Çözüldü LoL Alt Tab atınca kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Regina Phalange

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, son 1 haftadır LoL'de yaşadığım bir sounu anlatacağım.
80 FPS sabit oynuyorum fakat Alt Tab attığımda FPS 45'e ya da 60'a sabitleniyor ve çok kasıyor. Kendimce çözüm olarak dikey senkronizasyonu açıp kapatıyorum fakat gerçekten sinir bozucu olmaya başladı. Bilen biri yardım edebilir mi?
(1660 Super + i5 10400F.)

Çözüm
Şu an galiba oyunda bir sıkıntı var, bu sorunu bende yaşıyorum. Forumda 1-2 sayfa geriye giderseniz 1-2 konu daha açıldığını görürsünüz aynı sorunla alakalı. Maalesef şu an bir çözümü yok gibi görünüyor. Bende 120-140 FPS arası oynuyordum şu an 75'i geçmiyor.
O sistemde 80 FPS sabit olmaması gerekiyor. Bir problem var bilgisayarınızda.

En az 150 200 almanız lazım.

Dikey senkronizasyon, FPS limitleme vs. her şeyi kapatın. Ekran modu olarak Tam Ekran'ı kullanın.

Monitörünüz 80Hz diye mi 80FPS sabit oynuyorsunuz? O sistem için 80FPS az çünkü.
Monitör 60 Hz olsa bile FPS limitlemek doğru değil. Input Lag çıkarır.

CS'de 600 FPS alıyorsunuzdur, 300'e sabitlersiniz bu sayede parçalar çok kullanılmamış olur, bu limitleme başka türlü kullanmak iyi değil.

Şu an galiba oyunda bir sıkıntı var, bu sorunu bende yaşıyorum. Forumda 1-2 sayfa geriye giderseniz 1-2 konu daha açıldığını görürsünüz aynı sorunla alakalı. Maalesef şu an bir çözümü yok gibi görünüyor. Bende 120-140 FPS arası oynuyordum şu an 75'i geçmiyor.

Çözüm
monitörüm 60 hz 80 fpse kendim sabitledim tam ekran oynuyorum
Monitörünüz 80Hz diye mi 80FPS sabit oynuyorsunuz? O sistem için 80FPS az çünkü.
O sistemde 80 FPS sabit olmaması gerekiyor. Bir problem var bilgisayarınızda.

En az 150 200 almanız lazım.

Dikey senkronizasyon, FPS limitleme vs. her şeyi kapatın. Ekran modu olarak Tam Ekran'ı kullanın.
kendim sabitledim ve dediğiniz şeyleri denedim bi sonuç yok

sorun bende de oluyordu ben görüntü ayarlarından dikey senkronizasyonu açıp kapatınca düzeliyor ama her alt tab attığınızda yine sabitleniyor bu yüzden alt tab atamıyorum artık maçta, iyi günler

Yeni konular

Geri
Yukarı