tek şikayetim ise butonları çok hassas elimi serbest bırakıyorum sağ veya sol tıklara istemsizce basıyorum, eski mouseum A4 Tech X7 Laser Oscar Edition'dı, yıllarca onu kullandığım için belki de böyle bir sorunla karşılaşıyorum ama tekrar alacak olsam Logitech ürünleri tercih etmem :)
Son olarak şunu da söyleyeyim logitech G230 da kullandım, ergonomisi çöptü, kafatasınızı eziyordu neyse onu pijama lastiğinden kafa bandı yaparak çözdüm de, tam 3 yıl sonra garantisi bitince sağ taraftan hafif bi cızırtı gelmeye başladı basslarda yapıyordu bunu. Logitech'i karalamak için söylemiyorum ama ne kullansam böyle sorunlu olduğu için bir daha tercih etmem şahsen, övülüyor ya hep, hiç gömen yok, o yüzden millet te gidip gidip alıyor.

Benim 3 tane Logitech deneyimim oldu. Birisi yıllardır kullandığım G300s halen daha çok memnum, M220 başına neler neler geldi hala taş gibi. Diğeri de 3-4 aydır kullandığım C270. teknoloji biraz şans işi maalesef. Ben memnun kalmıştım fakat sizin gibi insanlar da çok maalesef. Alternatif bulamazsam bunu alacak gibiyim fakat alternatif bulursam söylediklerinizi göz önünde tutarım. Teşekkürler :)

Kamerası iyidir, en azından mekanik aksamı yok :) M220 bozulmuyor ama dediğim gibi orta tekerleği sadece basma işinde bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Kullanmıyorsanız fark etmemiş olabilirsiniz ya da sağlam bir ürüne denk gelmiş olabilirsiniz.

Benim 3 tane Logitech deneyimim oldu. Birisi yıllardır kullandığım G300s halen daha çok memnum, M220 başına neler neler geldi hala taş gibi. Diğeri de 3-4 aydır kullandığım C270. teknoloji biraz şans işi maalesef. Ben memnun kalmıştım fakat sizin gibi insanlar da çok maalesef. Alternatif bulamazsam bunu alacak gibiyim fakat alternatif bulursam söylediklerinizi göz önünde tutarım. Teşekkürler :)
Selamlar, ürünü aldınız mı acaba? Aldıysanız memnun musunuz? 3.5 yıllık M171'im son günlerini yaşıyor ve alternatif olarak bu model gözüme çarptı.

Selamlar, ürünü aldınız mı acaba? Aldıysanız memnun musunuz? 3.5 yıllık M171'im son günlerini yaşıyor ve alternatif olarak bu model gözüme çarptı.

Merhaba. 3 aya yakın süredir kullanıyorum. Gayet memnunum. Nadiren de olsa mouse tekerleği ötüyor onun haricinde hiçbir olumsuz özelliğini görmedim. Boyutu da harika.

Yeni konular

Geri
Yukarı