Logo tasarımı için program önerisi

Bu konu hakkında konular açılmış ama tam olarak emin olamadığım için ben de açmak istedim. Ben freelance olarak logo tasarlamak istiyorum. Logo tasarımı için kullanımı çok zor olmayan, ücretsiz bir program istiyorum. Site de olabilir. Ayrıca bu programı en iyi nereden öğrenebilirim? Ayrıyeten logo tasarımı ile ilgili öneriniz var ise nelerdir? Teşekkürler.
Paint
(!)

GIMP, photoscape.

Photoscape kullanabilir eskiden photoscape kullanıyordum.

GIMP kullanabilirsiniz. Vektörel çalışmak isterseniz de Inkscape öneririm. İkisi de ücretsiz ve birlikte kullanıldığında Adobe uygulamaları kadar güçlüler.

Photoscape, Canva ve GIMP programlarını öğrenebileceğim bir yer biliyor musunuz? Ayrıca bu vektörel olayını tam olarak anlayamadım. Nasıl bir şey?

Photoscape, Canva ve GIMP programlarını öğrenebileceğim bir yer biliyor musunuz? Ayrıca bu vektörel olayını tam olarak anlayamadım. Nasıl bir şey?
Photoscape hakkında bir bilgim yok. Canva çok basittir, kurcalayarak öğrenirsiniz ancak o logodan ziyade afiş yapmaya falan daha uygun.

Vektörel çalışmalar çözünürlükten bağımsız olurlar. Yani ne kadar yakınlaştırırsanız yakınlaştırın kalite kaybı olmaz. Bu nedenle logo yapımında vesaire genelde vektörel çalışmak daha uygun olur. Inkscape de yine logo yapımında sık sık kullanılır.

GIMP ve Inkscape için Türkçe kaynak pek bulunmuyor. Ancak YouTube üzerinde yeterince yabancı kanal var, onları izleyebilirsiniz. Türkçe kaynak olarak bu kanalı öneririm:
İngilizce olarak da bunlar iyidir:

Bu tarz videolar ile programların genel arayüzünü, temel kullanımını gayet iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sonrasında yapmak istedikleriniz doğrultusunda araştırma yaparak çalışabilirsiniz. Kolay gelsin :)

Photoscape hakkında bir bilgim yok. Canva çok basittir, kurcalayarak öğrenirsiniz ancak o logodan ziyade afiş yapmaya falan daha uygun.

Vektörel çalışmalar çözünürlükten bağımsız olurlar. Yani ne kadar yakınlaştırırsanız yakınlaştırın kalite kaybı olmaz. Bu nedenle logo yapımında vesaire genelde vektörel çalışmak daha uygun olur. Inkscape de yine logo yapımında sık sık kullanılır.

GIMP ve Inkscape için Türkçe kaynak pek bulunmuyor. Ancak YouTube üzerinde yeterince yabancı kanal var, onları izleyebilirsiniz. Türkçe kaynak olarak bu kanalı öneririm:
İngilizce olarak da bunlar iyidir:

Bu tarz videolar ile programların genel arayüzünü, temel kullanımını gayet iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sonrasında yapmak istedikleriniz doğrultusunda araştırma yaparak çalışabilirsiniz. Kolay gelsin :)

Çok teşekkür ederim. Hepsine bakacağım. İyi günler.

Photoshop önerenler neye göre öneriyor hiçbir fikrim yok fakat Illustrator kullanmanız en mantıklı seçim olacaktır. Sebebi ise Photoshop piksel tabanlı Illustrator ise vektör tabanlıdır. Baskıda veya boyutlandırmalarda Photoshop üzerinden yapılan logolarda sıkıntı çekebilirsiniz.

Geri
Yukarı