LoL FPS sabitlenmesi

İşletim sistemi
Windows 10

BenGeriDöndüm

Hectopat
Bu sorun 3-4 gün önce başladı. Bir güncelleme sonrası. Sorun ise oyunda maç başladığı zaman 23-24 FPS üstüne çıkmıyor hatta 15'i gördüğü oluyor. Çözünürlükle oynamak bir işe yaramıyor. Oyunu kapatıp açtığım zaman düzeliyor ve 300 FPS görüyorum rahatça. Sonra başka maçta tekrar yapıyor. Oyun sorunlu desem sorduğum kimsede böyle bir sorun yok.
İlk önce ekran kartı sürücüsünde sorun olduğunu düşünüp DDU ile sildim ve güncel olarak tekrar yükledim. 2 maç sonra tekrar yapmaya başladı. Başka oyunlarda bu sorun yok. The Witcher 3 yüksek ayarlarda sorunsuz 50-60 FPS oynayabiliyorum. Windows 10 Pro'yu dün güncelledim. Oyunu silip tekrar yüklemek istemiyorum.

Sistemim:
Intel i3-7100
MSI R9 380 2 GB Gaming ekran kartı
MSI H110M PRO VD Plus
Seagate 1 TB HDD
600W PSU

Bu sorun 3-4 gün önce başladı. Bir güncelleme sonrası. Sorun ise oyunda maç başladığı zaman 23-24 FPS üstüne çıkmıyor hatta 15'i gördüğü oluyor. Çözünürlükle oynamak bir işe yaramıyor. Oyunu kapatıp açtığım zaman düzeliyor ve 300 FPS görüyorum rahatça. Sonra başka maçta tekrar yapıyor. Oyun sorunlu desem sorduğum kimsede böyle bir sorun yok.
İlk önce ekran kartı sürücüsünde sorun olduğunu düşünüp DDU ile sildim ve güncel olarak tekrar yükledim. 2 maç sonra tekrar yapmaya başladı. Başka oyunlarda bu sorun yok. The Witcher 3 yüksek ayarlarda sorunsuz 50-60 FPS oynayabiliyorum. Windows 10 Pro'yu dün güncelledim. Oyunu silip tekrar yüklemek istemiyorum.

Sistemim:
Intel i3-7100
MSI R9 380 2 GB Gaming ekran kartı.
MSI H110M PRO VD Plus.
Seagate 1 TB HDD.
600W PSU.

Hocam o sistem 300 FPS görüyor mu 🤨

1. sıcaklık 2. dikey senkronizasyon. Monitörde belirli bir Sync ayarı varsa açıp kapatmayı deneyin. Ekran kartınızın driverlarını kontrol edin. Güncellemeden sonra ekran kartı denetim merkezinden performans ayarlarınızı yapmayı unutmayın. Sıfırlanmış olabilir. Ayrıca kendim bir şey eklemek istiyorum o sistem nasıl 300FPS görebiliyor? Şaşırtıcı.

Geri
Yukarı