LoL EUW geçilir mi?

Akşam 21:00'de farma başlayıp sabah ezanına kadar AFK minyon kesen Nasus'lardan birini bulduk bak. Oyunu sadece koridoru kazanmaktan ve AFK farm kesmekten ibaret sanıp nehirde, alamette, ejder pitinde olan savaşları görmezden gelip takım arkadaşlarına yardım etmeyen oyuncular demir eloda kalmaya mahkumdur. Muhtemelen sen de bu yüzden demir elodasın. TR serverında demir olan adam EUW de nefes alamaz haberin olsun. Kimden ne duydun bilmem ama EUW anlatıldığı gibi güllük gülistanlık bir server değil. Aynı toksiklik ve leş oyuncular orada da var. TR serverında mide bulandıracak derece yeteneksiz oyuncular çok evet ama EUW serverının kötü oyuncusuna denk gelirsen kendini sorguluyorsun acaba bot oyununa mı girdim diye.

TR'de demirden çıkamıyorsan EUW'da da çıkamazsın dostum. Top lane oynuyorsan ya ayrık ittirmeye yönelik oynayacaksın ya da tank oynayacaksın hem ölmeyip hem de yüksek hasar çıkartman gerek.( Tahm Kench, Illaoi gibi)

Demirde olduğunuz için geçmenize gerek yok. Önce TR'deki elonuzu yükseltmeye çalışın. Yanlış anlamayın ama Demir eloda kalmanız gerçekten inanılası bir şey değil. Düşük eloda iş yapan, taşıyıcı şampiyonlar oynamaya çalışın. Yine çıkamıyorsanız sorun sizde demektir. Elonuzu en az Gold'a getirdikten sonra EUW geçebilirsiniz. Çünkü TR'deki elonuz ile EUW'daki elo bir olmayacak. EUW Plat eloda, TR Dia eloda göremeyeceğiniz oyunlar dönüyor mesela. EUW daha kaliteli ve şuan sizin için daha zor. Önce kendi elonuzu geliştirin sonra EUW'a geçin. TR'de oynamak zulüm gibi, buna katılıyorum.
Lol'ün elo sistemi çok kötüyken birisine demir demek çok doğru değil. Ben oyunu aktif olarak oynarken bir hesabımı golda çıkarmışken diğeri bronzdu mesela. Aynı kişiyim ama elolar başka. Bunun sebebi her hesabın mmr'ı başka oluyor. Özellikle gözlemlediğim bir hesabınızda yüksek elo arkadaşlarınızla maç attıysanız sizi ilk yerleştirmede daha çok yüksek eloya yerleştirme eğiliminde. Maç başına lp, mmr'ı yüksek bir hesapla %30-%40 win oranınız olsa bile aynı eloda %60 win oranlı adamdan daha çok lp kasıyorsunuz. Ekstra olarak adam dakika 5'te afk kalıyor, 8'de ff veriyorsun ama 15 lp gidiyor falan. Şimdi bu oyun adil mi? Bu oyunun elo sistemi ne derece iyi oyuncuyla kötü oyuncuyu ayırt ediyor?

Dota oynamadım ama başka elo sistemi olan oyundan kıyas edeceksek, CS'de rank sistemi fersah fersah üstün. CS'de nova 4 başlayıp 1'e düştükten sonra keleş 2'ye çıkmıştım falan. Adam benim rankımı anlık olarak anlayıp oraya atabiliyor. Fakat lolde lp gittikçe azaldığından, lol oyuncuyu bir eloya hapsettiğinden golddan silver'a düşerseniz plata (zümrüt eloyu bilmiyorum, eskiye göre dedim) asla bir daha çıkamazsınız falan. Amaç, oyuncuları sürekli oyunda tutmak diye düşünüyorum. Bazı hesaplar kaybedince daha çok lp gidiyor kazandığına göre. Ulan bari eşit yap böyle iş mi olur? Çok net oyuncu bağımlı yapılmak isteniyor. Bazı smurfler hesabın mmr'ı bozulunca unlucky deyip next hesaba geçiyor. Yani Riot oyuncuyu yeteneğine göre tasnif etse o smurf hesap değiştirmek zorunda kalmazdı değil mi mantığıken?

Son düzenleme:
Lol'ün elo sistemi çok kötüyken birisine demir demek çok doğru değil. Ben oyunu aktif olarak oynarken bir hesabımı golda çıkarmışken diğeri bronzdu mesela. Aynı kişiyim ama elolar başka. Bunun sebebi her hesabın mmr'ı başka oluyor. Özellikle gözlemlediğim bir hesabınızda yüksek elo arkadaşlarınızla maç attıysanız sizi ilk yerleştirmede daha çok yüksek eloya yerleştirme eğiliminde. Maç başına lp, mmr'ı yüksek bir hesapla %30-%40 win oranınız olsa bile aynı eloda %60 win oranlı adamdan daha çok lp kasıyorsunuz. Ekstra olarak adam dakika 5'te afk kalıyor, 8'de ff veriyorsun ama 15 lp gidiyor falan. Şimdi bu oyun adil mi? Bu oyunun elo sistemi ne derece iyi oyuncuyla kötü oyuncuyu ayırt ediyor?

Dota oynamadım ama başka elo sistemi olan oyundan kıyas edeceksek, CS'de rank sistemi fersah fersah üstün. CS'de nova 4 başlayıp 1'e düştükten sonra keleş 2'ye çıkmıştım falan. Adam benim rankımı anlık olarak anlayıp oraya atabiliyor. Fakat lolde lp gittikçe azaldığından, lol oyuncuyu bir eloya hapsettiğinden golddan silver'a düşerseniz plata (zümrüt eloyu bilmiyorum, eskiye göre dedim) asla bir daha çıkamazsınız falan. Amaç, oyuncuları sürekli oyunda tutmak diye düşünüyorum. Bazı hesaplar kaybedince daha çok lp gidiyor kazandığına göre. Ulan bari eşit yap böyle iş mi olur? Çok net oyuncu bağımlı yapılmak isteniyor. Bazı smurfler hesabın mmr'ı bozulunca unlucky deyip next hesaba geçiyor. Yani Riot oyuncuyu yeteneğine göre tasnif etse o smurf hesap değiştirmek zorunda kalmazdı değil mi mantığıken?
Zümrüt oldum. Demir çok daha zordu. (Konu kapanabilir, denecek çok bir şey kalmadı.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı