Logo kaç piksel olmalı?

furkanduman1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 1000x1000 bir logo tasarladım. Bu logonun boyutu sosyal medya hesaplarında pp için uygun mudur acaba? Pp koyunca logonun kalitesi düşer mi?
Ve logo, kalitesi düşmemesi için veya patent almak için vb. kullanılması gereken bir piksel boyut var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba, 1000x1000 bir logo tasarladım. Bu logonun boyutu sosyal medya hesaplarında pp için uygun mudur acaba? Pp koyunca logonun kalitesi düşer mi?
Ve logo, kalitesi düşmemesi için veya patent almak için vb. kullanılması gereken bir piksel boyut var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bildiğim kadarıyla her sosyal medya için farklı piksel boyutları var genelde 500x500 üzeri çok görmedim eğer logo büyükse kullandığınız sosyal medya sitesi otomatik olarak boyutunu kendi için uygun hâle getirecektir boyut büyük olduğu için küçülünce kalite kaybı olacağını sanmıyorum.

Merhaba, 1000x1000 bir logo tasarladım. Bu logonun boyutu sosyal medya hesaplarında PP için uygun mudur acaba? PP koyunca logonun kalitesi düşer mi?

Alışıla gelmiş standart 1280x720 (eski Usül), lakin sosyal mecralar için pek problem değil bu. 1000x1000 PP için uygun PP'ler genelde kare tercih ediliyor zaten ama kapak fotoğrafı için uygun değil mesela. Logo kalitesi yüklendiği siteye bağlı olarak düşer ya da düşmez hocam. Malum Wp, Instagram vs bir miktar düşürüyor kaliteyi ama bu HD bir görüntü için çok yaralayıcı olmaz tabii. Zaten hazırlanan logolar piksel boyutu ne olursa olsun PNG versiyonlara da sahip olduğu için rahat bir şekilde boyutlandırılabiliyor sonrasında.

Spotify 750x750 Pp istiyor mesela ama 2000x2000 atabiliyorsunuz kare olduğu için otomatik ayarlıyor vesaire vesaire...

Patent için de belli bir standarda sahip olması gerekiyor mu gerekmiyor mu bilmiyorum açıkçası.

İlla sitenin standartlarına göre yapayım, tam uygunluğu koruyayım diyorsanız şöyle bir kaynaktan bilgi buldum internette:
Sosyal Medya Logo Ölçüleri - Çizikçi

Burada, İG, TW, Youtube vs çoğunun piksel standartları var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı