LoL az neden LP puanı gelmesi neden olur?

Alpozk

Kilopat
Yer
Amasya
İlk 10 maçımı 10/9 olarak bitirdim. Gümüş 3'e attı. Şu an 28 kazanma 7 kaybetmeyle oynuyorum ve LP çok az geliyor. Karşıya altın ve platin ligindeki oyuncular geliyor. Westte'de hemen hemen aynı seriyi yakaladım 27-28 LP geliyor. Neden böyle acaba?
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen sezonu hangi ligde bitirdin? Elo hell'desin büyük ihtimal. Üst üste maç kazanarak çıkman mümkün ama sabır gerektiriyor.

20 nin altına düşmesin diye dua ediyoruz resmen. Fazlasına gerek yok kafan rahat olsun. 😂

Oyunu satanlar yüzünden kazanma dengesi bozulduğunda ve sürekli kaybetmeye başladığında 15 kazanmak bile nasip olmuyor.

Şu an 18, 19 veriyor riot bana.
Eksi için 16 kesiyor en az.

Ciddi bir dengesizlik var ama anlamak zor.
6 kez oyun kazanıyorsun kaybetmeden. Ancak kaybettiğim ilk oyunda 24 LP gittiğini biliyorum.

Sürekli oyun kaybetmiş birinin oyun kazanmasında 28 LP aldığını görüyorum.

Sonra küfür edip duruyorum riot yapısına. 😂😂😂

Genel olarak rakibin senden iyiyse ortalama gelecek LP'ye ek gelir. Normalde 20 gelecektir ama rakibin senden daha iyi eloya sahip diye 25 geliyor mesela. Sen bu adamları yenebildikçe oyun seni bu seviye civarında tutar. Bunlara yenilirsen daha düşüğünü getirir, onlara da yenilirsen işte o zaman elo hell dedikleri şey olur. Daha ayrıntı hesapları da var ama kabaca sistem böyle işliyor. Özetle kazandığında aldığın LP kaybettiğinde gidenden fazla ise sorun yoktur.

Ben buraya gerçekten büyük bir sorun yaşadığım için geldim gümüş 4'e yeni çıktım ve branda düşmeye başladım tam LP eksilere düşerken 1 maç kazandım ve gümüşte kalmayı başardım sonra
En az 11 en fazla 16 lp vermeye başladı ve bir maç bozgun oldumu 24 28 LP kesiyor çok zor durumdayım ne bu acaba?

Geri
Yukarı