LoL Kasması

beanliyo

Hectopat
Windows 8 geçtiğimden beri windows 8 kasıyor. Gt540m işlevini yapmıyor. Nvidia denetim masasından ayarları yaptığım halde. Çözümü nedir?

Giriş seviyesi bir ekran kartı kullanıyorsunuz. Diğer özellikler neler. Ayrıca 32 bit mi yoksa 64 bit mi kurdunuz ?

Ekran kartınız güncel değilse güncelleyin. Oyuna girerken "Sağ tık>Grafik işlemciyle çalıştır>Yüksek performanslı Nvidia işlemcisi" yaparak girersiniz. Eğer sağ tık yapınca bu seçenek görünmez ise Nvidia Denetim Masası'ndan bu ayarı açabilirsiniz. Ayrıca Nvidia Denetim Masası'ndan varsayılan grafik işlemciyi Nvidia yapıp kaydederseniz her girdiğinizde sağ tık yapmanıza gerek kalmaz. GeForce Experience'i de yükleyerek oyunlarınız arasına LoL'ü ekleyin.Bakıyorum da herkes hazırda bekliyor Windows 8'e nasıl çamur atarım diye.

Giriş seviyesi bir ekran kartı kullanıyorsunuz. Diğer özellikler neler. Ayrıca 32 bit mi yoksa 64 bit mi kurdunuz ?
Giriş seviye dediğin ekran kartıyla Criysis 3 oynuyorum be hacı :)

- - - Güncellendi - - -

Ekran kartınız güncel değilse güncelleyin. Oyuna girerken "Sağ tık>Grafik işlemciyle çalıştır>Yüksek performanslı Nvidia işlemcisi" yaparak girersiniz. Eğer sağ tık yapınca bu seçenek görünmez ise Nvidia Denetim Masası'ndan bu ayarı açabilirsiniz. Ayrıca Nvidia Denetim Masası'ndan varsayılan grafik işlemciyi Nvidia yapıp kaydederseniz her girdiğinizde sağ tık yapmanıza gerek kalmaz. GeForce Experience'i de yükleyerek oyunlarınız arasına LoL'ü ekleyin.Bakıyorum da herkes hazırda bekliyor Windows 8'e nasıl çamur atarım diye.
Çamur atmak derken yanlış olmuş tabiriniz Windows 8 süper bir işletim sistemi dediğiniz herşeyi daha önceden yaptım sonuç aynı yapabiliceğim farklı bir öneriniz varsa buyrun.

BIOS güncellemesi yapmayı deneyin.

Ya nedemezsin. Kesin ultra ayarlarda oynuyorsundur.

Öncelikle GT 540M giriş-orta seviye bir ekran kartı, ultrada oynadığını falan söylememiş bir üyeye böyle sataşmak niye ? Belki de sırf oyunu görmek için 800x600 çözünürlüğünde ve Low ayarlarda açtı oyunu ? Technopatta görmek istemediğimiz şeyler bunlar :)

BIOS güncellemesi yapmayı deneyin.

Öncelikle GT 540M giriş-orta seviye bir ekran kartı, ultrada oynadığını falan söylememiş bir üyeye böyle sataşmak niye ? Belki de sırf oyunu görmek için 800x600 çözünürlüğünde ve Low ayarlarda açtı oyunu ? Technopatta görmek istemediğimiz şeyler bunlar :)

Ben sataşmıyorum. Bende şuan notebookta Gt 520m ekran kartı kullanıyorum. Lol ayarda gta 4 bile oynayamıyorum. Onun için dedim. Lol ayarda crysis 3 oynasa bile, oyundan tat alacak mı ? Ki o ekran kartı ile çözünürlüğü bile düşürmesi lazım. Son olarak söyleyeceğim, ekran kartı driveri güncel değilse, güncellemeni öneririm.

Ben sataşmıyorum. Bende şuan notebookta Gt 520m ekran kartı kullanıyorum. Lol ayarda gta 4 bile oynayamıyorum. Onun için dedim. Lol ayarda crysis 3 oynasa bile, oyundan tat alacak mı ? Ki o ekran kartı ile çözünürlüğü bile düşürmesi lazım. Son olarak söyleyeceğim, ekran kartı driveri güncel değilse, güncellemeni öneririm.
Forumda yenisiniz galiba bilgisizliğiniz baş safda alaycı cümleler kullanmayı seviyosunuz bu arada Criysis 3 bir örnekti 1366.768 oynuyorum tüm ayarlar low, Lol ayarda oynamıyorum :D

Forumda yenisiniz galiba bilgisizliğiniz baş safda alaycı cümleler kullanmayı seviyosunuz bu arada Criysis 3 bir örnekti 1366.768 oynuyorum tüm ayarlar low, Lol ayarda oynamıyorum :D

Fazla tartışmanın anlamı yok. Ben her şeyi biliyorum demedim. Yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum. Elbette yanlışım var. Ama insanları yanlış yere yönlendirmiyorum. Bilmediğim konu hakkında da yorum yapmıyorum. Kullandığın ekran kartı leptop'larda yaygın olan bir ekran kartı. ve malesef bende gt520m kullanıyorum. ve bir çok oyunda low ayarda bile kasma yapıyor. Tekrardan toparlayacak olursak, o ekran kartı ile oyunlarda kasması normal bence. Son olarak ise alaycı cümleler kullanmayı sevmiyorum. Yazdığım mesajların hepsini okumanı öneririm. Alaycı bir cümle bulursan, yazarsın buraya. :D Sadece şaka olsun diye demiştim. İstiyorsan silebilirim. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı