Logo tasarlamaya nereden başlamalıyım?

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Logo tasarlamak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Şirketler için logo mu tasarlayayım yoksa oyun için avatar benzeri logolar mı tasarlayayım?

Zaten logo tasarlamayı öğrenirsen her türlü logo tasarımını yapabilirsin. Logo tasarımcı olmak için hayal gücünün olması lazım. Ek olarak Adobe Illustrator bilmen gerekiyor. Bunları bilirsen şirketlere de logo tasarlayabilirsin, oyun için avatar benzeri logolar da.

Zaten logo tasarlamayı öğrenirsen her türlü logo tasarımını yapabilirsin. Logo tasarımcı olmak için hayal gücünün olması lazım. Ek olarak Adobe Illustrator bilmen gerekiyor. Bunları bilirsen şirketlere de logo tasarlayabilirsin, oyun için avatar benzeri logolar da.
En çok satılan logo türü nedir? O alana yoğunlaşmak istiyorum en çok.

En çok satılan logo türü nedir? O alana yoğunlaşmak istiyorum en çok.
Dediğim gibi, en çok satılan logo türü diye bir şey yok. Sen logo tasarlamayı öğrenirsen her türlü logo tasarlayabiliyorsun zaten. Kurumsal temalı, oyun temalı logoları falan soruyorsun galiba. Kurumsal bir şirketin yeni tasarımcıya logo tasarlatacağını sanmıyorum. O yüzden şimdilik freelancer olarak basit işlerde takıl. Sosyal medya logosu gibi, avatar logosu gibi işlerde.

Uygulama olarak önerebileceğim programlar
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator.

İnternet sitesi üzerinden tasarımda yardım eden site:
Canva.

Mobilde ise pixlr, neonart, pixellab, pic layer.

Önerilerim bunlar umarım işine yarar.

İlk önce tanıdığın küçük işletmelere veya oyun kanallarına hediye olarak logo yap. Hem kendini geliştirirsin hem de insanların sevgisini kazanırsın.

Uygulama olarak önerebileceğim programlar
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator.

İnternet sitesi üzerinden tasarımda yardım eden site:
Canva.

Mobilde ise pixlr, neonart, pixellab, pic layer.

Önerilerim bunlar umarım işine yarar.

Pixlr'nin internet sitesi de var PC'de kullanabilirsiniz. Albüm kapağı vs tasarımlarımı genelde oradan hallediyorum, rahat oluyor.

Geri
Yukarı