LoL Kasma Sorunu!

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar birkaç haftadır nedensiz oyun kasıyor. Normalde 1080p çözünürlükte bütün ayarları sonuna kadar açıp oynadığım oyunda orta ayarlarda dahi FPS düşüşleri yaşıyorum. Dikey senkronizasyonu kapatmak gibi birçok ayar denedim. Uyumluluk ayarları vs. de denedim. Ayrıca Nvidia Denetim Masası'nda "Launcher" dosyaları da Nvidia seçili ve oyunun içinde Turbo ışığı yanıyor yani Nvidia devrede oluyor ancak bana nedense hiç inandırıcı gelmiyor. Bütün sürücülerim ve ekran kartı sürücüm tamamen güncel ve son sürüm. Oyunun aynı grafikleriyle tüm ayarlar açıkken her zaman sabit 60 FPS de oynarken neden şu an böyle sorunlar yaşadığımı anlamıyorum. Ancak orta-düşük ayarlarda dengeyi biraz sağlıyorum ancak bu olay kafama bayağı takıldı. Aşağıya işleyim sistemini ve diğer donanım özelliklerini yazacağım. Çözümleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Sistem Ve Özellikler:

• Intel i7 3610QM
  • 8GB RAM
  • Nvidia GT 650M 2GB GDDR5 Ekran Kartı
  • İşletim Sistemi: Orijinal Windows 8.1 64 Bit

Oyun çalışırken, alta alıp, görev yöneticisine bir bak bakalım. Gereksiz çalışan bir program var mı? Yada Program Ekle veya Kaldır'a git, oraya biraz bakın. Tanımadığın, yüklediğini düşünmediğin dosyaları kaldır. Bir de LOL'e repair yaptır.

Oyun çalışırken, alta alıp, görev yöneticisine bir bak bakalım. Gereksiz çalışan bir program var mı? Yada Program Ekle veya Kaldır'a git, oraya biraz bakın. Tanımadığın, yüklediğini düşünmediğin dosyaları kaldır. Bir de LOL'e repair yaptır.

Bilgisayarıma geçen gün format dahi atmıştım farklı bir programdan dolayı olabilir diye. Zaten oyunu birkaç defa repair edip silip yüklediğim de oldu.

Bilgisayarının ısındığını düşünüyorum. Her oyunda mı problem var ?

Isınma tabii ki de oluyor ancak aşırı derecede değil. Battlefield 4, Crysis 3 gibi oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum. Her oyunda yaşamıyorum bu sorunu.

Arkadaşlar az da olsa sorunu çözdüm diyebilirim. Firmware ve Bios güncellemeleri yaptım ve ekran kartımı tekrar güncelledim. Daha sonra oyuna girdiğimde tüm ayarlar sonuna kadar açıkken (Vsync dahil/değil) 38-68 arası FPS değerlerini yakaladım. Genellikle 45-60 arasında ve rahatsız etmedi. Tabii hala neden böyle bir durumun olduğunu merak etmekteyim çünkü hâlâ 60 FPS alamıyorum ancak yine de benim için yeterli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı