LoL bırakılmalı mı?

• Konuyu başlatan asnc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 55
  • Görüntüleme 4B
Hocam şu LoL'deki geçen (kanser eden kitlesi) gerçek LoL'e başladıktan sonra saçımda ciddi ciddi yaralar çıkmaya başladı inanmayanlar olur vs. fotoğraf atarım buraya.
Kitlesi düzelince anca oynanır.

Hocam şu LoL'deki geçen (kanser eden kitlesi) gerçek LoL'e başladıktan sonra saçımda ciddi ciddi yaralar çıkmaya başladı inanmayanlar olur vs. fotoğraf atarım buraya.
Kitlesi düzelince anca oynanır.
Öncelikle bana kitlesi düzelmiş veya kitlesi iyi bir oyun söylemeni istiyorum. Bence takımla oynanan ve takımınla sohbet edebildiğin rekabetçi oyunlarda toksik davranışların olmaması imkansız. Bu kapsamın dışında kalan oyunların da kitlesi iyi sanılıyor veya oyunun yapımcısı bu davranışları engellemenin iyi bir yolunu bulmuş olabilir.

Ayrıca yıllarca tecrübe ettiğim diğer durum ise LoL'ün kitlesine kanser diyen oyuncuların neredeyse hepsinin (%90+) toksik, bilerek besleyen veya her şeye tilt olup kendi hatalarına asla odaklanmayan oyuncular olduğu. LoL'ün kitlesini kötülemeyen normal olduğunu düşünen hiçbir oyuncunun da toksik olduğunu görmedim. Hepsi kendi oyununa bakan takımını susturan ve tilt olmayan oyunculardı.

LoL'de bu kadar kötü davranışlara maruz kalmamızın sebebi ise bu davranışların cezasız kalması ve bence biraz da oyunun bedava olmasından dolayı. Bunun dışında aklı başında olan birçok oyuncu var. Toksik oyuncular ise bence o insanların gerçek yüzü. Gerçek hayatta sergileyemedikleri egolarını oyuna taşıyorlar ve saçma sapan hareketler yapıyorlar.

Kısaca gerçekte insanların gerçek yüzünü görebiliyorsanız LoL'de de durum farklı değil. Az miktarda aklı başında insan var. Olayın gerçek hayatla alakası ise bu oyuncuların gerçek insanlar oldukları gerçeği.

Arkadaşlarınızla eğlenerek, ciddiye almadan oynuyorsanız bırakmayın oynamaya devam edin. Fakat oyun sizi sinir ediyosa bırakmanız iyi olacaktır. Ben bıraktım beni sinir eden oyunlardan artık daha mutluyum.

Yeni konular

Geri
Yukarı