Logitech Z506 Sağ Ön Hoparlör Çalışmama Sorunu

inancatil

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 yıldır sorunsuz kullanıyorudum. Bugün bilgisayarı açtığımda sağ ön taraftan bi cızırtı geldi 5-6 saniye kadar. Sonra bir video açıp deniyim dedim ve çalışmadığını farkettim. Dün çalışıyordu. Durduk yere bozuldu. Dün bir ara elektrikler gidip gelmişti ama akşam kullandığımda sorun yoktu. Power düğmesi ve ses düzeyi ayarlama yeri çalışıyor ama dışarı ses vermiyor. Yabancı bir forumda teknik servisi arayın demişler direk. Başka da bir şey bulamadım. Fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön sag hoparlör yerine diger hoparlörlerden birini baglayın ses gelirse hoparlör bozulmuştur ses gelmez ise ön sağ hoparlörün giriş jakı yanmıştır.

Ön sag hoparlör yerine diger hoparlörlerden birini baglayın ses gelirse hoparlör bozulmuştur ses gelmez ise ön sağ hoparlörün giriş jakı yanmıştır.

Ön sağ hoparlör jack ile bağlanmıyor ve özel bir soketi var. Ayrıca sağ ön hoparlörü bağlamazsan sistemde çalışmaz.

Yaklaşık 1 yıldır sorunsuz kullanıyorudum. Bugün bilgisayarı açtığımda sağ ön taraftan bi cızırtı geldi 5-6 saniye kadar. Sonra bir video açıp deniyim dedim ve çalışmadığını farkettim. Dün çalışıyordu. Durduk yere bozuldu. Dün bir ara elektrikler gidip gelmişti ama akşam kullandığımda sorun yoktu. Power düğmesi ve ses düzeyi ayarlama yeri çalışıyor ama dışarı ses vermiyor. Yabancı bir forumda teknik servisi arayın demişler direk. Başka da bir şey bulamadım. Fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Sistemi ilk aldığımda benimde başıma gelmişti ama yeni olduğundan iade etmiştim. Tabi ozaman teknik serviside aramıştım ve sağ ön hoparlör için nerdeyse ses sisteminin fiyatı kadar ücret istemişlerdi.

Bir hoparlörünü bağlamayınca çalışmayan sistem ilk defa duyuyorum ilginç. Böyle amatör sistemlerden uzak durun zaten. :)

Sağ ön hoparlörde kontrol ünitesi mevcut. Resimdeki gibi girişi mevcut.

Dosya Ekleri

• 21259iE183DE5FA9D9C9B3.jpg
    21259iE183DE5FA9D9C9B3.jpg
    23,9 KB · Görüntüleme: 559
Sağ ön hoparlörde kontrol ünitesi mevcut. Resimdeki gibi girişi mevcut.
Öncelikle özür dilerim demin sosyale başka konu açmakta olduğumdan Z506 ya bakmadan cevap verdiğim için.
Şimdi anladıgım kadarıyla sadece bahsi geçen hoparlörden ses gelmiyor digerleri çalışıyor. Durum böyle ise çözüm basit. Hoparlör kutusunun içi açıp hoparlör baglantısını kontrol edilmeli büyük ihtimalle yandığı için koptu. Baglantı saglandığı halde ses gelmiyorsa sadece ilgili hoparlör degişmeli yerine oraya uyan başka hoparlör takılabilir.
Sistemden komple ses gelmiyorsa servis yolu gözüküyor.
Zira garantisi varsa hiç ugraşmadan garantiye göndermen en mantıklısı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı