LoL 14 Gün Ban Sonrası Perma

Ben ettim. Oyunu bırakmadan önce sinir krizi geçirdiğimden oyun sonlarında "oyun içi konuşmalara, adamın bilerek beslemesine bakıp da bu adamı banlamazsanız gelmişinizi geçmişinizi ********" dediğim birçok rapor var. Hiçbirinde de ban yemedim. Ekim ayı gibi oyunu da bıraktım. Şimdi kafam rahat. Benim hesapla arkadaşlar giriyor artık arada bir.

Riot'un ban mantığı şu; 1 kişi report eder, haklıdır da. Ama Riot bakmaz bile. Ancak haksız yere bir adamı 3-4 kişi reportlasın. Hiçbir şey yapmasa bile banı yer.

Yeni sezondaki 10 maçlı sistemde elo puanı eskisi gibi olmadığı zamanda, yani geçen seneyle aynı değil de düşük başlatıldığı ilk sezon benim arkadaşım fizz ile 57 kill aldığı oyundan sonra ban yemişti. Orada anladım bu saçma düzeni.

Bırakmak en iyisi.

/sustur all veya Ayarlar > Arayüz > Sohbet Penceresini Kapat. Dene bak, belki elmas bile olursun.

Neden 14 gün ban yediniz?
flame
Merhaba dostum ban sistemini örnek vererek açıklarsak 14 gün yediğinde kredilerin bitmiş oluyor ve en ufak yanlışında bam diye yiyebilirsin permayı. En ufak yanlıştan kastımız küfür ve hakaret olabilir, ben zaten bunun dışında 14 gün ban yiyen görmedim. Kısacası oyuna girince herkesi /sustur all yazarak sustur tabii pingleri aç, unutma bu aşamaya gelmek için, chat banlarını falan geçmek gerekiyor yani görüldüğü üzere bayağı zorlamışsın sınırları dikkatli ol, sinirlenme chatide bence kullanma 🙂
uzun süre küfür etmeden rapor yemeden durursam bu kara listeden kalkıyormuyum?

Yapman gereken dişini sıkmak bir süre. Kimseye laf anlatmaya gerek yok anlamıyorlar, oyun başı mute atın direk. Dereceli oyunlarda takım arası iletişim yüksek eloda önemli oluyor aslında. Ben dereceli maçlarda takım chati boş ise susturuyorum.

Yapman gereken dişini sıkmak bir süre. Kimseye laf anlatmaya gerek yok anlamıyorlar, oyun başı mute atın direk. Dereceli oyunlarda takım arası iletişim yüksek eloda önemli oluyor aslında. Ben dereceli maçlarda takım chati boş ise susturuyorum.
"Yüksek elo"da chat'de adf 8, jgf 8 vb. yazılar hariç chat dönmez zaten. Her şey pingleyerek anlatılır. Örneğin Mid Lane koridorunda iken kendi koridoruna geliyorum pingi attığı zaman Jungle koridorun durumuna bakarak push mu istiyor yoksa gank mi anlıyor ona göre hareket ediyor. Push isteniyor ise yardım ediyor gank isteniyor ise rotasını çiziyor. Lol gibi bir oyunda chat yapmak çok boş, ban & pick veya oyun sonu ekranında istediğinizi yapın ama oyun içerisinde info hariç konuşmanızı pek tavsiye etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı