Logitech Z213 vs Z313

Quistin

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B550 A-Pro
İşlemci: Ryzen 9 5900x
Ekran kartı: Zotac Trinity RTX 3090
RAM: Crucial Ballistix 4x8GB 3600MHz cl16
SSD: Silicon Power US70 2TB / Samsung 970 Evo 500gb
Hdd: hitachi 2tb
Kasa: Darkflash dlx-21
PSU: Highpower Performance GD 800w
AIO: Arctic Liquid Freezer 2 360mm
Monitör: Samsung Odyssey G7 28'' 4K 144Hz
Hoparlör: Logitech Z313
Koltuk: Hawk fab v4
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım için bir hoparlör alacağım. Logitech Z213 dikkatimi çekmişti onu sipariş geçmiştim 600TL'ye fakat toplam 7W olması içime çok kuşku düşürdü. 4W Subwoofer'ı 2X1.5W uydusu var yani toplam 7W rms. Z313 ise 900TL'ye 15W subwoofer 2x5W uydu. Bu hoparlörle ilgili bir konu bulamadım maalesef. Sizce iade edip ekstra 900TL alınır mı? Bangır bangır sesi köklemeyeceğim, zaten odam büyük de değil ama 7W yeter mi emin olamadım. 1.5W uydu kulağa çok düşük geliyor. Kullananlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
7W, 15W gibi değerlerden fazla bir şey beklemeyin. 300 TL'ye değecek bir performans artışı olacağını sanmıyorum.

Logitech Z506 var bende. Bunda bile bass etkisi fazla yok.

Ben Z313 kullanıyorum. Bu model bassı bir hayli hissettiriyor, hatta bana çok fazla geldiği için Dolby Access satın almıştım. Windowsta ekolayzer ayarlarına erişememiştim. Subwoofer'da bass ayarı yok bu modelde, koymamışlar. Ses şiddeti çok fazla, son ses açamıyorum zaten. Ses kalitesi gerçekten çok güzel ama 300 TL farka değer mi o senin verebileceğin bir karar. Fiyatlar çok uçuk. 350 liraya almıştım geçen sene.

Ben Z313 kullanıyorum. Bu model bassı bir hayli hissettiriyor, hatta bana çok fazla geldiği için Dolby Access satın almıştım. Windowsta ekolayzer ayarlarına erişememiştim. Subwoofer'da bass ayarı yok bu modelde, koymamışlar. Ses şiddeti çok fazla, son ses açamıyorum zaten. Ses kalitesi gerçekten çok güzel ama 300 TL farka değer mi o senin verebileceğin bir karar. Fiyatlar çok uçuk. 350 liraya almıştım geçen sene.
Odam dediğim gibi çok büyük değil zaten ama hani 7 ve 25 çok büyük bir fark 25w fazla gelecek bundan adım kadar eminim ama 7w yeterli gelir mi bunu bilemedim. Yetmesi için yüksek seste açsam ses bozulur diye düşündüğüm için kararsız kaldım.

Yıllar önce Logitech'in başka bir 2+1'ini kullanmıştım. O da giriş seviyesi ucuz bir modeldi. S120 modelinin 2+1i. Bunda da yüksek seslerde bozulma olmuyordu. Muhtemelen Z213'de de bozulma olmaz son ses olmadıkça. Logitech yapıyor bu işi. 300 TL fark seni zorlamıyorsa eğer al gitsin. Memnun kalırsın kesinlikle. Ama zorlucaksa seni 300 TL değmez, 213te memnun eder.

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım için bir hoparlör alacağım. Logitech Z213 dikkatimi çekmişti onu sipariş geçmiştim 600TL'ye fakat toplam 7W olması içime çok kuşku düşürdü. 4W Subwoofer'ı 2X1.5W uydusu var yani toplam 7W rms. Z313 ise 900TL'ye 15W subwoofer 2x5W uydu. Bu hoparlörle ilgili bir konu bulamadım maalesef. Sizce iade edip ekstra 900TL alınır mı? Bangır bangır sesi köklemeyeceğim, zaten odam büyük de değil ama 7W yeter mi emin olamadım. 1.5W uydu kulağa çok düşük geliyor. Kullananlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?
Naptınız acaba? Ben de 2 sinin arasında kaldım.

Geri
Yukarı