LoL ne kadar mobil veri harcar?

Supreme Yharon

Decapat
Makaleler
2
Yer
Greenpath
Daha fazla  
Merhaba,
Evimizde internet olmadığından mobil veri ile LOL oynamak istiyorum.
7 GB internetim var. LOL'ü indirsem verim kalır mı, yeter mi?
Yeterse ne kadar kalır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Evimizde internet olmadığından mobil veri ile LOL oynamak istiyorum.
7 GB internetim var. LOL'ü indirsem verim kalır mı, yeter mi?
Yeterse ne kadar kalır?
İndirirsen bi o kadar daha internet lazım. Ben 8 GB internet ile oynuyorum şahsen. 6 saat oyun oynadığımda (sesli konuşma açık biçimde) 200-250 MB yiyor. Sesli konuşma açık olmazsa 120-140 civarı bir internet kullanımı var.

LOL ne kadar mobil veri harcar diye sorarsan sana maç başı kullandığı data miktarını söylerler. Oyun boyutu 8-10gb diye hatırlıyorum çünkü oyunu 2 sene önce bıraktım tahmin olarak bu kadar diye biliyorum. Sana tavsiyem bir net kafeden veya başka birisinin hazırda kurulu olan dosyalarını alıp oyunu oynaman. Ben 10gb internet tarifesiyle 20 gün yettiremiyordum üstelik yamaları için telefon netini kullanmıyordum bile..

Ben LoL'ü mobil veri ile hem indirdim hem oynadım. İndirme kısmı çok oluyor. Tam olarak hatırlamıyorum ama 7-8 GB olması lazımdı. 1 oyun oynamak ise hatırladığım kadarıyla çok değildi. 100 MB altı olması lazımdı.

İndirirsen bi o kadar daha internet lazım. Ben 8 GB internet ile oynuyorum şahsen. 6 saat oyun oynadığımda (sesli konuşma açık biçimde) 200-250 MB yiyor. Sesli konuşma açık olmazsa 120-140 civarı bir internet kullanımı var.
Kesinlikle böyle veriler doğru oyun başına 40 mb falan harcar takriben. Ama dediği gibi dosyaları sakın indirme ve 3G'de oyna. 4.5G'de daha fazla tüketebilir verini. Ayrıca 3G de iyi ping alıyorsun ama telefonun iyi çekiyorsa konum da önemli bu konuda tabii.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı