LoL KDA'nın etkisi nedir?

Bu KDA oyuncularını hiç sevmiyorum. Hiç riske girmiyorlar free kill varsa devreye giriyorlar. İşin garibi kendini akıllı sanan TF varken arkadan bön bön izleyen bu tipler free kill var sanıp sazan gibi atlıyorlar ve kill alamadan ölüyorlar. TF sırasında ölse en azından takımda işi bilenler 2-3 saniye zaman kazanacak ama bu aciz tipler buna yanaşmıyorlar. Bu KDA aşkı nedir? Bu KDA'nın getirisi nedir ki millet bunun peşinde?
Of be kanka,çok masumsun.

Çok saçma bir konu, oyunu konunun altında hiç kimse bilmiyor belli, bu forumda açılan LoL ile ilgili konular ve cevaplar kadar saçma bir şey yok. Carry karakterler vardır, her karakterin amacı bir fight başladı hemen içine zıplayalım değildir, oyunu bilmeyen kişinin bile oyun hakkında bir fikri var, bir oyunda fikir belirtebilmek için önce bir yerlere gelmeniz gerekmektedir diye düşünmekteyim, soloda Teemo bile oynayamayacak birisinin gelip burada oyunu oynama, Free'ci onlar demesi kadar saçma bir şey yok, lütfen kendinize biraz çekidüzen verin beğenmiyorsanız veya bilginiz yoksa bilen birileri cevap versin.

Max demir zekası.

Bunlar hep benim oyunumda oluyor. Kardeşimin hesabında Samira oynuyorum, yanında Naut var, iyi oynuyor, iyi görüyor. Ama sürekli ileri, sürekli agresif. Karşıda da MF ve BC var. Diyorum ki, BC Q kullanmadan giremem, komboyu geciktiriyor W ile dogelarsam. Onun yerine ben ileride açık oynayayım, beni çekmek için q attığında dogelarım zaten, Q'su 10 saniye falan. O arada girersin diye yazmaya kalmadan girip ölüyor. Sonra ben suçluyum.

Arkadaşlar; LoL'de bir yeteneğin kullanılması çok önemlidir, ama kullanılmamış yetenek çok daha önemlidir. Mesela karşıda Master, Samira, Kata gibi çarlar varken, Leona her yeteneğini kullanamaz, Q'sunu en az bir taşıyıcıya saklamak zorunda, yoksa o taşıyıcı içeri girdiğinde kimse tutamaz. Tutmak için Q'nun varlığı, seni fighttan uzak tutar, çünkü biliyorum ki ben girdiğimde ben CC yiyeceğim ve CC yemiş bir ADC, tek yemeye açık. Meta da şuan ortada bir şey var, herkes tek atıyor, ben hiç bir şey yapmadan tek yemek de istemiyorum.

Kimse senden ADC olarak önden girmeni beklemiyor zaten.

Ben önde durunca Rengar tek atıyor, arkada durunca da KDA dog. Ne yapsam yaranırım sana?
Kendi kendine ve mantıksız konuştuğunun farkına varmanı bekliyorum.
Ne anlattığını sen de bilmiyorsun her neyse.. 🥱

Çok saçma bir konu, oyunu konunun altında hiç kimse bilmiyor belli, bu forumda açılan LoL ile ilgili konular ve cevaplar kadar saçma bir şey yok. Carry karakterler vardır, her karakterin amacı bir fight başladı hemen içine zıplayalım değildir, oyunu bilmeyen kişinin bile oyun hakkında bir fikri var, bir oyunda fikir belirtebilmek için önce bir yerlere gelmeniz gerekmektedir diye düşünmekteyim, soloda Teemo bile oynayamayacak birisinin gelip burada oyunu oynama, Free'ci onlar demesi kadar saçma bir şey yok, lütfen kendinize biraz çekidüzen verin beğenmiyorsanız veya bilginiz yoksa bilen birileri cevap versin.
Hocam bahsettiğim şeyi anlamamışsınız büyük ihtimal KDAcı/Freeci damgası yiyenlerden olduğunuz için travmalarınız canlanmış anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız.

Bu kda oyuncularını hiç sevmiyorum. Hiç riske girmiyorlar Free kill varsa devreye giriyorlar. İşin garibi kendini akıllı sanan TF varken arkadan bön bön izleyen bu tipler Free kill var sanıp sazan gibi atlıyorlar ve kill alamadan ölüyorlar. TF sırasında ölse en azından takımda işi bilenler 2-3 saniye zaman kazanacak ama bu aciz tipler buna yanaşmıyorlar. Bu kda aşkı nedir? Bu Kda'nın getirisi nedir ki millet bunun peşinde?

Belki sıralama kasmak için yapıyor olabilir.(TR veya dünya)

Belki sıralama kasmak için yapıyor olabilir.(TR veya dünya)
Sıralama kasmak için KDA'dan çok WR daha önemli değil mi? Adam oyunu kazanmış kaybetmiş umrunda değil gibi oynuyor. Birileri sanırım bu tiplere KDA'nı yüksek tutarsan daha iyi oyuncularla eşleştirilirsin gibi bir şey demiş. Benim konu açma sebebim de bu. Acaba bu KDA'nın bir getirisi mi var ki millette bu olay aşk/tutku haline gelmiş.

Sıralama kasmak için KDA'dan çok WR daha önemli değil mi? Adam oyunu kazanmış kaybetmiş umrunda değil gibi oynuyor. Birileri sanırım bu tiplere KDA'nı yüksek tutarsan daha iyi oyuncularla eşleştirilirsin gibi bir şey demiş. Benim konu açma sebebim de bu. Acaba bu KDA'nın bir getirisi mi var ki millette bu olay aşk/tutku haline gelmiş.
Arkadaşın dediği sıralama başka bir şey. Leugue of Graphs sıralamasından bahsediyor. Ama bana sen bu olayı çok abartıyorsun gibime geldi. KDA gereksiz bir şeydir ama ben 7 senedir TR serverında bu olayı dediğin kadar aşk/tutku haline getiren çok fazla insan görmedim. İlla ki kasan vardır ama azınlıkta oldukları belli. Bir maçta belki KDA'yı takan olabilir ama daha çok adam feedliyor/fed kafasında düşünür.

Arkadaşın dediği sıralama başka bir şey. Leugue of Graphs sıralamasından bahsediyor. Ama bana sen bu olayı çok abartıyorsun gibime geldi. KDA gereksiz bir şeydir ama ben 7 senedir TR serverında bu olayı dediğin kadar aşk/tutku haline getiren çok fazla insan görmedim. İlla ki kasan vardır ama azınlıkta oldukları belli. Bir maçta belki KDA'yı takan olabilir ama daha çok adam feedliyor/fed kafasında düşünür.
Hocam bende aynı sıralamadan bahsettim (gümüş/altın/plat olmaktan değil) Mesela bir şampiyonda TR 100.sü gibi olmak için KDA'dan çok o şampiyonla aldığın WR önemli diye tahmin ediyorum. Ben TR'de değil EUW'da oynuyorum. TR'de olay tam tersi ve daha vahim :) takım arkadaşını beklemek yerine gereksiz 2v1, 3v1 atanlarla dolu :) Adam 2v1, 3v1 atacağı belli, base den yeni çıkmışım tam pingliyorum, dur beni bekle yoldayımmmm diyorum, beni takmıyor ölüyor ve işin komiği ölünce beni pingliyor. Sen ne işe yarıyorsun nerdesin der gibi :) çok trajikomik değil mi? Ne kadar KDA'cı olsa da EUW, TR'den daha kaliteli.

Geri
Yukarı