Logitech Z200 vs Logitech Z313

Auspiece

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Evde bilgisayar oynarken genelde kulaklık takılı oluyor. Ama müzik ve film izlemek için hoparlör kullanmayı seviyorum. Bu ikisi arasından hangisini almalıyım? Z200 fiyatı biraz daha düşük olduğundan f/p açısından bana iyi geldi. Diğerinin tek farkı subwoofer olmasıdır. Siz ne diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hortlatıyor gibi olacağım ama aynı ikilemde kalmıştım. Tecrübelerimi yazmak isterim. Her iki ses sistemini de kullandım. Z313'ün bass ayarı olmadığı için düşük seviyeli seslerde bile bass'ı vuruyordu ve bu benim ve ev halkı için çok rahatsız ediciydi. Yakın zamanda Z200 aldım ve rahat ettim diyebilirim. Ses kaliteleri arasında ahım şahım fark yok. Z313'ün uyduları daha tiz ses verirken derinlik desteğini subwoofer'dan alıyor. Z200 tiz ve bass tümleşik bir hoparlör. Bass desteği pek kuvvetli değil.

Geç bile olsa bir fikrini yazmışsın. Ama 17 Eylül 2017 de açmıştım ben bu konuyu ve z200 aldım. Memnunum :)
Bu iki hoparlörü karşılaştıran bir konu olmadığı için geç de olsa yazmak istedim. Şu an ben de Z200 kullanıyorum ve memnun kalacağım gibi, Z313'den sonra. Hazır seni yakalamışken bir soru sormak isterim; sağ hoparlörün kenarında bulunan "Tone" ayarı bass durumunu neredeyse hiç değiştirmiyor. +'dan komple -'ye getirsem de pek fark yok. Sende de böyle mi? O ayarı nasıl kullanıyorsun, seninki nerede?

Şu an ben de Z200 satın aldım. Önceden 2+1 hoparlörüm vardı ve çok yer kaplıyordu. Odada ufak olduğu için bu modeli tercih ettim. Gerçekten parasının hakkını veren bir ürün. Creative kullanıyordum giriş seviyesi bir 2+1 ile kıyaslarsak Z200 bence daha başarılı...

1574626647484.png

Geri gönderdim ben. Sol hoparlörün altı böyle çiziliydi. Sol uydu sağ uydudan küçük bir miktar daha az ses veriyordu ve verdiği ses bir miktar daha boğuktu. Önce birini sonra diğerini elinizle kapatarak test edebilirsiniz. Youtube'a stereo test yazarak da test edebilirsiniz. Bana satan satıcı ile görüştüm fabrikasyon hatası dedi ve para iadesi yaptı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı