Logitech Z906 3D modda 4.1'deki gibi ses vermiyor

MuhiddinBurak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese merhabalar Logitech Z906 ses sistemim jak kablosu ile bağlıyken hoparlör kontrol ünitesindeki 3D-4.1-2.1 seçenekleri seçili olmadan (hiç gösterde ışığı yanmadan) 5.1 ses veriyord. U fakat optik kablo ila anakarta bağladığım zaman sadece bu üç seçeneği seçebiliyorum. 3D modda daha akustiğimsi bir ayar yaptığı için arka hoparlörler hem enstrümanları veriyor ya da arka plandaki sesleri veriyor sadece. U yüzden basta azalıyor ama 4.1'e aldığım zaman Center'den ses gelmiyor ses düzeliyor. Optik kabloda 5.1 ayarını yapma imkanımız var mı 4.1 de olduğu gibi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi merhaba bende aynı cihazı bügün aldım çok güzel cihaz bende senin yaşadığın sorunu yaşıyorum çözebildinmi çözebildiysen banada yazarmısın hapörlör bozuk sanıyorum çok para ödedim üzülüyorum yardım edersen sevinirim

Abi merhaba bende aynı cihazı bügün aldım çok güzel cihaz bende senin yaşadığın sorunu yaşıyorum çözebildinmi çözebildiysen banada yazarmısın hapörlör bozuk sanıyorum çok para ödedim üzülüyorum yardım edersen sevinirim
Yok ona bir çözüm bulamadım ama şöyle bir şey var büyük ihtimalle uygulamadan o sorun Spotify da oluyor ama müziği mp3 olarak indirip AIMP ile açtığım zaman normal çalıyor ve sadece jak ile bağlıyken 5+1 alabiliyorum bu dijitalde nedense olmuyor.

Yok ona bir çözüm bulamadım ama şöyle bir şey var büyük ihtimalle uygulamadan o sorun Spotify da oluyor ama müziği MP3 olarak indirip aımp ile açtığım zaman normal çalıyor ve sadece jak ile bağlıyken 5+1 alabiliyorum bu dijitalde nedense olmuyor.

Çözümü apo driver ,Dolby ses yüklüyor. ses kartına Realtek'e Dolby digital devreye girince 5+1 decoder lambası yanar ama ses çözünürlüğün 16 bit 48000 Hz'ye düşer. 5+1 CH kanal ses alırsın.
Ama düzde 2 kanal da 24bit 96 KHz ses alırsın.

Çözümü apo driver ,Dolby ses yüklüyor. ses kartına Realtek'e Dolby digital devreye girince 5+1 decoder lambası yanar ama ses çözünürlüğün 16 bit 48000 Hz'ye düşer. 5+1 CH kanal ses alırsın.
sağ olasın deneyeceğim

Peki ben bu ekrandan hangisini seçeceğim bir sürü dolby var

Geri
Yukarı