Loglardaki bilinmeyen kişiler

Sistem için gerekli şeylerini sildiğinizde haliyle bir yerden sorun çıkacak :)
Sunucuyu tekrar aktif mi etmeliyim? Kapattıktan sonra paylaşılanlar yerine gelince sunucu kapalı diyor paylaşımı sonlandırmış birde uzak yönetici diye bir şey vardı paylaşılanlar da o yüzden kapatmak istiyordum.
Kaspersky TS ile Kaspersky IS aynı korumaya sahip fakat Kaspersky TS üzerinde ek özellikler var sadece. Yani Kaspersky TS lisansınızı kullanabilirsiniz.
Windows güvenlik merkezini kullanmalı mıyım? Sürekli kapanıyor yeniden başlattığımda açılıyor.Birde Ubuntu resimler ve dosyaları saklamak için iyi bir işletim sistemi midir? Wmware dan kuruyorum şuan.
5 bine yakın foto var bu bilgisayarda o yüzden her gün kontrol ediyorum virüs var mı diye.

@EmreSploit
Diyorum ya hocam zaten sistemde şu an stabilite sorunları yaşıyorsunuz gibi gözüküyor :) Sistem Windows 10 desteklemiyorsa hangi sistem destekliyorsa onu temiz kurun ve güvenlik yazılımınızı yükleyin yeter. Lisansınız varsa Microsoft web sitesi üzerinden ISO dosyasını edinebilirsiniz.

Resim saklamak için de Windows yeterli. Sadece bilgisayarınızda depoluyorsunuz zaten. Ubuntu ne alaka onu anlamadım.

"Güvenlik Merkezi" ve "Windows Güvenlik Duvarı" güvenlik yazılımı kullandığınız için onun tarafından kapatılıyor. Güvenlik yazılımları bir sisteme kurulunca bunları kapatır.

Ortalama haftada 1 veya 2 tarama yapsanız sistem için yeterlidir. Zaten gerçek zamanlı korumaya sahip olduğundan zararlılar antivirüs veritabanında varsa veya sezgisel tespit ederse zararlı yazılım sisteme bulaşmadan önce engelleyecektir.

Yine yetkisiz erişimler güvenlik yazılımınız tarafından engellenecektir.

@EmreSploit
Diyorum ya hocam zaten sistemde şu an stabilite sorunları yaşıyorsunuz gibi gözüküyor :) Sistem Windows 10 desteklemiyorsa hangi sistem destekliyorsa onu temiz kurun ve güvenlik yazılımınızı yükleyin yeter. Lisansınız varsa Microsoft web sitesi üzerinden ISO dosyasını edinebilirsiniz.

Resim saklamak için de Windows yeterli. Sadece bilgisayarınızda depoluyorsunuz zaten. Ubuntu ne alaka onu anlamadım.

"Güvenlik Merkezi" ve "Windows Güvenlik Duvarı" güvenlik yazılımı kullandığınız için onun tarafından kapatılıyor. Güvenlik yazılımları bir sisteme kurulunca bunları kapatır.

Ortalama haftada 1 veya 2 tarama yapsanız sistem için yeterlidir. Zaten gerçek zamanlı korumaya sahip olduğundan zararlılar antivirüs veritabanında varsa veya sezgisel tespit ederse zararlı yazılım sisteme bulaşmadan önce engelleyecektir.

Yine yetkisiz erişimler güvenlik yazılımınız tarafından engellenecektir.
Linux tabanlı işletim sistemleri güvenli diyorlar ondan sordum. Bir de bilgisayara sızmaya çalışan biri antivirüsü çok rahat atlatır diyorlar
doğru mu?

Sunucuyu tekrar aktif mi etmeliyim? Kapattıktan sonra paylaşılanlar yerine gelince sunucu kapalı diyor paylaşımı sonlandırmış birde uzak yönetici diye bir şey vardı paylaşılanlar da o yüzden kapatmak istiyordum.
Şu an program kullanımında Windows kararlığında vb. sorun yoksa o şekilde kalsın. Sorun varsa onarma yaparsınız veya format.

Linux tabanlı işletim sistemleri güvenli diyorlar ondan sordum. Bir de antivirüs atlatmak kolay diyorlar doğru mudur?
Kime kolay? Doğrudur, bazen bazı tekniklerle antivirüsler atlatılabiliyor fakat iyi yazılımlarda zor bir durum ve genellikle AV firmaları açıkları tespit ettiklerinde güncelleme yayınlayıp kapatıyorlar. Zaten AV atlatan bir zararlı varsa, AV firması tarafından tespit edildiğinde veritabanına ekleniyor ve yine engelleniyor.

Sıradan bir kullanıcıysanız bunları düşünmenize gerek yok zira kimse özel olarak sizin güvenlik yazılımınızı geçmeye çalışmayacaktır. Kaspersky TS kullanıyorsunuz zaten ve gayet iyi koruma sağlayan yazılımlardan yani dert etmeyin.

Linux daha güvenli olayı Windows sistemine göre zararlı yazılım az olduğu için doğru olabilir fakat Linux için ise başka türlü tehditler de söz konusu olabiliyor.

Kime kolay? Doğrudur, bazen bazı tekniklerle antivirüsler atlatılabiliyor fakat iyi yazılımlarda zor bir durum ve genellikle AV firmaları açıkları tespit ettiklerinde güncelleme yayınlayıp kapatıyorlar. Zaten AV atlatan bir zararlı varsa, AV firması tarafından tespit edildiğinde veritabanına ekleniyor ve yine engelleniyor. Sıradan bir kullanıcıysanız bunları düşünmenize gerek yok zira kimse özel olarak sizin güvenlik yazılımınızı geçmeye çalışmayacaktır.

Linux daha güvenli olayı Windows sistemine göre zararlı yazılım az olduğu için doğru olabilir fakat Linux için ise başka türlü tehditler de söz konusu olabiliyor.
Benim başıma buna benzer bir şey gelmişti hocam Kaspersky ve Firewall kapanmıştı(dosyaları silinmişti ve işlemlerde çalışmıyordu)Sonra araştırdım kapanmış yerine kapatılmış olabileceğini öğrendim bununla ilgili videoları da izledim gerçekten kapatıyorlardı ondan sordum.
MBAM Anti-Exploit ne işe yarıyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı