Çözüldü LoL oynarken bağlantı koptu hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The Appropriate

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar. Yaklaşık 1.5 haftadır sadece LoL TR sunucuları için bu sorunla baş başayım. Ping değerlerim stabil fakat garip şekilde anlık yükselme olmaksızın bağlantı kopup tekrar bağlanıyor. Haliyle ilk başta bunun sistemimle alakalı olabileceğini düşündüm. Lakin diğer oyunlarda hiçbir FPS drop, bağlantı kopması, paket kaybı gibi bir sıkıntım yok. Netspeed kullanmaktayım ve özellikle 2 hafta önce yaşanılan genel problemin çözülmesinden sonra bu olay yaşanmaya başladı. Bunu nasıl çözebilirim? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yaptığım çözüm yöntemleri:
- Modem ayarlarını sıfırlama
- Ağ ayarlarını sıfırlama
- PC'ye temiz kurulum yapma
- Hextech Repair Tool ile LoL dosyalarını onarma
- Ping Plotter ile gecikme değerlerini test etme

Dipnot: Artı olarak CMD'den Ping testi yaptığımda "Request Timed Out" hatası alıyorum.

Çözüm
Ben de Netspeed kullanıyorum. Aynı sorun bende de var. Birçok forum inceledim ve bu sorunla sadece Netspeed kullanıcıları karşılaşıyor. O yüzden internet sağlayıcınızla görüşüp bir çare bulamazsanız değiştirmenizi öneririm.
Hocam büyük olasılıkla çözdüm diyebilirim kendimce. Tabi herkeste işe yarar mı bilemiyorum fakat söylemekte fayda var. Normalde LoL oynarken gölgeleri hep kapalı tutarım; fakat ne gariptir ki gölgeyi açtığımda bağlantımdaki anlık kopmalar çözüldü. Evet enteresan bir çözüm yöntemi ama işe yaradı. Denemenizde fayda var.
Peki hocam 1 saniye kadar kısa bir şeyden söz ediyorsak bunun internet bağlantısı olduğuna emin miyiz? Lag veya delay olabilir mi?
Muhtemelen çünkü mantıklı olan tek seçenek bu hocam. İşin garip tarafı 50-60 ping olduğu zaman bu sorunla karşılaşmıyorum ve sadece TR sunucularında oluyor.

Muhtemelen çünkü mantıklı olan tek seçenek bu hocam. İşin garip tarafı 50-60 ping olduğu zaman bu sorunla karşılaşmıyorum ve sadece TR sunucularında oluyor.
Evet, bağlantı problemi 1 saniye sürmez çünkü. Yüksek ihtimal lag giriyordur o da zaten bildiğiniz üzere internet ile değil bilgisayar ile ilgili.

@The Appropriate Hocam bu sorun 4,5 aydır bende de var. Ben de Netspeed kullanmaktayım. Format attım, yine çözüm olmadı. Bu sorunu çözdüyseniz lütfen beni de bilgilendirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@The Appropriate Hocam bu sorun 4,5 aydır bende de var. Ben de Netspeed kullanmaktayım. Format attım, yine çözüm olmadı. Bu sorunu çözdüyseniz lütfen beni de bilgilendirin.
Konuyu hali hazırdayken takipteyim ve yazdığınız iyi oldu ortak sağlayıcı kullandığımız için size sorum olacak. Altyapı sorguladığınız zaman altyapı bulunamadı hatası alıyor musunuz ve hızınızda garip bir düşüş var mı? Portum 77 Mbps'ye kadar destekliyor hat durumuna baktığımda 74'e düşürüldü ve normalde 73-74.50 Mbps alırken 69'a kadar geriledi.

@The Appropriate Kullandığım internet stabil oyun içi 17 ping sabit ve dalgalanmada olmuyor görsel olarakta ekledim

Dosya Ekleri

• test.png
    test.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 89

Geri
Yukarı