LoL için TN vs IPS monitör

MrHakki

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam. Profesyonel oyuncu olmak için LoL oynuyorum. LoL'de TN ile IPS'in arasında çok fark var mı? TN panelde daha az ghosting yaşanıyor diye biliyorum. Sırf LoL'de daha az ghosting yaşamak için IPS'ten vazgeçip TN alınır mı?

Selam. Profesyonel oyuncu olmak için LoL oynuyorum. LoL'de TN ile IPS'in arasında çok fark var mı? TN panelde daha az ghosting yaşanıyor diye biliyorum. Sırf LoL'de daha az ghosting yaşamak için IPS'ten vazgeçip TN alınır mı?
IPS TN panelden daha canlı renkler gösterir hocam. Bence LOL oynuyorsanız IPS panel tercih etmenizi öneririm. Öneri isterseniz bütçenizi de yazabilirsiniz.

IPS TN panelden daha canlı renkler gösterir hocam. Bence LOL oynuyorsanız IPS panel tercih etmenizi öneririm. Öneri isterseniz bütçenizi de yazabilirsiniz.
dell G2422HS almaya karar verdim.

TN panel aldığınızda tam dik oturmazsanız ekran kararabiliyor onun dışında fark etmez.

Onu biliyorum da merak ettiğim şey şu;
TN panel IPS panele göre daha hızlı bir panel. LoL'de bu fark, FPS oyunlarındaki kadar büyük mü? Mesela LoL'de yaşayacağım ghosting çok mu sorun olur?

TN de Dota oynuyordum sonra IPS aldım viewsonic xg2405 modelini. Gözlerimden her Allah'ın günü TN de oyun oynadığım için özür diledim. Aynaya bakıp bir daha sana TN panele baktırmıycağım diye söz verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı