Loglardaki bilinmeyen kişiler

Sistem dosyalarını ve bilmediğiniz şeyleri silmeye kalkmayın. Verilen yönergelere uyup sistemi kullanabilirsiniz.
Hocam msconfig den sunucuyu ve uzak masaüstü yönetimini devre dışı bırakıyorum yeniden başlattığımda bir daha açılıyor. Birde donanım desteklemiyor hocam Win10.
Msconfig den devre dışı bırak artık çalışmıyor ne yapmalıyım.Paylaşılanlara admin de geliyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,9 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Oradan kapatamazsın. Win 10 hangi donanım desteklemiyor?
Resimde bir sorun gözükmüyor.
Hocam pc çok eski. İşlemci İntel duo e7400. İstesem kurarım donanımlar eski olduğu fakat Win8.1 daha uygun olur diye düşünüyorum. Hocam paylaşılır diyor ve sonlanmıyor resimdeki gibi uyarı geliyor. Ve sunucuyu nasıl kapatırım?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    28,8 KB · Görüntüleme: 33
Hocam, baştan sistemi kurun ve bir IS kurup rahat edin en iyisi. Zaten uzaktan yetkisiz erişimleri o engelleyecektir. Ek olarak bilgisayara parola koyarsınız. Profesyonel olarak bilişimle uğraşmıyorsanız sıradan bir bilgisayar kullanıcısının ihtiyaç olmadıkça ekstrem ayarlarla uğraşmasına gerek yok.

Bazı ayarlar teoride veya görünüşte kapatılınca güvenlik artacak sanılabilir ama iş uygulamaya gelince sistemde stabilite sorunları veya tam tersi güvenlik açıkları da doğurabilir. Bu da bu işin ince noktalarından biridir.

Yine bazı özellikleri güvenlik için abartıp yanlış şeyleri kapatmaya çalışırsanız sistemde dengesizlikler de oluşabilir. Bazen AV çalışmayabilir bazen internette sorun olur yani farklı farklı sorunlar yaşayabilirsiniz.

Hocam, baştan sistemi kurun ve bir IS kurup rahat edin en iyisi. Zaten uzaktan yetkisiz erişimleri o engelleyecektir. Ek olarak bilgisayara parola koyarsınız. Profesyonel olarak bilişimle uğraşmıyorsanız sıradan bir bilgisayar kullanıcısının ihtiyaç olmadıkça ekstrem ayarlarla uğraşmasına gerek yok.

Bazı ayarlar teoride veya görünüşte kapatılınca güvenlik artacak sanılabilir ama iş uygulamaya gelince sistemde stabilite sorunları veya tam tersi güvenlik açıkları da doğurabilir. Bu da bu işin ince noktalarından biridir.

Yine bazı özellikleri güvenlik için abartıp yanlış şeyleri kapatmaya çalışırsanız sistemde dengesizlikler de oluşabilir. Bazen AV çalışmayabilir bazen internette sorun olur yani farklı farklı sorunlar yaşayabilirsiniz.
Kaspersky TS kurulu Internet Securty kurmamı mı tercih edersiniz. Ayarlarla öyle kurcalamıyor idim hocam taskhost.exe nin cpu kullanımını azaltmaya çalışıyordum yanlış bir şey yaptıysam tekrar çalıştırırım.
Siz o şekilde Windows'u bozmaya çalışıyorsunuz. Orada olanlar Windows kullanıcılarıydı gereksiz yere sistemi zora sokuyorsunuz.
Şuanda silinmiş durumda sistemde bozukluklar olmuş olabilir mi?
Linux tabanlı bir işletim sistemi kuracağım deneme amaçlı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı